Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Toper
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: Guzik

user name
Imię i nazwisko:
G. R.
Login:
Guzik
Kiedy dołączył do portalu:
02.05.2007 17:46
Liczba wpisów na forum:
179
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
92
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
5
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2682

Wszystkie komentarze użytkownika

Kary za kupno owoców poniżej cen referencyjnych ! 15.06.2019 20:19
Nie chodzi by kogoś ZMUSIĆ do zakupu czegoś, czego ktoś nie chce, chodzi by ktoś uczciwie zapłacił za coś czego potrzebuje,a ten drugi MUSI sprzedać. Bronicie obecnego systemu bo wiecie, iż może się okazać, że nam nie będzie lepiej, ale Wam na 100% będzie gorzej.
Sadownicy zakładnikami umów kontraktacyjnych ?! 13.06.2019 08:41
Drogie Krajowe Stowarzyszenie.... chyba trzeba uderzyć się w pierś i zastanowić nad genezą tych rozwiązań.... Geneza jest taka,że ubiegły rok urodzaju ostatecznie pokazał,że nie macie za grosz szacunku do pracy ludzkiej i jedynym waszym działaniem jest chęć maksymalizacji zysku,a nie normalna współpraca na partnerskich zasadach. To doprowadziło, że wielu rolników uznało, że niczym nie ryzykuje dążąc do zmian w rynku owoców. Wystarczyło w zeszłym roku, płacić trochę więcej, a potem zakończyć skup z honorem. Trudno każdy z nas producentów takie działanie by zrozumiał, ale Wy postanowiliście wcisnąć nas jak cytynkę zbijając ceny znacznie poniżej cen uwłaczających godności. Dziś piszecie jakieś śmieszne manifesty.... gdy dohler ogłosił ceny minimalne na pozimie kosztów zbioru, i choć wiem, że to ceny minimalne to ich poziom znowu jest poniżający- a gdyby był troszkę wyższy 20-30gr. miało by to całkowicie inny odbiór i było sygnałem, że chcecie współpracować i jakoś to poukładać. W obecnej sytuacji mam wrażenie, że im bardziej jesteście niezadowoleni z rozwiązań tym lepsze dla nas one są....a szkoda, bo uważam, że powinniśmy traktować się poważnie i współpracować na uczciwych zasadach.
Przetwórcy są ostrożni z ujawnianiem cen za truskawki 30.05.2019 16:33
Wiosną był taki Pan,który na filmiku szydził z producentów i ich oczekiwań względem cen, twierdził, że może sobie kupić gdzieś ładniejszą itd....jak towaru będzie brakować producenci powinni rozsądnie dobierać odbiorców, lepiej jak towar trafi do tych, którzy go potrzebują i nie mają skąd sprowadzić.
Nie będzie klęski nieurodzaju?! 13.05.2019 20:39
Nie bardzo jest sens dyskutować. Jeśli chcemy poważnie się traktować to takich wypowiedzi ze strony przetwórców nie powinno być, zwłaszcza o tej porze roku i w obecnej sytuacji. Jeśli KUPS chce być poważny i koniecznie musi się wypowiedzieć na jakiś temat to proponuję określić się co do zapasów jakie posiada i zapotrzebowania jakie przewiduje. Może lepiej powiedzieć na temat tego co im zostało i dlaczego, czego oczekują od surowca w roku 2019 itd.... Od szacowania plonów powinny być niezależne instytucje o dużej renomie bo w ustach przetwórców/jak i nas sadowników to zawsze będzie próba wpływania na rynek. Natomiast obu stronom powinno zależeć na sprawdzonych i rzetelnych informacjach- oczywiście jeśli mamy być partnerami w tym biznesie. Więc proponuję zimny prysznic i oby wszystkim nam się opłacało :)
UOKiK: ile na owocach zarabiają sadownicy, pośrednicy i sieci handlowe 04.05.2019 13:43
Za otrzymaną kwotę sadownik musi wyprodukować,zebrać i dostarczyć.... Do zysku daleka droga.... dlatego określenie zarabia nie jest odpowiednie bo kojarzy się z tym co producentowi zostaje w kieszeni.
Proponowane przedziały cenowe w 2019r. dla umów kontraktacyjnych! 27.04.2019 15:17
Patrząc na te ceny....i waszą reakcję jestem zaskoczony. Oczywiście patrząc przez pryzmat w pełni owocującej uprawy wygląda to fajnie, a wręcz bardzo dobrze i mam nadzieję, że stąd ta Wasza nie przemyślana euforia. Natomiast biorąc ołówek do ręki i licząc od początku uprawy do jej likwidacji. Biorąc pod uwagę czas dojścia do owocowania. Amortyzację maszyn budynków,ryzyko związane z pogodą itd. to dochodzę do wniosku,że przetwórcy i handlowcy już osiągnęli swój cel. Podsumowując: skoro uważacie, że ten dolny pułap cen jest taki super, to czy nie mając sprzętu weszli byście w ten temat od zera z gwarantowaną ceną na całą żywotność plantacji??Czy ta cena minimalna daje możliwość życia, rozwoju,inwestowania przy uwzględnieniu pracochłonności, kosztów siły roboczej itd??
KRIR: stawki opłat za wode 26.04.2019 17:58
No i .....????? Najpierw trzeba by wprowadzić amnestię na "dzikie" stunie, a następnie wprowadzić sensowne opłaty za wodę, które będą powodowały racjonalne gospodarowanie wodą, tak by nawadnianie opłacało się, a przelewanie i marnowanie wody nie, bo czasami jak widzę jak ludzie leją wodę to mam wrażenie, że.... mają za cel sprawdzić ile jej było pod ziemią wody.
Pół miliona ton jabłek przemysłowych po 0,25 zł / kg ! 01.10.2018 15:12
Nie wiem czemu politycy nie potrafią zrozumieć prostego problemu. Za dużo jabłek chcą zmienić w za dużo przetworów z jabłek? Przecież to znowu zj...bie cenę na następne lata. Skoro za dużo jest jabłek trzeba zlikwidować nadwyżkę JABŁEK. Zniszczyć, spalić, przerobić na nawóz, nie ważne co byle jabłka (jako produkt bez wartości dodanej) przestały istnieć- i to po cenie zachęcającej do likwidacji sadów przemysłowych. To co się planuje to odroczenie problemu w czasie...
GUS: Przedwynikowy szacunek zbiorów owoców z drzew w 2018 r. 29.09.2018 08:32
"Według GUS, zbiory wiśni w Polsce w 2017 r. wyniosły 70 tys. t i były o prawie 65% niższe (o blisko 125 tys. t) w stosunku do 2016 r. W porównaniu do średniej z wcześniejszych 3 lat obniżyły się o 61% (o 110 tys. t). Ze względu na niedobór krajowego surowca do przetwórstwa, istotnie zwiększył się import tych owoców." Czyli ok 180-200tyś to średnia produkcja z ostatnich lat....
GUS: Przedwynikowy szacunek zbiorów owoców z drzew w 2018 r. 29.09.2018 08:09
Może by tak odnieść te dane do ilości z wcześniejszych lat, a nie roku klęskowego. Dane z 2015r. "Tegoroczna produkcja wiśni oceniona została po zbiorach na 177 tys. ton, a czereśni na 49 tys. ton". Patrząc na to tak plony w tym roku były ok 10-20% większe niż np w 2015r. , a tyle to pewnie można było zagospodarować dając cenę 30gr wyższą, która była by w roku takiego urodzaju do zaakceptowania-jednocześnie nie dając impulsu do nowych nasadzeń.
KUPS: Trudne czasy dla polskich przedsiębiorców 25.09.2018 14:34
Nie zamieszczajcie takich tekstów, popłakałem się aż. Chyba będę musiał jakoś poprawić swój nastrój i poratować trochę przetwórców w biedzie. Jako bogaty sadownik, nie mający kosztów mogę sobie na to pozwolić. Zwłaszcza, że po tym sezonie mam wobec nich duży dług wdzięczności.
Narodowy Holding Spożywczy będzie łagodzić spadki cen owoców 22.09.2018 12:37
pilsner13 Może tak :), bo temat jabłek mniej mnie dotyczy niż innych owoców. Może pochwalisz się swoim pomysłem czy spojrzeniem na sprawę? Bo jakoś pozostawienie na drzewach czy krzakach słabo się sprawdza, a najgorzej tym, którzy pozostawiają (zostawiłem w tym roku dużo i jakoś lepiej finansowo mi z tego powodu nie jest).
Narodowy Holding Spożywczy będzie łagodzić spadki cen owoców 22.09.2018 11:43
Artemido masz całkowitą rację w punkcie 3 z jednym małym ale...produkować tyle ile da się zagospodarować nie jest łatwo, bo w jednym roku można zagospodarować opłacalnie plon z 30ha (2017) w innym jest problem z 5ha(2018), w jeszcze innym spokojnie można ogarnąć 15ha. Gdzie jest ta rozsądna ilość, w sytuacji gdy pewna skala produkcji pozwala obniżyć koszty jednostkowe? Tak czy inaczej nasze sadownictwo wymaga wypracowania pewnego mechanizmu interwencji, który w takich latach pozwoli BEZPOWROTNIE wycofać część owoców z rynku, by z reszty mieć jakiś zysk.Dziś ile się uda oddajemy za grosze, a reszta i tak gnije pod drzewami. Jak to zrobić powinny wymyśleć mądre głowy- może np:fundusz na utylizację naliczany w latach hossy od każdego kg? Coś jak podatek drogowy? Może pośrednictwo jakiejś instytucji w sprzedaży owoców przemysłowych-na zasadzie dostarczacie do nas, my sprzedajemy po cenie minimalnej X i ile nam się uda sprzedać, wpływ dzielimy proporcjonalnie do liczby wstawionej, a reszta....do biogazowni. Tylko jak zmusić nas do współpracy, gdy nauczeni jesteśmy konkurować i walczyć między sobą na śmierć i życie? :)
Narodowy Holding Spożywczy będzie łagodzić spadki cen owoców 22.09.2018 07:49
Niestety mało realne by holding miał jakiś wpływ na cenę i koncerny, które mają wiele większe moce przerobowe, kontakty, stałych klientów- szkoda kasy podatników i robienia sadownikom złudzeń, ale obym się mylił. Moim zdaniem droga jest prosta i jedna... gorzelnie, biogazownie i utylizacja. Surowiec musi znikać z rynku w postaci owocu.
Lidl i (nie)polskie jabłka 20.09.2018 07:43
Jerzy45 "Sieci walczą o niskie ceny dla klientów". Masz rację tylko w wyniku tego mają przemysł na półce, a spożycie jabłek spadło w ciągu 20 lat z 25 na 12kg/os. Może lepiej zamiast walczyć o cenę powalczyć o klienta jakością, smakiem i zarobić więcej?? Jabłka pakowane w worki itd.. niby mają niską cenę dla klienta, jednak ta cena i tak nie jest adekwatna do jakości. Traci klient bo nie ma smacznego jabłka, traci market bo klient kupuje raz, traci sadownik bo sprzeda trochę chłamu za grosze zamiast dużo towaru w lepszej cenie. Polska się zmienia, ludzi zaczyna być stać na zakupy rzeczy smacznych.... nie straćmy okazji by pokazać im, że takie produkty mamy. Druga sprawa to np:jabłka po -chyba 1,2zł w orlenie :) Taka firma powinna dokładać te jabłka klientom gratis do każdej wydanej dychy, by zachęcać do smaku ;)
Polskie sadownictwo coraz mocniej odczuwa presję konkurentów ze Wschodu 18.09.2018 15:41
Dlatego powinniśmy jako państwo zabiegać o ochronę rynku unijnego przed napływem produktów rolnych z poza UE , czyt. wschodu. Od tego powinna być odpowiednia polityka celna by zrównoważyć różnice w kosztach produkcji i umożliwić konkurowanie z krajami gdzie.... lepsza ziemia, tańsza siła robocza i środki produkcji. Taką drogą powinna iść polityka zagraniczna by przekonać do tego partnerów i wynegocjować cła. Nie powinno się pomagać krajom z poza UE kosztem członków i tylko tak można uchronić nasze rolnictwo. Poza tym w związku z ASF-em powinno ograniczyć się import płodów rolnych z krajów gdzie nie walczy się z wirusem. Skąd wiadomo czy podczas zbiorów zboża nie było w nim np:padłych na ASF dzików?
Lidl i (nie)polskie jabłka 16.09.2018 19:35
Niemiecki lidl czy inny market może sprzedawać co mu się podoba- zgadzam się w pełni!! ...ale nasze rolnicze lobby powinno tak wpływać na opinię społeczną--- >by Niemiecki lidl CHCIAŁ sprzedawać polskie produkty rolne i BAŁ się podejrzenia o wykorzystywanie polskich rolników, tak jak na zachodzie boją się by nie podpaść w oczach opinii społecznej. Jeśli do tego dojdzie dopiero zobaczysz jak można ładnie eksponować polskie owoce na półkach, jak można dbać by zamiast straszyć zachęcały do zakupu itd.... Dziś ich polityka to wydoić klienta ściągając do sklepu dojeniem sadownika i mają dwie pieczenie na jednym ogniu, ba jak się trafi wymagający klient to kupi ładnie eksponowane i odpowiednio kosztujące jabłka z Francji/Włoch/Niemiec i wtedy już mają trzy pieczenie....a jak klientom utkwi w pamięci widok ich pięknych owoców i naszych straszących to mają cztery...wymieniać dalej??? To co skomentowałem wcześniej to rzucanie przysłowiowych srebrników, które mam niby mają robić przysługę, a niszczą nas w najbardziej perfidny sposób i takiej pomocy dziękuję!
Nie ma planu awaryjnego na taką ilość jabłek 15.09.2018 10:05
Walduś Ile z tych 3.3k odłożysz na wymianę nasadzeń, remonty i serwis maszyn itd??? Przy wyposażonym gospodarstwie 10ha jabłoni wartym miliony, uzależnionym od pogody, gdzie poza główkowaniem trzeba narobić się fizycznie, gdzie masz kontakt z takimi truciznami, satysfakcjonuje cię "pensja" ( POMIJAM, ŻE NIE UWZGLĘDNIŁEŚ W SWOICH WYLICZENIACH WIELU KOSZTÓW KTÓRE W SPOSÓB WIELOKROTNY PRZEKROCZĄ TE 3.3K) w wysokości połowy tego co zarabia kierowca tira, którego wkład to prawojazdy??? Powodzenia w działalności.
Lidl i (nie)polskie jabłka 12.09.2018 20:01
Śliwki po 1.49zł/kg w sklepie to nie jest wspieranie producentów tylko rzeź baranów. Tyle albo blisko tego to powinien otrzymywać sadownik, a z tej ceny dostaje.... 0,50-0.60zł i ma to wyprodukować, zebrać i dostarczyć. Marzenia o legalnych studniach,chłodniach, pracownikach i stawce 15zł/h, braku pozostałości itd....niech się ktoś w czerep stuknie bo jeszcze długo nie będzie normalnie, bo normalność musi się opłacać, a patologia musi kosztować- dziś jest odwrotnie. Wabienie klientów tak niską ceną polskich owoców i wyzyskiem sadowników powinno wywoływać falę czarnego PR-u, a tu ktoś liczy na wdzięcznośc??
Nie ma planu awaryjnego na taką ilość jabłek 09.09.2018 14:21
Waldus Ręce opadają ja się czyta to co napisałeś. Weź kartkę i policz...na spokojnie bo kompromitujesz się. Z twoich wyliczeń wynika, że przy 10ha sadu można zarobić na utrzymanie jednego pracownika przez rok!!!
KUPS: Umowa kontraktacyjna – pomoże czy zaszkodzi ? 08.09.2018 20:16
Patrząc na ten rok, ceny i dojenie nas bez grama litości , chyba nie dużo mamy do stracenia?? Nie mówię o jakiś astronomicznych oczekiwaniach w tym roku, ale te 30groszy więcej dla producenta za porzeczki,wiśnie,aronię, śliwki czy 10gr za jabłka to jakoś w tłumie by ostateczny konsument łyknął... a przecież jak się ma ludzi pod ścianą to po co "przepłacać"?
Powróćmy do pomysłu programu karczowania starych sadów 24.08.2018 12:38
Jaceo1 Masz rację...tylko do czasu, aż zacznie opłacać się produkować jakość tkwimy wszyscy w takim bagnie. Na razie większość stawia nie na jakość, ale na "jakoś"- jakoś to będzie. Zobacz ambitne tematy "zimowe". Pozostałości, jakość, twardość,odmiany, siatki przeciwgradowe itd itp.... a w sezonie jak towar jest to ch.... z tym wszystkim, byle przerzucić jak najwięcej towaru i zjechać cenę do minimum bo zawsze ktoś przywiezie.. a jak nie to się lekko dygnie w górę i zobaczymy czy starczy. Zawsze gorszy towar wypiera lepszy, takie są prawa ekonomii, można to odwrócić, ale to wymaga wysiłku i nakładów, które powinien zrekompensować wynik ekonomiczny po sezonie.
Powróćmy do pomysłu programu karczowania starych sadów 23.08.2018 19:03
Wszyscy kombinują jak sprzedać dużo, więcej od konkurencji.... więc jak jedna firma/grupa/sadownik sprzedaje po 1 to zaoferuję za 0.9 i tak do granicy wytrzymałości....sadownika. Kolejna kwestia to żeby sprzedawać to musi być jakość.... na każdym etapie. Dziś jak producent dostarcza towar to musi być super....ale oglądając ten towar w sklepie wygląda jak by go ktoś wrzucił do betoniarki przed pokazaniem klientowi... sory za szczerość ale czasami patrząc na nasze owoce w sklepach wywołują u mnie obrzydzenie. Wystarczy dać znajomemu trochę owoców i dowiadujemy się że takich nie ma gdzie kupić!!! Szok w kraju o takiej "nadprodukcji sadowniczej"!!
Powróćmy do pomysłu programu karczowania starych sadów 23.08.2018 18:55
Problemem nie jest nadprodukcja, problemem jest podział tortu. Jak my ograniczymy produkcję to ktoś inny zwiększy.... mamy poddać "walkowerem" lata pracy- często kilku pokoleń??? Po drugie co da karczowanie starych nie dochodowych sadów?? One i tak nie generują problemu. Produkują przemysł....a ten nie powinien być celem w nowoczesnym sadzie, ale odpadem. Co jest więc problemem??? Polsko-Polska konkurencja i zaniżanie cen kosztem sadownika. Nikt nie zastanawia się czy kolejna obniżka będzie miała wpływ na wielkość sprzedaży. cdn...
Wzrost popytu na sok jabłkowy 01.08.2018 21:14
Green25 Do tego zmierzałem swoją wypowiedzią. Jeśli nie możesz konkurenta pokonać to go kup, proste i zawsze aktualne od wieków.
Wzrost popytu na sok jabłkowy 01.08.2018 19:50
Dla Chińczyków takie cła to strachy na lachy.... już "zadokowali" się w Polsce i z cłem dadzą sobie doskonale radę. Najwyżej do USA wypłyną dwa statki: Nr 1 z Pekinu z koncentratem i Nr 2 z Gdańska z papierami :(
Czy śliwki podzielą los wiśni ? 01.08.2018 07:45
Artemido Oczywiście nie znam problematyki winnic... ale znam doskonale problematykę śliw ;) Musimy szukać alternatyw dla tradycyjnych upraw sadowniczych i nie tylko ze względu na ilość tych upraw, ale również na... klimat. Niestety śliwy (tradycjne odmiany w naszym kraju) przestają sobie radzić w tych warunkach. Lepotica w tym roku w sobotę była za zielona, a we wtorek za miękka. Do tego nakładanie dojrzewania kolejnych odmian... to wszystko powoduje bardzo dużą podaż w krótkim czasie.... takie upały nie służą tej uprawie i moim zdaniem należy szukać alternatywy w gatunkach tradycyjnie uprawianych w cieplejszych klimatach.
Czy śliwki podzielą los wiśni ? 01.08.2018 07:13
W sadzie nowoczesnym ostatnimi czasy mocne parcie i lansowanie sadów śliwowych. Podawanie ich jako opłacalna alternatywa dla innych owoców- jak to czytałem to uśmiechałem się pod nosem, bawiła mnie rozbieżność między teorią, a praktyką. Wszelkie pisma branżowe nie powinny lansować nasadzeń bo tych (praktycznie bez względu na gatunek) jest u nas za dużo. Moja sugestia to szukanie nowych gatunków, które zaakceptują nasz klimat (winnice itp...)- bo na dzień dzisiejszy mając park maszynowy nie ma w co uciekać. Tradycyjnych gatunków mamy za dużo, a nawet jeśli czegoś powierzchnia spada to wydajność rośnie tak drastycznie, że i tak produkcja rośnie.
Sadownicy: To jest walko o przeżycie, utrzymanie rodzin ! 31.07.2018 23:10
Jacek-cek Oczywiście te 50 koła płatne po tych 3 latach :)
Sadownicy: To jest walko o przeżycie, utrzymanie rodzin ! 31.07.2018 13:44
Tyle to można wyciągnąć z doniczkowej uprawy w piwnicy, a nie na hektarach. Zejdź na ziemię człowieku. Chyba, że liczysz na zasadzie ludzi z miasta. Przyczepa jabłek dziennie po 4zł/kg (w sklepie) -ten to ma kasę. Jesteśmy na rogatkach.... zmniejszymy produkcję i eksport to zdepczą nas wschodzące w sadownictwa kraje. Będziemy sadzić i dbać to będą nas doić....jest jakieś trzecie wyjście??
Będą umowy kontraktacyjne dla producentów owoców miękkich 22.07.2018 15:48
Artemido Możemy konkurować z każdym, wielu z nas ma wiedzę, sprzęt i chęci do pracy. Jedyne czego potrzebujemy to równych szans. Bo jeśli wszędzie na świecie sadownicy będą sprzedawać po 2zł, a my po 0,5zł to nie wygramy. Czytam na różnych portalach, że sady np:wiśniowe czy porzeczki są widziane jako przyszłość na wschodzie i czegoś tu nie rozumiem. Skoro takie są ceny globalne to w czym oni widzą szansę?? Ja nie chcę sprzedawać wiśni po 3zł. Chcę tyle bym ja zarobił, ale i zarobili inni na moim towarze i wrócili za rok. Niech jedzą,spokojnie, małą łyżką, ale równo tak by oni byli konkurencyjni, ale byśmy my mogli rozwijać się, a nie zwijać i oddawać pola innym państwom. Tegoroczne ceny i zejście to przegięcie ale.... oczekiwania wielu sadowników to przegięcie w drugą stronę.
Będą umowy kontraktacyjne dla producentów owoców miękkich 21.07.2018 21:40
Natomiast w towarze przemysłowym musimy konkurować głównie ceną. Dlatego oczekiwanie rozwiązań, które zagwarantują nam jakieś ceny na poziomie wyższym od kosztów produkcji jakie wyliczają instytuty ekonomiki jest gwoździem do trumny naszego sadownictwa i przejawem krótkowzroczności. Już to pisałem.... nie kontrakty, ale przetargi ogłaszane wiosną i umowy na dostawę po znanej wcześniej cenie, a jeśli będzie klęska mrozu to cały towar z zadeklarowanej powierzchni masz dostarczyć i koniec. Każdy wie ile produkuje i ile może zaoferować wiosną z wystarczającą precyzją by zgłosić ofertę. Myślcie o przyszłości i o dzieciach...a nie tylko patrząc na własne podwórko.
Będą umowy kontraktacyjne dla producentów owoców miękkich 21.07.2018 21:28
Boje się, że wszelkie mieszanie może się źle skończyć. Źle nie dla Kowalskiego czy Nowaka, ale dla całego naszego sadownictwa. Pisałem już że nie możemy patrzeć na cenę jaką byśmy chcieli...ale na to że w globalnej wiosce musimy być konkurencyjni wobec innych krajów. Jeśli nie będziemy ...to przepadniemy. W towarze deserowym możemy wygrywać jakością i infrastrukturą, którą już posiadamy...
Czesi grożą Polsce embargiem ! 18.07.2018 22:11
Masz rację! dlatego w interesie nas wszystkich jest by takie sprawy można było weryfikować. 1. Zlikwidowanie przemytu produktów rolnych 2. Pełna kontrola legalnego importu 3.Kontrola nas sadowników. Te trzy warunki po spełnieniu zakończą problem, jednak moim zdaniem są konieczne. Niestety/stety jest u nas dość dobra infrastruktura sadownicza by robić za pośredników. Chłodnie itd... to powoduje, że wielu biznesmenów pakuje towar z.... ,a lotem rozprowadza jako Polski.
Czesi grożą Polsce embargiem ! 18.07.2018 21:29
Niestety prawda jest taka, że wielu naszych kolegów producentów ma w du... pewne zasady. Tracimy na tym wszyscy i nie tylko wizerunkowo, ale i finansowo. Niestety małe partie towaru trudno jest weryfikować...ale coś z tym musimy zrobić bo strzelamy sobie w kolano. Być może powinno się badać każdego dostawcę lub wymagać badań.... tylko to znowu koszty :/ Być może doradztwo powinno być bardziej dostępne, a być może osoby produkujące żywność powinny przechodzić jakieś szkolenia i egzaminy, oraz rutynowe kontrole. Niestety jest też drugi koniec tego kija.... podrabiane i fałszywe środki ochrony roślin i..tu też może być jakaś wtopa mimo starań i odpowiedzialności producenta... Nie mniej Czesi potrafią sprawdzać importowane owoce, a my???
Większe kontrole rynku owoców ! 18.07.2018 21:16
Przemytnicy objazdy będą musieli zrobić przez Słowację z tym towarem, poza tym ile tej lewizny idzie z państw ue to szok, takie proste zrobić porządek, a tak kombinują jak koń pod górę. ... W wielkiej fabryce sera mysz kradła ser, wynajeli specjalną ekipę by ją złapać. Ekipa fachowców zastawiła na drodze z mysiej norki do magazyny pułapkę i na niej kawałek sera 1x1cm. Mała myszka w nocy taszczy do norki wielki, ciężki balot sera, mija pułapkę.... patrzy na kawałek sera na pułapce, patrzy na wielki balot który taszczy... ogląda się na znajdujący za plecami magazyn pełen wielkich balotów sera i .... wreszcie spogląda w kierunku pomieszczeń biurowych... kiwa przecząco głową i kwituje...." jak dzieci qurwa, ... jak dzieci. "
Polska straci światowy prymat w produkcji porzeczki przemysłowej ? 16.07.2018 10:51
Ministerstwo: Import to mała kropla w morzu...??? Ogarnijcie się barany bo większość tego importu nie idzie oficjalną drogą, ale jest przemycane do Polski przez cwaniaków i sprzedawane jako polski produkt!!! Na jeden kwit jedzie pięć razy towar, a wy udajecie czy naprawdę macie takie gów...ne pojęcie o tym biznesie. Tak jest z owocami, zbożem i wieloma innymi produktami rolnymi.
Problemy sadowników - najnowsze działania UOKiK 16.07.2018 07:16
PUK PUK PUK!!! - Dzień dobry! Urząd Skarbowy. Poproszę o faktury zakupu owoców z roku 2018. -Proszę tu są faktury. - Proszę mi wytłumaczyć skąd wynika tak duża różnica w cenie, ...... kupionej w Polsce od tej z ....??? Jaki sens sprowadzać po 2 skoro kupujecie na miejscu po 1? . PUK PUK PUK - Dzień dobry! Sanepid..... -Proszę pokazać... PUK PUK PUK -Dzień dobry! ITD.... Pan w kolejce do zakładu? Proszę wjechać na wagę....przepraszam nie interesuje mnie, że czekają Państwo na surowiec... PUK PUK PUK -Dzień dobry!... . Niestety państwo nie poradzi sobie z tym zagadnieniem. Łatwiej rolnikowi przypierniczyć....łatwiej pracownika na polu skontrolować. Każdemu lżej jak słyszy, że władza zajęła się problemem, a jak już skończymy te maliny,porzeczki,wiśnie, aronie, jabłka to odetchniemy z ulgą dowiadując się, że zmowy nie było lub nie można jej udowodnić. Tak oto będziemy żyć przez rok karmiąc się nienawiścią, że to "przez ostatnie osiem lat...".... i sytuacja się powtórzy dopiero za rok. Przypomina mi się dowcip o tym milicjancie co sam łobuza aresztował i spacyfikował. Tak mu wpierdzielił, aż mu się kredki z tornistra wysypały.
Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] 14.07.2018 20:56
Jacenty82 Jak ktoś nie balował tylko rozwijał się...inwestował bo takie były czasy i potrzeby rynku,..a potem ryps embargo itd, momentalny nadmiar towaru,w wyniku tego wyzysk przetwórców, którzy poczuli krew i... czy to nasza wina?Czy takim ludziom, którzy nie wyciągają łapy o zasiłki państwo pomóc czy dobić ich?? Nie narzekamy na to co było kiedyś....ale na obecną sytuację. Ona też unormuje się sama, ale czemu ma tak być kosztem ludzi? rodzin czy dzieci?? Przecież amber gold przy tegorocznych cenach to pikuś...a ktoś te pieniądze w produkcję włożył...często na kredyt bo wielu nie miało towaru w 2017 i wysokie ceny nic im nie dały.
Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] 14.07.2018 06:45
Nie używajcie słowa nadprodukcja! Jaka q...wa nadprodukcja jak w kupnych produktach z owoców są śladowe zawartości owoców :/ Jakie konfitury, przetwory, soki robi się w domach a jaki syf kupuje. Trzeba głośno o tym mówić.
Polacy pomogą w rozwoju sadownictwa na Ukrainie 08.07.2018 13:29
Jakie to wymowne, dziś PAD składa kwiaty na miedzy w rocznicę rzeźi wołyńskiej i nie ma żadnego przedstawiciela władz czy nawet samorządu lokalnego. Mieliśmy powstawać z kolan, a my....poniżamy się jak mało który naród. Gotuje się we mnie, żal, smutek, bezsilność, wstyd....nie wiem jak to co czuję nazwać....
Przetwórnie zaniżają ceny skupu. Co z umowami kontraktacyjnymi ? 07.07.2018 19:28
Nie da się prawo UE. Ograniczyć import można bez zmiany prawa. Wystarczy by odpowiednie służby zamiast latać po polach i ścigać resztki pracowników, trzepały przemyt i giełdy. Jak ktoś chce importować to ok. (my też chcemy eksportować) , ale niech płaci podatki i sprzedaje towar nie pod szyldem polskiego sadownika ( dodatkowo pewnie wyłuczając VAT dla rolnika ryczałtowego ). Wystarczy by ktoś ogarnięty podzwonił po ogłoszeniach i przejechał po giełdach owocowych. Kilka osób by bekło, reszta przestraszyła i skończyło by się sprzedawanie "polskich" śliwek na początku czerwca itd. Jak zrobią z tym porządek to wtedy niech latają po polach, bo będzie nam łatwiej o zbyt w lepszych cenach i będziemy mieć czas na stanie w urzędach by rejestrować pracowników.
Polacy pomogą w rozwoju sadownictwa na Ukrainie 07.07.2018 17:13
Dokłanie Borowiku90... nie ma żadnych podstaw by zabiegać o względy tym bardziej, że my wchodzimy im w d.... na siłę, a oni czują, że właśnie tam nas mają. Amerykanie też udają wielką przyjaźń a chodzi im tylko o zbyt na broń i gaz - czyli rywalizują z Rosją i nami grają. Trzeba być niezależnym ale... nie uzależnić się od innych tyranów tego świata. Druga sprawa to bezpieczeństwo Polski to my, ludzie przywiązani do miejsc zamieszkania, pracy itd... Ktoś kto może spakować się i wyjechać nigdy nie będzie tak bronił Polskości jak osoby związane tu ziemią, inwestycjami czy maszynami.... no może jeszcze młodzi ludzie których świat i życie nie zdążyło zmanierować i wciąż mają idee.
Maliszewski: Bez protestu się nie obejdzie 07.07.2018 07:40
Ograniczanie plantacji w sytuacji gdy na wschodzie rośnie z potęga sadownicza (podobno dofinansowywana przez nas ) da tyle ile umarłemu kadzidło. Myślisz że np za kilka lat jeśli będziemy uprawiać porzeczki 10% tego co dziś to ktoś zapłaci za nią 2zł jak na Ukrainie będzie miał to co dziś u nas i towaru full za koszt mniejszy niż koszt zbioru??? Stuknij się i pomyśl. Tu trzeba z tej gałęzi uciekać.... tylko nie bardzo jest gdzie, jeśli chce się człowiek dalej zajmować sadownictwem :(
Polacy pomogą w rozwoju sadownictwa na Ukrainie 06.07.2018 16:35
Green25 Jeśli to prawda to szok. Na ziemii, przesiąkniętej krwią w sposób niewyobrażalnie bestialski mordowanych Polaków, polski rząd mieniący się mianem prawicowego pomaga wybić gwóźdź do trumny polskiego rolnictwa.... W zamian nie możemy nawet ekshumować i godnie pochować Polaków co w większości kultur jest traktowane jako wyjątkowe upodlenie. My im now how, gaz, kredyty.... co w zamian???
Polacy pomogą w rozwoju sadownictwa na Ukrainie 05.07.2018 19:28
Ja pier... ręce opadają.
Aronia polskim hitem eksportowym 25.06.2018 11:04
Rewelacja!Super super super....kolejny hit eksportowy....Szkoda tylko że jak zwykle producenci nie mają możliwości partycypować w zyskach na uczciwych zasadach.
Stanowisko ZSRP w sprawie niskich cen skupu owoców miękkich 14.06.2018 13:48
Nikt nie da tyle, ile politycy obiecają, ale mimo to trzymam kciuki ! Co do polityki państwa: Zamiast latać po plantacjach i sprawdzać legalność pracowników (których i tak brakuje) odpowiednie instytucje powinny zająć się przemytem płodów rolnych, śor, nawozów, handlem na giełdach itd. Wszystkie organizacje rolnicze powinny dogadać się i zrobić wreszcie porządną rozpierduchę w francuskim stylu bo inaczej znowu będą niby protesty o których nikt nic nie będzie wiedział. Pozdrawiam.
Upały i susza przyśpieszają dojrzewanie owoców, a ceny – coraz niższe! 13.06.2018 22:40
Śliwki?? Made in....???Bo raczej nie z RP.
Czy w polskich truskawkach są pestycydy ? 25.05.2018 06:53
Hm.... daleki jestem od dochodzenia skąd które truskawki były i czy rzeczywiście ich pochodzenie jest prawdziwe, ale.... Jedna substancja w truskawkach.... czy to w dzisiejszych czasach możliwe??? Taka myśl przeszła mi przez głowę.... pewnie GMO zabezpieczone czymś po zbiorze do dalszej drogi :)
1 2 3 4
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram