Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_Imidian
2019_Faban_po_kw

CBA sprawdzi interwencyjny skup jabłek ?

Politycy PO poinformowali w środę, że złożą wniosek do CBA o sprawdzenie okoliczności związanych z interwencyjnym skupem jabłek, w tym działań resortu rolnictwa w tej kwestii. Ich zdaniem, firma wybrana do przeprowadzenia skupu jest "zaprzyjaźniona" z szefem resortu Janem Krzysztofem Ardanowskim.

O planowanym złożeniu wniosku do CBA poinformowali w środę (20.02) na konferencji prasowej w Sejmie posłowie PO-KO: Dorota Niedziela i Krzysztof Brejza.

  • źródło: PAP


CBA sprawdza interwencyjny skup jabłek, na to nie jest potrzebny żaden dodatkowy wniosek - powiedział w środę (20.02) minister rolnictwa Jak Krzysztof Ardanowski komentując informację PO w tej sprawie.

Czuję się odpowiedzialny za to, żeby pomóc sadownikom, rolnikom i pytam: gdzie była opozycja, PSL i PO przez te lata, dopuszczając do sytuacji skandalicznej na rynku sadowniczym, gdy sadownicy sprzedawali jabłka po 10 groszy za kilogram – mówił Ardanowski odpowiadając na pytania dziennikarzy w tej sprawie.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że „działanie firmy Eskimos, które spowodowały skok ceny jabłek z 10 do 30 groszy zadziałały”.

W tej chwili pracujemy nad rozszerzeniem kolejnych gwarancji kredytowych dla firmy, ponieważ wywiązuje się ze wszystkiego i ma odpowiednie zapasy magazynowe. Nie ma żadnego powodu, żebyśmy nie udzielili jej kolejnych gwarancji – dodał.

 

Pierwszy pozew w sprawie skupu interwencyjnego ! [czytaj wpis] >>>REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Topas

2019_Kubota_serwis

2019_Syngeta_Scorpion

komentarze (35):

dodaj komentarz
josu20
josu20 21.02.2019 09:40 Gdzie było CBA jak owoc sandomierski upadał.... Wysprzedawany był majątek w biały dzień...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 21.02.2019 10:00 Spawdzalo karme zakupiona dla kota niejakiego Dona Jaroslawa bo kot dostał sraczki..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 10:21 "W tej chwili pracujemy nad rozszerzeniem kolejnych gwarancji kredytowych dla firmy, ponieważ wywiązuje się ze wszystkiego i ma odpowiednie zapasy magazynowe. Nie ma żadnego powodu żebyśmy nie udzielili jej kolejnych gwarancji" - dodał.

Stwierdził, że to wyolbrzymianie problemu przez opozycję. Zapewnił, że w najbliższym dniach zostaną odblokowane pieniądze dla tych producentów, którym firma zalega z płatnościami.
1 dlaczego zablokowano pieniądze?
2 ile skupiła firma eskimos ?
3 dlaczego za pare dni ?
4 po co nowe kredyty? pytań jest dużo więcej szkoda czasu i nerwów dla tego nieudacznika
SlawekS
SlawekS 21.02.2019 12:48 Tak na chłodno i matematycznie, w roli obserwatora:
1. Nic nie zablokowano. Po prostu kredyt 100 mln zł został w całości wykorzystany. Przy cenie 28 gr/kg to równowartość 350 tys. ton jabłek samego surowca. A gdzie koszty skupu przez pośredników i koszt przetworzenia na ZSJ? Ta firma przecież nie ma własnych mocy produkcyjnych dla ZSJ.
2. Prywatna firma nie ma obowiązku dzielić się takimi informacjami. Bazując na raporcie finansowym za IV kw 2018, wartość ich stanu zapasów wzrosła o 80 mln zł rdr. Nie wiadomo po jakiej cenie dokonano szacowań. Dla 800 EUR/tona wychodzi około 24 tys ton ZSJ. W tym czasie sprzedaż wzrosła jedynie o kilka mln zł rdr. Czyli wychodziło by, że przetworzyli 175 tys ton jabłek.
3. Idź do banku po spory kredyt i powiedz, czy dostałeś go "od ręki". Ponoć wertują tony papieru i sprawdzają dokładnie wydatkowanie poprzedniej transzy kredytu, żeby ustalić czy firma wywiązuje się ze zobowiązań.
4. Przecież zakontraktowali 500 tys ton. Za część dostaw już nie mają czym płacić, co widać po artykułach w gazetach.

Już w październiku pisałem, ze taka akcja organizowana przez tak mała firmę nie ma prawa pójść gładko. "Bezpłatna dystrybucja" też ciągnęła się długo, a ilości przecież byłe mniejsze. Dodatkowo w każdym województwie był sztab urzędników wykonujących papirologię...Co do terminów płatności i lamentów podnoszonych przez niektóre skupy - ja też wystawiam faktury z terminem płatności 30 dni, po czym nawet po 90 dniach muszę się upominać, ale nie robię tego za pomocą gazet.
Legionista12345
Legionista12345 21.02.2019 14:13 Bezplatna dystrybucja byla na prostych zasadach. Po minusach widze ze zdrowo myslacy sadownik ma dosc tego rzadu ktory ciagnie nas w dol przez widzisie pewnego kurdupla..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

szampion97
szampion97 21.02.2019 11:31 Szef resortu rolnictwa podkreślił, że „działanie firmy Eskimos, które spowodowały skok ceny jabłek z 10 do 30 groszy zadziałały”.
Nie było żadnego działania Eskimosa. Skok ceny spowodował mróz -15 stopni oraz ssanie na koncentrat w Chinach. Nie wierzcie w bzdury Ardana.
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą." Joseph Goebbels - min. propagandy III Rzeszy
A poza tym uważam, że embargo powinno zostać zniesione.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 14:34 Sławek ja zadałem pytania a ty wypisujesz brednie, skąd masz takie liczby jak jesteś taki mądry to odpowiedz proszę
1 jakie zakłady i ile przerobiły towar ?
2 czy tylko na koncentrat skupowali ?
3 ile do tej pory wypłacili za towar i usługi?
4 ile wypłacili zaliczek i czy dostali od tych ludzi towar ?{bardzo ważne bo znam takie przypadki)
5 czy towar zadeklarowany rozliczają czy rzeczywisty ?
SlawekS
SlawekS 21.02.2019 16:06 Brednie? Człowieku przeczytaj lepiej jeszcze raz pytania, które sam zadałeś... Na drugą serię pytań nie mam zamiaru odpowiadać, bo masz wiele do powiedzenia, ale czytać ze zrozumieniem chyba nie potrafisz. W ramach treningu poczytaj może o obowiązkach spółek notowanych na giełdzie.

Kończąc takie małe prasowe spostrzeżenie ze świętokrzyskiego, gdzie głośno o jednej firmie. Eskimos zalega jej z płatnościami od połowy grudnia na kwotę 550 tys zł. Firma ponoć zrealizowała zakup 6 tysięcy ton z zakontraktowanych 8 tysięcy. Na placu ich raczej nie trzyma, tylko dokonała dostawy we wskazane miejsce. Łatwo policzyć, że wartość tych dostaw przekracza 2 mln złotych, czyli znacznie poniżej zaległości. Te 1.5 mln zł musiał uregulować nikt inny, jak sam Eskimos....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 16:44 Sławek to ty nic nie rozumiesz ta firma narobiła bałaganu ,ty to znasz z gazet albo portali. Ja nie chcę chodzić po sądach oszustwo i to na całą skale
takich przykładów co im Eskimos po kilkaset tysięcy wisi mogę ci podać nazwiskami .Nie będę wymieniał firm co kupowały jabłka na inny cel bo nie chcę mieć problemów
Ty jesteś nie doinformowany i ciężko z takim człowiekiem prowadzić dyskusje ponieważ chcesz mieć rację Kto i co handlował znajdziesz tu na portalu. Ps zobacze jak wyjdzie trochę na jaw czy sprostujesz te twoje posty.
SlawekS
SlawekS 21.02.2019 17:57 Ręce mi już do Ciebie opadają. Oczekujesz szybkiej wypłaty zaległości czy wykrycia przekrętów o których piszesz? Jedno negatywnie wpływa na realizację drugiego...
Wychodzisz trochę na hipokrytę. Oskarżasz wszystkich o oszustwa a sam mając tak szeroką o nich wiedzę nie składasz zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa....
Nie wiem, czy bardziej pijesz do Eskimosa, czy punktów skupowych. W sumie po analizie Twoich pytań, mogę przypuszczać, że nawet nie znasz zasad współpracy pomiędzy nimi.
Nie będę nic prostował, gdyż moje wypowiedzi przedstawiają jedynie analizę ogólnie dostępnych danych i informacji. Nie jestem ich autorem i nie ponoszę odpowiedzialności jeżeli mijają się z prawdą.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 16:50 Jeszcze jedno jak będziesz chciał korepetycji w sprawach Giełdowych bardzo chętnie zrobię to za darmo.
SlawekS
SlawekS 21.02.2019 18:07 Dziękuję, ale śmiem odmówić. Wystarczy mi wiedza, którą zdobyłem na studiach, podczas zajęć z ekonomii. Ponadto obawiam się, czy uniósł bym poziom tych zajęć. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na prywatne dochodzenie w sprawie zblokowanych pieniędzy i nowych kredytów...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 18:52 Dzięki od razu widać ze jesteś gościu z klasą.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 21.02.2019 22:56 A propos tej ekonomii... Ja kiedyś tam studiowałem ekonomię polityczną... Co do Ardanowskiego. Jakim prawem i jakimi kryteriami posłużył się ten minister, że wybrał sobie tą firmę... prywatną. Wczoraj napisałem - Ardanowski do dymisji ze skutkiem natychmiastowym. Jakim prawem przekazuje prywatnej firmie publiczne pieniądze. Albo robi to z wyrachowania, bo nie jest na listach do PE, albo jest głupim człowiekiem !
SlawekS
SlawekS 22.02.2019 06:33 Brawo, czyli należało ogłosić przetarg wśród firm które skupowały ten przemysł po zaniżonych cenach i ani myślały wyjść ze zmowy. Naprawdę nie widzicie różnicy pomiędzy poręczeniem kredytu dla Eskimosa, a ofertą złożoną przez KUPS, czyli bezzwrotną dopłatę do kilograma skupionych jabłek? Co na tą drugą wersję powiedziałaby Bruksela? W wersji KUPS pieniądze podatników są trwale utopione, a przetwórnie i tak dostają surowiec po zaniżonych cenach. W wersji Eskimosa, w przypadku braku spłaty kredytu firma będzie bankrutem i prawdopodobnie skarb państwa przejmie ją za grosze. Tu już nie ważna jest polityka, ale trochę rozsądku w głowie i wiedzy jak odbywały się negocjacje na linii sadownicy - KUPS.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 10:53 Slaweks koncz wasc minusow nie widzisz? sadownicy myslacy maja dos PIS. Chcemy produkowac i sprzedawac...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 22.02.2019 11:06 Legionista z tymi minusami to nie przesadzaj ,,,, bo każdy tu wie że to pic na wodę ..Wystarczy jeden emeryt i dostanę 100 minusów w 5 minut .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 11:12 Powiem to co pisalem zaden rozsadny rozwijajacy swoje gospodarstwo sadownik nie popiera Pis tle w temacie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 11:15 Z innej beczki juz pisalem czemy pozwolili Chinom kupic polski Appol??? 3 zaklady w polsce nie mogli yego wlaczyc do skarbu panstwa??

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 12:30 Wlasnie emeryci dawali by minusy z wiadomej przyczyny wiadomo kto jaki elektorat posiada wydaje mi sie ze wiekszoc na tym portalu sadownik przejrzala na oczy..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 14:33 Dodam cytat Ministra A... ze spotkania z sadownikami w Bledowie na jesieni ze z Rosja nie bedzie handlowal bo z bandytami sie nie handluje ....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 23.02.2019 12:06 Żadne skupy interwencyjne, żadna bezpłatna dystrybucja, żadana kontraktacja dla Polski i polskiego rolnictwa najważniejszym priorytetem powinno być zniesienie embarga. To pozwoliło by czerpać korzyści z handlu z Rosją. Z Rosją nie mamy żadnych sporów terytorialnych a nasi politycy traktują ich jak nagorszego wroga co powoduje katastrofalne skutki dla naszego rozwoju. Nie zauważyłem zeby z Moskwy zginołe choć jedna marka sprzedawanych samochodów niemieckich ,niemcy sobie handluja z nimi ponad naszymi głowami. Do puki tego nie zrozumieja ludzie Polska skazana jest na agonie, a powinna rozkwitać ze względu na swoje położenie geograficzne.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bedhen
bedhen 25.02.2019 20:26 Kolego Walduś , wiec że to embargo na Rosje nałożyła UE w Brukseli a rząd ówczesny PO PSL nie mylić z PSL em przedwojennym , bo nie mają z nim nic wspólnego. Za miast blokować Tą uchwałe robił wszystko by ją wprowadzić , przebierał nóżkami aż szurgało bo tak muter Makrela kazała. A dziś słyszę że to PIS jest winne, a trzeba wiedzieć że pierwsza Rosja wprowadziła na nasze produkty rol. sadownicze embargo którego przyczyną była jakaś tam ,, muszka złotobrzuszka ,,
artemida
artemida 26.02.2019 06:56 A może by tak... to słowa z piosenki... ktoś zaproponował /kto ma ku temu możliwości/ aby handel z Rosją oprzeć na handlu wymiennym 1kg jabłek za 20 kg węgla którego w ub. roku sprowadzono 20 mln ton /nawet z Ukraińskiego Donbasu/. No nie wiem czy zaproponowałem właściwy przelicznik ale są lepsi rachmistrze ode mnie... A może poprawić nieco zdanie ministra dodając słowo; OFICJALNIE...
artemida
artemida 26.02.2019 17:12 Bedhen - o jakie PSL Ci chodzi? Od 1931 roku, po połączeniu, w Polsce było Stronnictwo Ludowe a Witos był jako wychodźca w Czechosłowacji... po warunkowym zwolnieniu z więzienia. Do kraju wrócił w 1939...
artemida
artemida 28.02.2019 16:45 Z Witosem jako premierem dokonał się "cud nad Wisłą" ale aby pokonać embargo to jakoś nie widzę wodza.. Jeden był ale go odstawili, teraz sam się stawia jako świadek...
artemida
artemida 01.03.2019 18:29 Co za przewrotność, na początku był entuzjazm w nastawieniu, do i tak nierealnego podejścia, czyli handlu wymiennego a teraz nastąpiło jakieś oświecenie i przeważają głosy że lepiej niech zgnije niż mieli by to zjeść prawosławni. Z polskich jabłek będzie zapach, z rosyjskiego węgla smog. Byle do WIOSNY... WIOSNA wszystko ułatwi...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jancyk
Jancyk 26.02.2019 18:16 PSL po wejściu w tą szeroką koalicję tylko sie upaprze paskudną ideologją i straci poparcie. Członek PSL wokalista zespołu Bajer Ful pisze tak:
""Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców.""
Taka smutna prawda.
artemida
artemida 26.02.2019 18:43 Czyli bajer na full...
bedhen
bedhen 27.02.2019 17:58 PSLGBT
artemida
artemida 27.02.2019 20:06 Widzę że dla niektórych większym problemem jest obraz jaki jawi się przed PSL-em niż wizja jaka rysuje się przed sadownikami za parę miesięcy. Szczęśliwy kraj, szczęśliwi ludzie, żyć nie umierać, trosk o to co będzie (prawie) nikt nie przejawia a minister mówi że z bandytami handlować nie będzie... Chyba nie wszyscy sadownicy podzielają to stanowisko...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ultracyd
ultracyd 28.02.2019 07:32 To ten co śpiewał że wszyscy Polacy to jedna rodzina?
Rzeczywiście obłuda i zakłamanie!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 28.02.2019 19:31 artemida,jaki problem,przecież do Izraela raczej nie wysyłamy jabłek

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 01.03.2019 09:28 Nawet pewnych wierzowcow w Wawie nie wybudowali co to za gospodarze widac....
wania1234
wania1234 02.03.2019 10:02 Ale tego to już CBA nie sprawdza

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Zbiory jabłek nie przekroczą 2,5 mln ton

Na wschodzie i zachodzie Europy słychać o wielkich stratach w sadach i na plantacjach....

Włosi liczą straty po powodziach i gradobiciach

W niedzielę (12.05) północne Włochy nawiedziły burze gradowe i ulewne deszcze, które w...

Używane ciągniki sadownicze i ładowarki teleskopowe

"AGROTOP" Sp. z o. o. ul. Grójecka 27C, 05-530 Góra Kalwaria

Ceny truskawek spadają !

Jak informuje koordynator targowiska Goławin dziś (20,05) odnotowano spadek cen truskawek. O...

Gradobicia – ostrzeżenia pogodowe (21.05)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia...

Za nami deszczowy tydzień. Gdzie odnotowano największe opady ?

W ubiegłym tygodniu pogoda była bardzo dynamiczna. Przez nasz kraj przeszły gwałtowne...

Najnowsze ogłoszenia

Platforma sadownicza

21.05.2019 12:57 autor: Kewals

Sprzedam kosiarkę sadowniczą Perfect RN200

21.05.2019 11:09 autor: Darek578

Maszt widlak do ciągnika kupno

20.05.2019 08:04 autor: Karol100

Podcinacz porzeczek

19.05.2019 13:11 autor: gogler

SPRZEDAM Rozrzutnik sadowniczy Model JOLLY 40

19.05.2019 11:45 autor: virtuallidia

Do cięcia sadu

19.05.2019 10:20 autor: Demix

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Ceny truskawek spadają !
"Zjazdowa ceny" w google i masz na tacy.
Ceny truskawek spadają !
Wiecie może jak bezpłatnie można zobaczyć...
Bezradność tego...
Dawać mogą i po kilka mln tylko niech...
Czereśnie już są po...
Zapytam co z tego ma sadownik że jest wysoka...
Bezradność tego...
W jednej kwestii masz racje. ten rząd na...
Bezradność tego...
Erko- a jak innym dawali po 500 tys. na...
Bezradność tego...
Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W...
Bezradność tego...
Minister mówił żeby wstrzymać chociaż na...
Bezradność tego...
A mnie, widząc jak działa nasza władza,...
Bezradność tego...
Znam dużo sadowników co nie widzieli morza,...
Bezradność tego...
minusują ci co stali w kolejce po 8...
Bezradność tego...
Nie tylko oczekuj, wnoś coś od siebie, inni...
Bezradność tego...
Odpowiedź jest krótka - nie sztuka...
Bezradność tego...
sadownikom proponuje DUZO SADZIC !!!! gdzie...
Bezradność tego...
to forum jest POlityczne, zdecydowanie....
Bezradność tego...
A co miał PSL zrobić? Po pierwszym embargu...
Bezradność tego...
Embargo to jest nalozone na cala unie i ani...
Bezradność tego...
Przepraszam bardzo, nie mieszając związku,...
Bezradność tego...
Spytałem przedstawiciela Dolnośląskiej...
Bezradność tego...
Minister załatwił, minister winien...
Bezradność tego...
Jak można wstawić jabłka do firmy która...
Bezradność tego...
Takiego ćwoka jak Ardanowski to dawno nie...
Bezradność tego...
Ja się pytam, JAKI PROCENT SADOWNIKÓW JEST...
Bezradność tego...
Co do Sz.P. Maliszewskiego to się zgodze,...
Chaos w skupach i brak...
Jak ja się cieszę, że mam taką...
Chaos w skupach i brak...
jak to było....."Robie interesy z...
Chaos w skupach i brak...
Espumie w odpowiedzi, bez pośrednika; Po...
Eskimos wypłacił zaległe...
Wybory tuż tuż, więc trzeba sypnąć...
Chaos w skupach i brak...
Ten "cholding" to tylko został stworzony, po...
Chaos w skupach i brak...
spytaj artemidy dlaczego go PSL nie...
Chaos w skupach i brak...
No cóż p Alfredzie który po raz chyba...
Chaos w skupach i brak...
Jest "czarne na białym" że PIS obiecał....
Chaos w skupach i brak...
Odbiegliśmy Drodzy Panowie od tematu...
Będą nas prosić o jabłka!
Powiem tak: tego kwiatu jest pól swiatu....
Chaos w skupach i brak...
dla artemidy budowa CPK to kosmos jak pisze...
Chaos w skupach i brak...
Sen Artemidy ,,, Obym w następnych wyborach...
Chaos w skupach i brak...
Być może polecą, zapytaj tych nauczycieli,...
Chaos w skupach i brak...
Masz rację; trzeba mieć marzenia, Żeromski...
Chaos w skupach i brak...
Artemida, miałem nie wdawać się z Tobą w...
Chaos w skupach i brak...
Chyba ma... Mami się lud pracujący wizjami...
Chaos w skupach i brak...
spełnil sie, za dużo sie napatrzyłem...
Chaos w skupach i brak...
Z przykrością podpisuje się pod tym iż...
Chaos w skupach i brak...
**po 8 gr rzecz jasna miało być
Chaos w skupach i brak...
a kolejka traktorów z trzema paletami...
Chaos w skupach i brak...
trzeba było nie wozić po 8 gr i nie spać...
Chaos w skupach i brak...
Sen sadownika; Oby nie wymarzło,...
Chaos w skupach i brak...
Czy ktoś coś wie o Holdingu Spożywczym?...
Chaos w skupach i brak...
Szanowny panie Piwnik a co z grupą Owoc...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Zgadza sie porzeczka ładnie kwitła kwiatu...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Coś jak w anegdocie o Napoleonie w Moskwie;...
Chaos w skupach i brak...
Panie Marcinie Piwniku jest to polityka...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
K----e to w oczy plujesz a ona mówi, że...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Poniżej mail do p. Groele....
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
U mnie w okolicy będzie klęska...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
A może tę wypowiedź skwitować...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Nie bardzo jest sens dyskutować. Jeśli...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Wypowiedzi całego kupsu należy z...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Po pierwsze przymrozki to...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Pani Groele jesteś kłamczuchą... Pierwsze...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Myślę że pieniądze się jednak znajdą,...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Tak, tak... jak co roku zakłady przetwórcze...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
aż sie nie chce komentowac....zbiory...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Co to za Gorele i kto jej płaci?
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Gdyby PiS naprawdę chciało, to wiek by...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ty ciągle z tymi minusami- plusami ,,ta...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Chciałem kupić obiecany POLSKI samochód...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Artemida chcesz elektryczne samochód to...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ciekawy jestem jak się liczy bezrobocie...
ZSRP: uruchomienie...
Weź Ty sie zastanów co piszesz kolego....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Do Jerzego 45. Kto podniosł rolnikom wiek...
ZSRP: uruchomienie...
Jak w większości lat dusimy się od...
ZSRP: uruchomienie...
Żebyście się nie zdziwili . Każdy...
ZSRP: uruchomienie...
Poczekajmy...bez nerwów.
ZSRP: uruchomienie...
Pani Barbara próbuje zaklinać...
ZSRP: uruchomienie...
Dlaczego ktoś ma wam dobrze robić ? Niech...
ZSRP: uruchomienie...
Proste p. simpson, proste p.G25, Nawiążę...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Dobrze, że w tym roku mamy wybory ......
ZSRP: uruchomienie...
Nie ma co kruszyć kopii w kwestii...
ZSRP: uruchomienie...
zgadza sie.rolnictwo zapewnia żywnosc w...
ZSRP: uruchomienie...
Ponadto nie zapominajmy że sady jabłoniowe...
ZSRP: uruchomienie...
Żeby była jasność nigdy nie brałem...
ZSRP: uruchomienie...
przede wszystkim nie kozacze bo i po co? mnie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Zapomniałem o jabłkach można podpisywać...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Dlaczego nie mówi się w mediach że w...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Są tajne przedsięwzięcia, takie jak...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Witam patrząc na ten przymrozek i na...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
patrze na radar a tu w poniedziałek od nowa...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Moda definicja według PWN "sposób ubierania...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Kto nie dostał jeszcze pieniędzy? Ja.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Z natury jestem przekorny dlatego powtarzam...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jancyk - Bardzo inteligentnie prawisz, nawet...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Zobaczył byś jak spada bezrobocie jakby...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Wiadomo, że "nikt ale to absolutnie nikt nie...
ZSRP: uruchomienie...
Problemem nie jest wsparcie jakiekolwiek w...
Coraz mniej Ukraińców...
Podpisywać,podpisywać i jeszcze raz...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Naoglądaliście się tego TVN i tak...
ZSRP: uruchomienie...
Troche masz racje ale jesli zmniejszymy...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jerzy 45 piszesz, że poradzisz sobie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Chcieliśmy mrozu to maamy. Szkoda że on nie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Powiat Łosice, Mazowieckie.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Witam. Na początek wyrazu współczucia dla...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
@Jancyk - Masz rację opozycja skręca na...
ZSRP: uruchomienie...
moze własnie dobrze zeby rozwoj sadownictwa...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
To jak tak ci przeszkadza to zrób sobie...
Czesi przegrywają z...
My sami ze sobą przegrywamy...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ale problem polega na tym, że większość...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ale prawdą jest , że najbardziej zwalczaną...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
nie znasz mnie i nie wiesz co robię aby...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
U mnie 2 ostatnie noce dopełniły dzieła....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
ma kolegę wykładowcę politologii, który...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
A ja już pracuje w swoim wyuczonym zawodzie...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
jak przyjada teczowe peadały ze srilanki to...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
aha i pisząc komentarze na forum świat...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
a wierzysz pani Pochanke z TVNu córce...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
ale wy jako sadownicy to skamlecie żeby...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Z natury jestem przekorny i nie mogę...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Szkoda zdrowia -daj spokój.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
po prostu krew mnie zalewa, że wśród...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Biblisto a czy instytucjonalny kk ma coś...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Że też wam się tak chce ujadać jedni na...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
a kim jest towarzysz Staszek Piotrowicz?...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Niestety z powodu dualizmu politycznego pod...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
W jakim rejonie kolego tak wymroziło Ci te...
Tony zniszczonych jabłek...
U nas podwórka zostały połączone, płot...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
U mnie też pozamiatane. Śliwka czarna,...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Brawo dla ciebie. Dużo dziennikarzy TVN jest...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Pryskałem dwa lata temu frostguardem czy jak...
Tony zniszczonych jabłek...
Rosjanie potrafią dbać o swoich...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
szczyt bezczelności........OFE ukradli ? a...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Wykład Prof. KAROLA Modzelewskiego z...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Każdy wie że PO to jest siostra Unii...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Gwoli informacji o rządzeniu z tylnego...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Patrzcie jaka fala hejtu została skierowana...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Po złe, Pis zły, na kogo masz zamiar oddać...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
sam na to wpadłeś czy dostałeś z centrali...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
tobie pewnie bardzie pasowała TVLis...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Do szanownego SlawekS-a jeśli nie chcesz...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Kaczyński: Ślązacy to ukryta opcja...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Espuma - a sadownik VAT-u to nie płaci? Za...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
jerzy45 - ten ów Jaroslaw o którym ci sie...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Po rozmowach z sąsiadami było - 4 , śliwki...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Są różnice względem tej listy temperatur....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Oj,jak dobrze ,że ZSRP nie wprowadził nam w...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
jacenty a Ty czym jedziesz ? Nasr...j na...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Gmina Wilków Lubelskie -2 o godzinie 4 ,...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Okolice Jasieńca godzina 03:33 od - 0,7 do -...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
okolice Warki, u mnie jest już 0 na...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
I niech ma swoje poglądy, takie jego prawo....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jacenty, źle interpretujesz mój tekst. Jest...
instagram