Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_ASX

Gwałtowny wzrost eksportu jabłek z Ukrainy

Pomimo że powierzchnia sadów na Ukrainie nie rośnie, to eksport jabłek gwałtownie się zwiększa. Głównym odbiorcą jest Białoruś - największy dostawca jabłek na rynek rosyjski.

W sezonie 2017/2018 (lipiec-styczeń) Ukraina eksportowała 21 tysięcy ton jabłek. To 2,3 raza więcej aniżeli rok wcześniej. Największym odbiorcą jest Białoruś. Tu trafiło 11,4 tys. ton jabłek z Ukrainy. To 1,6 razy więcej niż Białorusini kupili na Ukrainie rok wcześniej.

Skąd taki apetyt na jabłka na Białorusi ? Może to mieć związek z rosnącym eksportem z Białorusi do Rosji. Od czasu embarga żywnościowego Kremla z sierpnia 2014 r. Białoruś jest głównym dostawcą żywności do rosyjskich sklepów. Instytucje kontrolne Federacji nie raz zarzucały sąsiadowi, że wykorzystuje sytuację i dostarcza warzywa, nabiał i owoce nie ze swoich pól i ogrodów, ale np. w Polski. Nie można wykluczyć, że białoruscy eksporterzy jabłek są jednocześnie ich importerami z terenów Ukrainy. A tam z kolei owoce trafiają z sąsiedniej Polski – czytamy na rp.plJak czytamy na freshplaza.com oczekuje się, że na Ukrainie w 2018 roku ogólna wielkość produkcji jabłek wzrośnie nawet o 11%, a spodziewany jest nawet większy wzrost w przypadku sadów komercyjnych.

Po raz pierwszy w historii Ukrainy produkcja jabłek uprawianych komercyjnie ma przekroczyć w 2018 roku 500 tys. ton – może osiągnąć w sumie nawet 520-530 tys. ton. Ukraiński rynek świeżych produktów może wchłonąć nie więcej niż 400 tys. ton. Oznacza to, iż około 100-130 tys. ton jabłek musiałoby zostać wyeksportowanych

– informuje Andrij Yarmak, ekonomista z firmy TCI.


Andrij Yarmak obawia się jednak iż ukraińscy sadownicy będą mieli problem sprostać tym wyzwaniom. Jak prognozuje Andrij Yarmak

Ukraina wyeksportuje od 30 tys. do 40 tys. ton jabłek w sezonie 2018/2019, przy czym większość będzie eksportowana na Bliski Wschód i do południowo-wschodniej Azji.

W 2017 r. Ukraina eksportowała jabłka do krajów UE, w tym do Niemiec, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajów. Oprócz UE eksportowano jabłka na rynki azjatyckie - do Singapur, Malezja, Indonezja, Bangladesz – czytamy na freshplaza.com

 

Czy rośnie nam konkurent w produkcji jabłek i borówek ? [czytaj wpis] >>>REKLAMA
MPS-SAD_TMJ_prenumerata

komentarze (24):

dodaj komentarz
bozii
bozii 13.02.2018 22:23 Ukraina ma też ogromne pola ziemniaków ,pszenicy.buraków,kapusty,arbuzów. Tylko ,że jak przychodzi do obliczania średniej plonu to bidnie to wygląda. Za dwa lata zobaczymy zdjęcia sadów z leżącymi jabłkami na ziemi bo nie miał kto zerwać w porę.
artemida
artemida 14.02.2018 10:28 Nie pocieszaj siebie i innych, że bracia Słowianie prawosławni, nie poradzą sobie ze zbiorem. Sprawdź ile wysyłają dziś zboża, miodu itp....
bozii
bozii 14.02.2018 13:58 Słyszałem tylko o fabrykach miodu z cukru . A zboża itp są całkowicie zmechanizowane , jabłka tylko na przemysł można mechanicznie zebrać . Dlatego już kiedyś pisałem ,że przetwórnie się przeniosą ,gdy będą miały zagwarantowany brak cła na koncentrat do EU.
artemida
artemida 14.02.2018 14:46 I w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu. Miód to miód i na granicy trzeba mieć mocne papiery bo na takie plewy żaden wróbel, na zachód od Bugu, się nie nabierze...
bozii
bozii 14.02.2018 19:13 Syrop cukrowy mieszają z miodem albo dodają aromatu. Wystarczy wsiąść miód od znajomego pszczelarza i taki z Ukrainy i potrzeć między palcami . Prawdziwy miód na Ukrainie jest na tyle drogi ,że nie opłaca się go eksportować . Miliony jak nie miliardy papierosów dają radę przewieźć to i miód mogą. Znajdę link to podrzucę w jakich willach żyją celnicy na granicy.
artemida
artemida 14.02.2018 20:19 Nie wiem bozzi czy masz jakieś nadprzyrodzone wrodzone cechy w ocenie miodu czy .... Jako pszczelarz z wieeeelolenim doświadczeniem nie słyszałem o takiej metodzie. Analiza czy miód jest miodem kosztuje ok. 600żł a Ty robisz analizę w dwóch palcach albo bywalców portalu w bambuko.
bozii
bozii 14.02.2018 20:30 Kup syrop ,porównaj ze swoim miodem a potem z tanim sprowadzanym , sprawdź też jak się karmelizuje . Ja pszczelarzem nie jestem ale lubię jeść ;) . Zasada taka sama jak ze wszystkim , zdrowy rozsądek . Jak nie wiadomo o co chodzi to o pieniądze . Tak samo możesz sprawdzić sprowadzane auta z niskim przebiegiem , byle jakie paliwo itd Bez kosztownych analiz.
bozii
bozii 14.02.2018 20:41 Apropo pszczelarstwa czytałem ,że pszczoły oblatują rzędami ( w sadzie ) a nie jak by się wydawało po promieniu . Co ma znaczenie przy sadzeniu zapylaczy . Czy u pszczelarzy też taki pogląd jest?
artemida
artemida 15.02.2018 09:06 To sadownikowi winno zależeć by to co jeszcze lata latało tak aby efektywnie zapylać. Takich problemów nie mają Japońce bo wszystkie gruszki zapylają ręcznie pędzelkami. W tym temacie sadownicy często rżną "pszczelarską" gałąź na której siedzą.
bozii
bozii 15.02.2018 13:01 Jako pszczelarz z wieeeelolenim doświadczeniem nie odpowiedziałeś na pytanie :)
artemida
artemida 15.02.2018 14:33 Co do zapylania - dobrze słyszałeś. Co do innych informacji które tu wciskasz to chyba z Radia Erewań....
bozii
bozii 15.02.2018 15:54 Sprawdziłeś zanim osadziłeś pani Artemido? (nisko celuję ale z googla 10 wyświetleń "artemida" to : bogini płodności, sarna,dziewica, pani światła księżycowego, centrum ginekologiczne . google = radio erewan ;)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.02.2018 16:44 Wielu zdziwiłoby się na widok ukraińskich sadów. Jeszcze bardziej wielu rozdziawiło by gały na widok wyników badań MRL w ich owocach. Niestety nasze czasy się kończą a zaczyna się prosperita sadownictwa na Ukrainie. Bo i owoce wyprodukowane przez nich zdrowsze, i ochrona dużo tańsza, i o niebo łatwiejsza, a siła robocza dostępna i póki co bezwstydnie tania. O przewadze jakości i dostępności ziemi nawet pisać nie ma co. My również musimy szukać swojego miejsca w produkcji, jednak idą czasy, w których nie będzie to tak łatwe jak do tej pory. Trzeba się z tym jednak zmierzyć, jak musieli mierzyć się Holendrzy, wtedy kiedy my wyskoczyliśmy z kapelusza po otwarciu granic.
artemida
artemida 14.02.2018 18:16 Minusy dla jaceo i dla mnie mogą komuś poprawić nastrój /jeżeli przedstawi się ukraińskie rolnictwo jako trzeci świat/. Nie wiem kto pierwszy wymyślił slogan o "ręce w nocniku" ale, dla wielu może to szybko się ziścić.
Bez współpracy międzyresortowej / w sensie rząd , samorządy branżowe, Unia Europejska/ czarno TO widzę. A teraz czas na minusy...
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 14.02.2018 21:50 Z czego wynika łatwiejsza ochrona? Mniej szkodników? Nie bardzo rozumiem.
bozii
bozii 14.02.2018 22:01 http://forsal.pl/artykuly/1090516,ukraina-przedluzyla-moratorium-na-sprzedaz-ziemi-rolnej.html
Każdy wie jak słowni są ukraincy , a teraz weź w dzierżawę na 20 lat pod sad , nierealne. Dlatego biorą na rok i sadzą warzywa , spłacają i umawiają się na gębę na następny rok. Chemię używają zupełnie inaczej ,tzn co tanie to leci na maxa bo brak regulacji i służb . A szkodniki już dawno sobie od nas przywieźli . Potrzeba paru lat ,żeby się przyzwyczaiły do ichniej chemii. Gorzej jeśli te szkodniki za parę lat do nas wrócą ulepszone...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 15.02.2018 07:54 Mniejsza koncentracja produkcji, więc i presja chorób i szkodników o wiele mniejsza. Radzę pojechać, zobaczyć, porozmawiać. Warto. Już pisałem, że mój wieloletni pracownik ma na Ukrainie niewiele mniej sadu niż ja. A nie dalej jak w ubiegłym roku miałem okazję objechać zachodnią Ukrainę aż po Umań i co nieco zobaczyć.
artemida
artemida 15.02.2018 08:59 Widzę, że spór między bozii a jaceo rozwija się dość ciekawie... Jaceo opisuje co widział i dostaje minusy a bozii pisze co wymyśli i dostaje plusy. Widać jakie jest zapotrzebowanie na dobre wieści /czytaj propagandę/ a nie obiektywną prawdę.
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 15.02.2018 11:26 No tak. Dla mnie jako dla sadownika gospodarującego na sadowniczym odludziu to nie jest takie oczywiste. Kilka lat temu w specyficznym sezonie w moim idarecie miałem 0 (zero) pozostałości.... Nie ,że w normie .Zero.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bozii
bozii 15.02.2018 13:38 Dlaczego ma nam grozić Ukraina a nie Białoruś , Węgry,Serbia czy Turcja . Wszędzie można uprawiać jabłka . Na Ukrainie strach prowadzić długoterminowe inwestycje . Bo jak tylko z czegoś jest kasa to znajdą się cisi wspólnicy do podziału ,włącznie z ich rządem. A jak Putin nadchodzi to sadu nie spakujesz do torby i nie uciekniesz.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bozii
bozii 15.02.2018 13:48 Wydaje mi się ,że prawdziwe zagrożenie w następnych 3 latach to będą koszty produkcji. Jeśli ciągniki i agregat ,chłodnie nie będą wymagały nakładów . Ochrona,podlewanie i nawożenie nie podrożeje . Ograniczy się pracowników do minimum , tylko paru ale za to wyszkolonych . To po pięciu latach wyklaruje się podział na upadające i te przynoszące zyski.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 16.02.2018 12:07 By nie być gołosłownym, artykuł http://www.ogrodinfo.pl/aktualnosci/drzewa-owocowe/o-tym-jak-ukrainskie-jablka-wygraly-z-polskimi

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 16.02.2018 13:56 Żeby było ciekawiej, u nas nikt o tym nie mówi, ale Komisja Europejska zdecydowała o podpisaniu umowy o wolnym handlu z krajami zrzeszonymi w Mencosur, czyli najbardziej rozwiniętymi krajami Ameryki Południowej. Co to znaczy dla sadownictwa i całego rolnictwa Europynie trzeba mówić chyba nikomu, kto wie co i jak w tych krajach się produkuje.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jarkoski
Jarkoski 16.02.2018 21:37 Na pewno nie można lekceważyć rozwijającego się sadownictwa na Ukrainie. Na targach w Warszawie w tym roku było bardzo wielu odwiedzających ze wschodu. Interesują się najlepszym materiałem szkółkarskim ,maszynami, przechowalnictwem ,a właściwie wszystkim. Inwestują duże pieniądze w duże gospodarstwa, a czy wystarczy im doświadczenia i determinacji czas pokaże. Na razie sprzyja im polityka, nam nie. Przy takich ilościach łatwo im rozwijać nawet podwajać eksport. Nam nie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

New Holland: Autonomiczny ciągnik do winnic T4.110F

New Holland Agriculture partneruje firmie E. & J. Gallo Winery, największej rodzinnej...

PIORiN: Zgłoszenia do integrowanej produkcji

Zamiar stosowania integrowanej produkcji roślin zainteresowany producent zgłasza corocznie...

Europejski rynek jabłek czeka wiele trudnych miesięcy ?

Jak podaje freshplaza.com europejski rynek jabłek czeka wiele trudnych miesięcy. Z powodu...

Zagrożenia w polskim sadownictwie i sposoby ich łagodzenia

Uprzejmie informujemy, że kolejna Międzynarodowa Konferencja Sadownicza, organizowana przez...

Rosja wprowadza zakaz dostaw jabłek z 31 białoruskich firm

Rosja wprowadza od środy (14.02) zakaz dostaw jabłek z 31 firm na Białorusi. Jest to efekt...

Polskie jabłka nie podbiły Chin !

Jak podaje freshplaza.com w 2017 roku Chiny importowały tylko 1130 ton polskich jabłek o...

Najnowsze ogłoszenia

G.a.3

19.02.2018 17:24 autor: Tomek88888

Wydzierżawię lub sprzedam gospodarstwo sadownicze

19.02.2018 07:57 autor: Legionista

Sprzedam lub zamienie - nowa KOSIARKA SADOWNICZA

17.02.2018 16:02 autor: kolczyk24

Sprzedam opryskiwacz

17.02.2018 14:57 autor: ryszard1956

Opryskiwacz sadowniczy Agrola

17.02.2018 13:41 autor: lukasz7604

Sprzedam OPRYSKIWACZ

17.02.2018 12:48 autor: kolczyk24

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Rosja wprowadza zakaz dostaw...
Tylko tak krótko potrafisz się...
Opryskiwacz sadowniczy Agrola
Witam! A czy to jest w opryskiwaczu odwócony...
Rosja wprowadza zakaz dostaw...
.....powiedział smerf ważniak
Rosja wprowadza zakaz dostaw...
Widać że temat tak drażliwy iż nikt nie...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Za 100 zł to ledwo co stoi ja za darmo nie...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Tak. Jak przychodzą pić i robić to biorą...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Masz rację, tylko musi zapomnieć o 100 ml...
Zagrożenia w polskim...
A mnie w ciągu ostatnich 5 lat pytali...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
No widzisz Demix, i tu widać złożoność...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Sławek , cena za cięcie jest w dobrych...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Przypomina mi się stary kawał który jest...
Zagrożenia w polskim...
Podejrzewam że w PL ta cała statystyka w...
Zagrożenia w polskim...
W Polsce wzrasta produkcja jabłek...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Każdy ma swoje zdanie. Może to bez sensu...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Nic nowego nie napisałeś jak tylko...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
A tyle lat mamy w Polsce cyganów, czy...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
A co z kwotą wolną od podatku?Jak bylem na...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Tu można dniem i nocą opisywać realia...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Zejdź na ziemię - ludzie nadal pracują w...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
LaakiLuk dziś do cięcia 120 zł za 8 godzin...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Widzę, że masz jakąś spójną ocenę...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Odchodzicie od tematu - KTO BĘDZIE...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Artemida, idąc twoim tokiem myślenia, to za...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Tu nie chodzi o licytacje kto wie więcej,...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Kiedy miałeś pracownika ?30 lat temu ? za...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
LL - ja miałem pracownika który wyznawał...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Kontynuując moją wypowiedz chciałem dodać...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Nie ciesz się artemido ,mając tak...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Reforma zyskała w przemianie gospodarczej...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Nie było reformy PGR-ów, była ich...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Historia niewolnictwa przeszła do historii....
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Niech to będzie ostrzeżeniem dla innych...
MTAS / FruitPRO 2018
Targi z mtas przenieśli z gromady do expo ze...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Na pewno nie można lekceważyć...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Ja sie dziwie takim naprawde prężnym i...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Niestety, jeszcze wielu karmi się iluzją,...
Potrzebujemy 500 tysięcy...
Święte słowa, święte słowa p....
Gwałtowny wzrost eksportu...
Żeby było ciekawiej, u nas nikt o tym nie...
Gwałtowny wzrost eksportu...
By nie być gołosłownym, artykuł...
MTAS / FruitPRO 2018
MTAS i TSW organizują dwie różne firmy,...
MTAS / FruitPRO 2018
Nie można by tak mtas i tsw połączyć?...
MTAS / FruitPRO 2018
Najlepiej było jak targi odbywały się...
MTAS / FruitPRO 2018
O cudzoziemcach równiez nic ciekawego??
MTAS / FruitPRO 2018
potwierdzam było mało ciekawie, wystawcy...
MTAS / FruitPRO 2018
Nie warto było jechać.
Gwałtowny wzrost eksportu...
Sprawdziłeś zanim osadziłeś pani...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Co do zapylania - dobrze słyszałeś. Co do...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Wydaje mi się ,że prawdziwe zagrożenie w...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Dlaczego ma nam grozić Ukraina a nie...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Jako pszczelarz z wieeeelolenim...
Gwałtowny wzrost eksportu...
No tak. Dla mnie jako dla sadownika...
Gwałtowny wzrost eksportu...
To sadownikowi winno zależeć by to co...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Widzę, że spór między bozii a jaceo...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Mniejsza koncentracja produkcji, więc i...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Z czego wynika łatwiejsza ochrona? Mniej...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Apropo pszczelarstwa czytałem ,że pszczoły...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Kup syrop ,porównaj ze swoim miodem a potem...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Nie wiem bozzi czy masz jakieś...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Syrop cukrowy mieszają z miodem albo dodają...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Minusy dla jaceo i dla mnie mogą komuś...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Wielu zdziwiłoby się na widok ukraińskich...
Gwałtowny wzrost eksportu...
I w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu. Miód...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Słyszałem tylko o fabrykach miodu z cukru ....
Gwałtowny wzrost eksportu...
Nie pocieszaj siebie i innych, że bracia...
Gwałtowny wzrost eksportu...
Ukraina ma też ogromne pola ziemniaków...
Na Sądecczyźnie powstaje...
Ehh dopłaty dopłaty , 100 drzew na hektar...
Znacznie wydłużone...
20 minut trwa jeśli się przez internet...
Nie wydano zezwolenia na...
Średnia długość życia rolnika to 68-71...
Nie wydano zezwolenia na...
Ja konkretów NIE MAM. Tym niemniej wchodząc...
Nie wydano zezwolenia na...
ZUS to piramida finansowa. Równia pochyla,...
Nie wydano zezwolenia na...
Chcielibyście przechodzić na emeryturę...
Nie wydano zezwolenia na...
Zamiast wpisać KILKA KONKRETÓW, za co...
Nie wydano zezwolenia na...
Tyle postów pod wpisem, a konkretów jak nie...
Nie wydano zezwolenia na...
Wspieraj czynnie PSL, co nie znaczy finansowo...
Nie wydano zezwolenia na...
"wspieraj ... czynnie" - jak będzie zbiórka...
Nie wydano zezwolenia na...
No widzisz, nie o Mieciu Wachowskim a o...
Nie wydano zezwolenia na...
i znowu mijasz się z prawdą. Wcześniejsze...
Nie wydano zezwolenia na...
Oczywiście masz prawo bronić rządu który...
Nie wydano zezwolenia na...
Ja nie twierdzę że poprzedni minister...
Nie wydano zezwolenia na...
Widzisz lukasz "jak to jest" - generalnie nie...
Nie wydano zezwolenia na...
Martwicie się brakiem pracowników, a na...
Nie wydano zezwolenia na...
Z przerażeniem zauważam ,że nawet na tym...
Nie wydano zezwolenia na...
To tak jak karanie posłańca za dostarczenie...
Nie wydano zezwolenia na...
Plusy dostaje się za DOBRE WIADOMOŚCI. Za...
Nie wydano zezwolenia na...
Dlaczego dostaję tyle minusów za podanie...
Nie wydano zezwolenia na...
Co do przepisów o zatrudnianiu to uważam ze...
Nie wydano zezwolenia na...
Aleś to wymyślił. Ogniska to wystąpienie...
Nie wydano zezwolenia na...
Aleś to WYMYŚLIŁ karkołomną tezę iż...
Nie wydano zezwolenia na...
Artemida, największe zasługi w ograniczaniu...
Nie wydano zezwolenia na...
Dziadkowie i rodzice od maleńkiego uczyli...
Nie wydano zezwolenia na...
SlawekS jak dobrze wiem, ze zdarzają się...
Nie wydano zezwolenia na...
Mistrz/poseł Piotrowicz jest...
Nie wydano zezwolenia na...
Sciagnijmy jeszcze milion UPAincow i napewno...
Nie wydano zezwolenia na...
Wania, popatrz na swój argument szerzej. Czy...
Nie wydano zezwolenia na...
Jak to mawiał Prezes obecnej tv...
Nie wydano zezwolenia na...
Jancyk jak już włączasz ten telewizor to...
Nie wydano zezwolenia na...
Bo to są Polacy. A nie jak w opozycji, jak...
Opryskiwacz sadowniczy...
Ciekawe jakie zapotrzebowanie na moc , pewnie...
Opryskiwacz sadowniczy...
Czy ktoś zna może cenę tego cudu techniki ?
Nie wydano zezwolenia na...
Widać że agenci agenci PiS od propagandy...
Nie wydano zezwolenia na...
Maliszewski i paru innych z ZSRP poświeciło...
Nie wydano zezwolenia na...
I wyjdzie to każdemu na dobre, bo może...
Jakie jabłka kupujemy!
Od jakiegoś czasu dość często używa...
Nie wydano zezwolenia na...
wcześniej to Pan prezes Maliszewski...
Nie wydano zezwolenia na...
Żeby tylko byli chętni do pracy?
Nie wydano zezwolenia na...
Zobaczymy pożyjemy, może nie będzie tak...
Nie wydano zezwolenia na...
A co oprócz dowodu osobistego musi mieć...
Jakie jabłka kupujemy!
No tak, najpierw próbuje się robić idiotę...
Nie wydano zezwolenia na...
Jak przepisy się nie zmienią to żul może...
Jakie jabłka kupujemy!
Jak to jakie? Nie pryskane :)
Jakie jabłka kupujemy!
Rozumiem, że kolor też się starł od...
Jakie jabłka kupujemy!
Spożycie jabłek na przeciętną...
Jakie jabłka kupujemy!
Jakby te jabłka były ładne, dobrze się...
Nie wydano zezwolenia na...
Lepiej zaproszenie wypisać na żula z pod...
Jakie jabłka kupujemy!
No i matematycznie dowiedziono...
Nie wydano zezwolenia na...
To tak trochę jak w anegdocie o Napoleonie w...
Jakie jabłka kupujemy!
Kolego pewnie te jabłka to z twojej grupy z...
Nie wydano zezwolenia na...
Z tego artykułu nic nie wynika, jest tak...
Nie wydano zezwolenia na...
A wielu sadowników dalej popiera PiS i...
Jakie jabłka kupujemy!
No i widzicie, że często to co jest...
Jakie jabłka kupujemy!
Pomyliłem inspekcje powinno być PIH
Jakie jabłka kupujemy!
Najlepsze to te "świeżo zebrane i dzisiaj...
Jakie jabłka kupujemy!
jabłka są słabej jakości ,bo może to...
Nie wydano zezwolenia na...
zamiast ułatwiać zatrudnienie Ukraińców...
Nie wydano zezwolenia na...
Witam, Nie wiem czy to do końca prawda bo w...
Jakie jabłka kupujemy!
Cos ta gala brookfield slabo się wybarwia
Jakie jabłka kupujemy!
Widać że jedne z najgorszych jabłek jest w...
Jakie jabłka kupujemy!
Podam jeszcze inny przykład. W jednym z...
Jakie jabłka kupujemy!
Ja nie raz widziałem(zwracam uwagę na...
Zimowe cięcie jabłoni -...
Zmienił się film na cięcie jabłoni. W...
Jakie jabłka kupujemy!
Wnioski dosyć oczywiste. W Makro sprzedaż...
Jakie jabłka kupujemy!
Nie raz widziałem w biedronkach jak...
Nie wydano zezwolenia na...
Lepsza zmiana, naprawdę lepsza...
Sadownicy chcą wrócić do...
Mówisz tu o sortowniach, a ja o firmach...
Sadownicy chcą wrócić do...
Nie wiem jak to leci ale... jakoś tak że...
Sadownicy chcą wrócić do...
oj,widzę że dostałem więcej "hejtów"...
Polskie jabłka nie podbiły...
Wożenie tam jabłek, to jak wożenie drzewa...
Polskie jabłka nie podbiły...
to chyba moskwa więcej zjada niż całe...
Sadownicy chcą wrócić do...
A co można im pomagać ? To jeszcze mało...
Sadownicy chcą wrócić do...
Dlaczego nikt nie mówi nic o firmach które...
Sadownicy chcą wrócić do...
Zapomnijmy o Rosji tam juz nigdy nie wrocimy...
Sadownicy chcą wrócić do...
W życiu większej bzdury nie...
Sadownicy chcą wrócić do...
Pozazdrościć prezesa z TAKIM OPTYMIZMEM......
Cięcie zimowe - Krzysztof...
Kombajnistów sprawdzalí. To nie ważne ile...
Cięcie zimowe - Krzysztof...
Sławek ja w ekipie ma samych młodych...
Cięcie zimowe - Krzysztof...
Krzysztof, to czysto teoretyczne dywagacje...
instagram