Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_InfoKarta
2019_Delany

CBA sprawdzi interwencyjny skup jabłek ?

Politycy PO poinformowali w środę, że złożą wniosek do CBA o sprawdzenie okoliczności związanych z interwencyjnym skupem jabłek, w tym działań resortu rolnictwa w tej kwestii. Ich zdaniem, firma wybrana do przeprowadzenia skupu jest "zaprzyjaźniona" z szefem resortu Janem Krzysztofem Ardanowskim.

O planowanym złożeniu wniosku do CBA poinformowali w środę (20.02) na konferencji prasowej w Sejmie posłowie PO-KO: Dorota Niedziela i Krzysztof Brejza.

  • źródło: PAP


CBA sprawdza interwencyjny skup jabłek, na to nie jest potrzebny żaden dodatkowy wniosek - powiedział w środę (20.02) minister rolnictwa Jak Krzysztof Ardanowski komentując informację PO w tej sprawie.

Czuję się odpowiedzialny za to, żeby pomóc sadownikom, rolnikom i pytam: gdzie była opozycja, PSL i PO przez te lata, dopuszczając do sytuacji skandalicznej na rynku sadowniczym, gdy sadownicy sprzedawali jabłka po 10 groszy za kilogram – mówił Ardanowski odpowiadając na pytania dziennikarzy w tej sprawie.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że „działanie firmy Eskimos, które spowodowały skok ceny jabłek z 10 do 30 groszy zadziałały”.

W tej chwili pracujemy nad rozszerzeniem kolejnych gwarancji kredytowych dla firmy, ponieważ wywiązuje się ze wszystkiego i ma odpowiednie zapasy magazynowe. Nie ma żadnego powodu, żebyśmy nie udzielili jej kolejnych gwarancji – dodał.

 

Pierwszy pozew w sprawie skupu interwencyjnego ! [czytaj wpis] >>>REKLAMA
2019_Faban_Promocja
2019_Captan_2019_news
2019_A_InfoKarta

komentarze (35):

dodaj komentarz
josu20
josu20 21.02.2019 09:40 Gdzie było CBA jak owoc sandomierski upadał.... Wysprzedawany był majątek w biały dzień...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 21.02.2019 10:00 Spawdzalo karme zakupiona dla kota niejakiego Dona Jaroslawa bo kot dostał sraczki..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 10:21 "W tej chwili pracujemy nad rozszerzeniem kolejnych gwarancji kredytowych dla firmy, ponieważ wywiązuje się ze wszystkiego i ma odpowiednie zapasy magazynowe. Nie ma żadnego powodu żebyśmy nie udzielili jej kolejnych gwarancji" - dodał.

Stwierdził, że to wyolbrzymianie problemu przez opozycję. Zapewnił, że w najbliższym dniach zostaną odblokowane pieniądze dla tych producentów, którym firma zalega z płatnościami.
1 dlaczego zablokowano pieniądze?
2 ile skupiła firma eskimos ?
3 dlaczego za pare dni ?
4 po co nowe kredyty? pytań jest dużo więcej szkoda czasu i nerwów dla tego nieudacznika
SlawekS
SlawekS 21.02.2019 12:48 Tak na chłodno i matematycznie, w roli obserwatora:
1. Nic nie zablokowano. Po prostu kredyt 100 mln zł został w całości wykorzystany. Przy cenie 28 gr/kg to równowartość 350 tys. ton jabłek samego surowca. A gdzie koszty skupu przez pośredników i koszt przetworzenia na ZSJ? Ta firma przecież nie ma własnych mocy produkcyjnych dla ZSJ.
2. Prywatna firma nie ma obowiązku dzielić się takimi informacjami. Bazując na raporcie finansowym za IV kw 2018, wartość ich stanu zapasów wzrosła o 80 mln zł rdr. Nie wiadomo po jakiej cenie dokonano szacowań. Dla 800 EUR/tona wychodzi około 24 tys ton ZSJ. W tym czasie sprzedaż wzrosła jedynie o kilka mln zł rdr. Czyli wychodziło by, że przetworzyli 175 tys ton jabłek.
3. Idź do banku po spory kredyt i powiedz, czy dostałeś go "od ręki". Ponoć wertują tony papieru i sprawdzają dokładnie wydatkowanie poprzedniej transzy kredytu, żeby ustalić czy firma wywiązuje się ze zobowiązań.
4. Przecież zakontraktowali 500 tys ton. Za część dostaw już nie mają czym płacić, co widać po artykułach w gazetach.

Już w październiku pisałem, ze taka akcja organizowana przez tak mała firmę nie ma prawa pójść gładko. "Bezpłatna dystrybucja" też ciągnęła się długo, a ilości przecież byłe mniejsze. Dodatkowo w każdym województwie był sztab urzędników wykonujących papirologię...Co do terminów płatności i lamentów podnoszonych przez niektóre skupy - ja też wystawiam faktury z terminem płatności 30 dni, po czym nawet po 90 dniach muszę się upominać, ale nie robię tego za pomocą gazet.
Legionista12345
Legionista12345 21.02.2019 14:13 Bezplatna dystrybucja byla na prostych zasadach. Po minusach widze ze zdrowo myslacy sadownik ma dosc tego rzadu ktory ciagnie nas w dol przez widzisie pewnego kurdupla..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

szampion97
szampion97 21.02.2019 11:31 Szef resortu rolnictwa podkreślił, że „działanie firmy Eskimos, które spowodowały skok ceny jabłek z 10 do 30 groszy zadziałały”.
Nie było żadnego działania Eskimosa. Skok ceny spowodował mróz -15 stopni oraz ssanie na koncentrat w Chinach. Nie wierzcie w bzdury Ardana.
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą." Joseph Goebbels - min. propagandy III Rzeszy
A poza tym uważam, że embargo powinno zostać zniesione.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 14:34 Sławek ja zadałem pytania a ty wypisujesz brednie, skąd masz takie liczby jak jesteś taki mądry to odpowiedz proszę
1 jakie zakłady i ile przerobiły towar ?
2 czy tylko na koncentrat skupowali ?
3 ile do tej pory wypłacili za towar i usługi?
4 ile wypłacili zaliczek i czy dostali od tych ludzi towar ?{bardzo ważne bo znam takie przypadki)
5 czy towar zadeklarowany rozliczają czy rzeczywisty ?
SlawekS
SlawekS 21.02.2019 16:06 Brednie? Człowieku przeczytaj lepiej jeszcze raz pytania, które sam zadałeś... Na drugą serię pytań nie mam zamiaru odpowiadać, bo masz wiele do powiedzenia, ale czytać ze zrozumieniem chyba nie potrafisz. W ramach treningu poczytaj może o obowiązkach spółek notowanych na giełdzie.

Kończąc takie małe prasowe spostrzeżenie ze świętokrzyskiego, gdzie głośno o jednej firmie. Eskimos zalega jej z płatnościami od połowy grudnia na kwotę 550 tys zł. Firma ponoć zrealizowała zakup 6 tysięcy ton z zakontraktowanych 8 tysięcy. Na placu ich raczej nie trzyma, tylko dokonała dostawy we wskazane miejsce. Łatwo policzyć, że wartość tych dostaw przekracza 2 mln złotych, czyli znacznie poniżej zaległości. Te 1.5 mln zł musiał uregulować nikt inny, jak sam Eskimos....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 16:44 Sławek to ty nic nie rozumiesz ta firma narobiła bałaganu ,ty to znasz z gazet albo portali. Ja nie chcę chodzić po sądach oszustwo i to na całą skale
takich przykładów co im Eskimos po kilkaset tysięcy wisi mogę ci podać nazwiskami .Nie będę wymieniał firm co kupowały jabłka na inny cel bo nie chcę mieć problemów
Ty jesteś nie doinformowany i ciężko z takim człowiekiem prowadzić dyskusje ponieważ chcesz mieć rację Kto i co handlował znajdziesz tu na portalu. Ps zobacze jak wyjdzie trochę na jaw czy sprostujesz te twoje posty.
SlawekS
SlawekS 21.02.2019 17:57 Ręce mi już do Ciebie opadają. Oczekujesz szybkiej wypłaty zaległości czy wykrycia przekrętów o których piszesz? Jedno negatywnie wpływa na realizację drugiego...
Wychodzisz trochę na hipokrytę. Oskarżasz wszystkich o oszustwa a sam mając tak szeroką o nich wiedzę nie składasz zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa....
Nie wiem, czy bardziej pijesz do Eskimosa, czy punktów skupowych. W sumie po analizie Twoich pytań, mogę przypuszczać, że nawet nie znasz zasad współpracy pomiędzy nimi.
Nie będę nic prostował, gdyż moje wypowiedzi przedstawiają jedynie analizę ogólnie dostępnych danych i informacji. Nie jestem ich autorem i nie ponoszę odpowiedzialności jeżeli mijają się z prawdą.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 16:50 Jeszcze jedno jak będziesz chciał korepetycji w sprawach Giełdowych bardzo chętnie zrobię to za darmo.
SlawekS
SlawekS 21.02.2019 18:07 Dziękuję, ale śmiem odmówić. Wystarczy mi wiedza, którą zdobyłem na studiach, podczas zajęć z ekonomii. Ponadto obawiam się, czy uniósł bym poziom tych zajęć. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na prywatne dochodzenie w sprawie zblokowanych pieniędzy i nowych kredytów...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 21.02.2019 18:52 Dzięki od razu widać ze jesteś gościu z klasą.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 21.02.2019 22:56 A propos tej ekonomii... Ja kiedyś tam studiowałem ekonomię polityczną... Co do Ardanowskiego. Jakim prawem i jakimi kryteriami posłużył się ten minister, że wybrał sobie tą firmę... prywatną. Wczoraj napisałem - Ardanowski do dymisji ze skutkiem natychmiastowym. Jakim prawem przekazuje prywatnej firmie publiczne pieniądze. Albo robi to z wyrachowania, bo nie jest na listach do PE, albo jest głupim człowiekiem !
SlawekS
SlawekS 22.02.2019 06:33 Brawo, czyli należało ogłosić przetarg wśród firm które skupowały ten przemysł po zaniżonych cenach i ani myślały wyjść ze zmowy. Naprawdę nie widzicie różnicy pomiędzy poręczeniem kredytu dla Eskimosa, a ofertą złożoną przez KUPS, czyli bezzwrotną dopłatę do kilograma skupionych jabłek? Co na tą drugą wersję powiedziałaby Bruksela? W wersji KUPS pieniądze podatników są trwale utopione, a przetwórnie i tak dostają surowiec po zaniżonych cenach. W wersji Eskimosa, w przypadku braku spłaty kredytu firma będzie bankrutem i prawdopodobnie skarb państwa przejmie ją za grosze. Tu już nie ważna jest polityka, ale trochę rozsądku w głowie i wiedzy jak odbywały się negocjacje na linii sadownicy - KUPS.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 10:53 Slaweks koncz wasc minusow nie widzisz? sadownicy myslacy maja dos PIS. Chcemy produkowac i sprzedawac...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 22.02.2019 11:06 Legionista z tymi minusami to nie przesadzaj ,,,, bo każdy tu wie że to pic na wodę ..Wystarczy jeden emeryt i dostanę 100 minusów w 5 minut .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 11:12 Powiem to co pisalem zaden rozsadny rozwijajacy swoje gospodarstwo sadownik nie popiera Pis tle w temacie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 11:15 Z innej beczki juz pisalem czemy pozwolili Chinom kupic polski Appol??? 3 zaklady w polsce nie mogli yego wlaczyc do skarbu panstwa??

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 12:30 Wlasnie emeryci dawali by minusy z wiadomej przyczyny wiadomo kto jaki elektorat posiada wydaje mi sie ze wiekszoc na tym portalu sadownik przejrzala na oczy..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 14:33 Dodam cytat Ministra A... ze spotkania z sadownikami w Bledowie na jesieni ze z Rosja nie bedzie handlowal bo z bandytami sie nie handluje ....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 23.02.2019 12:06 Żadne skupy interwencyjne, żadna bezpłatna dystrybucja, żadana kontraktacja dla Polski i polskiego rolnictwa najważniejszym priorytetem powinno być zniesienie embarga. To pozwoliło by czerpać korzyści z handlu z Rosją. Z Rosją nie mamy żadnych sporów terytorialnych a nasi politycy traktują ich jak nagorszego wroga co powoduje katastrofalne skutki dla naszego rozwoju. Nie zauważyłem zeby z Moskwy zginołe choć jedna marka sprzedawanych samochodów niemieckich ,niemcy sobie handluja z nimi ponad naszymi głowami. Do puki tego nie zrozumieja ludzie Polska skazana jest na agonie, a powinna rozkwitać ze względu na swoje położenie geograficzne.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bedhen
bedhen 25.02.2019 20:26 Kolego Walduś , wiec że to embargo na Rosje nałożyła UE w Brukseli a rząd ówczesny PO PSL nie mylić z PSL em przedwojennym , bo nie mają z nim nic wspólnego. Za miast blokować Tą uchwałe robił wszystko by ją wprowadzić , przebierał nóżkami aż szurgało bo tak muter Makrela kazała. A dziś słyszę że to PIS jest winne, a trzeba wiedzieć że pierwsza Rosja wprowadziła na nasze produkty rol. sadownicze embargo którego przyczyną była jakaś tam ,, muszka złotobrzuszka ,,
artemida
artemida 26.02.2019 06:56 A może by tak... to słowa z piosenki... ktoś zaproponował /kto ma ku temu możliwości/ aby handel z Rosją oprzeć na handlu wymiennym 1kg jabłek za 20 kg węgla którego w ub. roku sprowadzono 20 mln ton /nawet z Ukraińskiego Donbasu/. No nie wiem czy zaproponowałem właściwy przelicznik ale są lepsi rachmistrze ode mnie... A może poprawić nieco zdanie ministra dodając słowo; OFICJALNIE...
artemida
artemida 26.02.2019 17:12 Bedhen - o jakie PSL Ci chodzi? Od 1931 roku, po połączeniu, w Polsce było Stronnictwo Ludowe a Witos był jako wychodźca w Czechosłowacji... po warunkowym zwolnieniu z więzienia. Do kraju wrócił w 1939...
artemida
artemida 28.02.2019 16:45 Z Witosem jako premierem dokonał się "cud nad Wisłą" ale aby pokonać embargo to jakoś nie widzę wodza.. Jeden był ale go odstawili, teraz sam się stawia jako świadek...
artemida
artemida 01.03.2019 18:29 Co za przewrotność, na początku był entuzjazm w nastawieniu, do i tak nierealnego podejścia, czyli handlu wymiennego a teraz nastąpiło jakieś oświecenie i przeważają głosy że lepiej niech zgnije niż mieli by to zjeść prawosławni. Z polskich jabłek będzie zapach, z rosyjskiego węgla smog. Byle do WIOSNY... WIOSNA wszystko ułatwi...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jancyk
Jancyk 26.02.2019 18:16 PSL po wejściu w tą szeroką koalicję tylko sie upaprze paskudną ideologją i straci poparcie. Członek PSL wokalista zespołu Bajer Ful pisze tak:
""Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców.""
Taka smutna prawda.
artemida
artemida 26.02.2019 18:43 Czyli bajer na full...
bedhen
bedhen 27.02.2019 17:58 PSLGBT
artemida
artemida 27.02.2019 20:06 Widzę że dla niektórych większym problemem jest obraz jaki jawi się przed PSL-em niż wizja jaka rysuje się przed sadownikami za parę miesięcy. Szczęśliwy kraj, szczęśliwi ludzie, żyć nie umierać, trosk o to co będzie (prawie) nikt nie przejawia a minister mówi że z bandytami handlować nie będzie... Chyba nie wszyscy sadownicy podzielają to stanowisko...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ultracyd
ultracyd 28.02.2019 07:32 To ten co śpiewał że wszyscy Polacy to jedna rodzina?
Rzeczywiście obłuda i zakłamanie!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 28.02.2019 19:31 artemida,jaki problem,przecież do Izraela raczej nie wysyłamy jabłek

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 01.03.2019 09:28 Nawet pewnych wierzowcow w Wawie nie wybudowali co to za gospodarze widac....
wania1234
wania1234 02.03.2019 10:02 Ale tego to już CBA nie sprawdza

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Wczesnowiosenne zabiegi fungicydami w sadach – najważniejsza jest profilaktyka

Wiele chorób drzew owocowych należy zwalczać wczesną wiosną, zanim jeszcze rozwiną się...

Ruszyła wiosenna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych

Wystartowała wiosenna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych w PZU i w Concordia...

Maliszewski: Szanse przywrócenia eksportu do Rosji

Embargo dla Rosji jest „rewelacyjne”. Putin wprowadził embargo w te kraje które...

Ocena sytuacji na europejskim rynku jabłek i gruszek

Poziom produkcji, rynek jabłek z potencjałem produkcji osiągnął punkt „nadpodaży” o...

Ardanowski: W drugiej części roku mogą wzrosnąć ceny jabłek i ...

W drugiej części roku mogą wzrosnąć ceny jabłek, gruszek i śliwek, ale mogą obniżyć...

Wniosek o zmianę zasad zatrudniania pracownika jako pomocnika

Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o rozważenie...

Najnowsze ogłoszenia

Wapno z chłodni KA

22.03.2019 18:46 autor: maksu83

Sekator pneumatyczny AIRPRESS

22.03.2019 08:35 autor: transpit

Kontener mieszkalny biurowy lub socjalny

22.03.2019 08:18 autor: transpit

Kupię Kosiarko-rozdrabniacz sadowniczy

21.03.2019 21:15 autor: Sadpol123

2019_Yara_seminarium_czeresniowe

Najnowsze komentarze

Od rana dym… protesty w...
No to czekaj z tymi odmianami na przymrozki...
Od rana dym… protesty w...
Przecież większość z Was głosowała za...
Kanada zainteresowana...
Skoro wyczytałeś to napisz a nie zadawaj...
Kanada zainteresowana...
artemida wpisz sobie w google, export jabłek...
Kanada zainteresowana...
A kto komu coś obiecał? Czy to sprawa...
Kanada zainteresowana...
A może rodacy Julii Timoszenko...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
Kto to pisze ? TVN cytuje " ile zarabia...
Kanada zainteresowana...
A czym się pryska na tej całej Ukrainie......
Kanada zainteresowana...
Zaraz zaraz przecież my mięliśmy z Kanadą...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
Za dwa jabłka sadownik dostaje 17 groszy i...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
A kto teraz będzie kupował w sklepie jak na...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
Zapomniałem dodać, brawo agro unia
"2 jabłka za 17 groszy" –...
Cholerne świnie zawsze przypiszą sobie...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
ardanku ciesz się póki możesz bo tylko...
Skup interwencyjny: Są...
Niedługo będą wybory więc za ten dobrobyt...
Rosja jest gotowa...
Nie zapominajmy, że Polska ma podwójne...
Rosja jest gotowa...
Nie zapominajmy co było przyczyną...
Rosja jest gotowa...
Nie zapominajmy ze to EU nałożyła pierwsza...
Komunikat jagodowy -...
a dzisiaj już mrozik ma być w nocy a gdzie...
Skup interwencyjny: Są...
Panie Ministrze tym skupem interwencyjnym...
Sprzedam sad
Dobry interes. Sprzedać hektar za 300 a...
Nowa Zelandia chce olśnić...
Wielkie mecyje, czerwonego idareda kto nie...
Sprzedam sad
Tyle, że działka pewnie na nie byle jakiej...
Sprzedam sad
300tys/ha a myślałem ze u mnie jest droga...
ZSRP w sprawie umów...
Problem że tu nie da się edytować....
ZSRP w sprawie umów...
Co do cepa to pewnie prawda. Co do Pizy to...
ZSRP w sprawie umów...
Jaceo.. Każdy z twoich przodków pracował...
ZSRP w sprawie umów...
Ostatnie zdanie pokazuje na jaki rodzaj...
ZSRP w sprawie umów...
Widać przy tym pozostał tylko na wyższym...
ZSRP w sprawie umów...
Normalny Cyrk !!!!! Trochę nie na temat ale...
Komunikat jagodowy -...
u mnie nawet liście wszystkie nie spadły
ZSRP w sprawie umów...
To przecież można zostawić pod drzewami,...
ZSRP: Opłaciło się...
NIKT VAT-u NIE PODWYŻSZA NA SOKI (i na...
Od rana dym… protesty w...
Dobrze zrobili,ale teraz poniosą...
Od rana dym… protesty w...
Dobrze zrobili z tym wywalaniem jablek szkoda...
ZSRP w sprawie umów...
Drupi jak ty chcesz z pracownikami agencji...
ZSRP w sprawie umów...
Ok.Cena minimalna na owoce przemysłowe,ale...
ZSRP w sprawie umów...
Drupi,aleś Ty.....
ZSRP w sprawie umów...
Powinno być wymuszone prawo limitów z...
ZSRP w sprawie umów...
P. S. Skoro wszyscy wiedzą je kosztuje...
ZSRP w sprawie umów...
To żem napisoł to co wiedzioł. Powinno...
ZSRP w sprawie umów...
To nie jest takie proste, w przypadku płacy...
ZSRP w sprawie umów...
Oczywiście ja wszystko rozumiem ale...
Od rana dym… protesty w...
"Początek 2019 roku. Kilkadziesiąt spotkań...
Interwencja w sprawie Eskimosa
jak to nic... firma wykazała zysk za 4...
Od rana dym… protesty w...
tak a tutaj to demokracja,nie...
Od rana dym… protesty w...
A Ty Jacek chcesz sterroryzować wszystkie...
Od rana dym… protesty w...
Pretensje do wszystkich. to można...
Od rana dym… protesty w...
Pieprzyć ich. Ocenami tutaj to się ktoś...
ZSRP: Opłaciło się...
Sprawdziłem klasyfikacje GUS - aktualnie...
ZSRP: Opłaciło się...
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Chcieli...
ZSRP: Opłaciło się...
Nie przypominam sobie, aby na którymkolwiek...
Zrezygnowano z ustawy...
Czy wy naprawdę nie widzicie jak wami można...
ZSRP: Opłaciło się...
Panie Maliszewski dobrze by było żeby Pan...
Zrezygnowano z ustawy...
A poza tym uważam, że embargo powinno...
Zrezygnowano z ustawy...
A może to zasługa ostatnich strajków w...
Zrezygnowano z ustawy...
Brawo! Naciski jednak pomagają! Wreszcie...
ZSRP: Opłaciło się...
Gratuluje !! Macie sukces w obronie KUPS nie...
ZSRP w sprawie umów...
No i ciągu 10 sekund 17 minusów...
ZSRP w sprawie umów...
W dwudziestym pierwszym wieku,w Polsce,UE i w...
Od rana dym… protesty w...
Podaje do wiadomości dla wszystkich...
Od rana dym… protesty w...
Szczekaj PiSowski piesku
Ardanowski: Te jabłka...
Liże dupe kaczce i tyle i ma dzięki temu...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Też tak mówiłem 15 lat temu. Śmieli się...
Ardanowski: Te jabłka...
Nie dać, a sprze-dać to z chęcią, ot taka...
Od rana dym… protesty w...
Mam nadzieje ze jak sie zmieni rzad to ci sie...
Od rana dym… protesty w...
peowskiej miało byc.
Od rana dym… protesty w...
o bardzo ładny przykład eowskiej swini....
Od rana dym… protesty w...
Jak ktoś ma sad na madzie rzecznej czy na...
KUPS: Rząd chce nałożyć...
"Podnosząc podatek z 5 proc. do 23 proc. (a...
Od rana dym… protesty w...
Na zimno patrząc ,duuuuża część sympatii...
Od rana dym… protesty w...
Miejmy nadzieję ,że bliskość wyborów nie...
Od rana dym… protesty w...
Zamknij Ryj PiSowska gnido
Od rana dym… protesty w...
Ten artykuł pisał jakiś PiSowski trol....
Ardanowski: Te jabłka...
Tak że, ten tego, hmm. Wyszło na to że...
Ardanowski: Te jabłka...
sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie,...
Od rana dym… protesty w...
Oni poprostu spóźnili się na obrady...
Ardanowski: Te jabłka...
I co dobrego wniosła bezpłatna dystrybucja?...
Od rana dym… protesty w...
Więcej pochlebnych opinii widziałem dziś...
Ardanowski: Te jabłka...
można krytykować bezpłatna dystrybucje ale...
Od rana dym… protesty w...
Związek sadowników RP protestował latem...
Ardanowski: Te jabłka...
I co wysiedział? Złote jajko?
Ardanowski: Te jabłka...
Takie wlasnie macie argumenty mowa nienawisci...
Ardanowski: Te jabłka...
Końcówka linku:...
Ardanowski: Te jabłka...
Marcin, polecam ten artykuł:...
Od rana dym… protesty w...
Akurat pan Sas mówi logicznie i rzeczowo
Ardanowski: Te jabłka...
A co do energetyki to akurat dzieki pisowi...
Ardanowski: Te jabłka...
Tak dla PO i nowoczesnej. Chcemy...
Od rana dym… protesty w...
Minister Rolnictwa nas poniza, Rzad kosztem...
Od rana dym… protesty w...
Co do protestów pytanie czy Zachwieja Sas...
Od rana dym… protesty w...
Zachwiany pyknoł Ci 72 minusy.
Ardanowski: Te jabłka...
PIS won!!!!!!!krotko i na temat.
Ardanowski: Te jabłka...
Piątka (a nawet siódemka) "dla sadownictwa"...
Od rana dym… protesty w...
Tak jest, i dajemy jasny sygnał i zielone...
Od rana dym… protesty w...
Ta cała agrounia to nie jest jakas...
Od rana dym… protesty w...
pilzner13 ,,,no właśnie wystarczyło by...
Od rana dym… protesty w...
No i po co te zadymy,a wystarczyło by...
Od rana dym… protesty w...
Panie Marcinie Zachwieja ...Tak ,już jutro...
Ułatwienia w obrocie ziemią
Chaotyczne troche te nagranie ale jest dużo...
Ułatwienia w obrocie ziemią
Odnoszę wrażenie, że za ułatwienie...
Ułatwienia w obrocie ziemią
Też mi ułatwienia.... najpierw zablokowali...
Mirosław Maliszewski: Jaki...
No i najważniejsze:skoro obowiązkowe...
Mirosław Maliszewski: Jaki...
Czy pan Maliszewski tylko udaje czy nie zdaje...
Czy powinniśmy żądać...
Węgiel jedzie ropa płynie... Było kiedyś...
Czy powinniśmy żądać...
Boginią mądrości jest Atena... Jak to bywa...
Czy powinniśmy żądać...
Przepraszam, ale czy nikt jeszcze nie...
Czy powinniśmy żądać...
Zmusić prezesów grup nie zmusimy i tak...
Czy powinniśmy żądać...
musimy wiecej sadzic ! proponuje zawody w...
Czy powinniśmy żądać...
Od kogo żądać? Kto jest adresatem tych...
Jabłka „Amela”...
Taką sytuację przewidział już Molier w...
Czy powinniśmy żądać...
Moim zdaniem, ten cały wywód powinien się...
Jabłka „Amela”...
Normalne odmiany w których nie ma...
Jabłka „Amela”...
Może jaśniej; czy to jest nowa odmiana czy...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Przyjdzie maj jabłko będzie po 1zl i każdy...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Nie mamy już czasu na nic bo decyzje już...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Jeszcze 10 lat temu, niektórzy spierali się...
Eksport ukraińskich jabłek...
Coś mi się wydaje, że pisząc o Dubaju...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Widać,że facet ma bardziej poukładane w...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Problemem były i są programy...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Dziwne? Nikt nie komentuje...
Brona aktywna z wałem pakera
Witam ! chętnie wypożyczyłbym bronę ale...
Ardanowski: Rusza kolejna...
pszemek - czytać ze zrozumieniem w szkole...
Ardanowski: Rusza kolejna...
Co się dziwić, od początku to...
Ardanowski: Rusza kolejna...
Komuś, w ramach rozwiązywania problemów...
Komunikat sadowniczy -...
Dzień przed zabiegiem,do ropownicy wlać...
Komunikat sadowniczy -...
Siara. I jeszcze raz siara. Jest super na...
Komunikat sadowniczy -...
Prawidłowo nie dajmy się zwariować.
Komunikat sadowniczy -...
Zabaweczka z lochmanikiem zakonserwowano...
Komunikat sadowniczy -...
Oj przelicza sie w tym roku....bo ze...
KUPS: Podwyżka VAT na...
a jeszcze jedno, pytanie czy KUPS to...
KUPS: Podwyżka VAT na...
poprosimy KUPS o np. badania rynkowe...
KUPS: Podwyżka VAT na...
Prosze o uzupełnienie artykułu o stawki...
KUPS: Podwyżka VAT na...
Znowu jakieś bzdury o podwyżce vat-u na...
Ardanowski: Rusza kolejna...
A tak pomagał i rozwiązywał problemy...
Związkowcy i pracodawcy...
Artykuł wprowadza w błąd.Nie chodzi o...
Ardanowski: Rusza kolejna...
No zobaczymy co teraz będzie ,pozostawiam to...
Ardanowski: Rusza kolejna...
No zobaczymy co teraz będzie ,pozostawiam to...
Komunikat sadowniczy -...
Już się zaczyna...Ciekawe kto dalej da się...
Związkowcy i pracodawcy...
Nie ma większego syfu od tych napoi...
Związkowcy i pracodawcy...
Bardzo dobrze! w końcu nie będzie się im...
Jabłka przemysłowe - 0,30...
Kol. nigdy nie mów nigdy
ORLEN: Razem napędzamy...
A skąd wiesz jaką przebitkę ma ORLEN?...
Soki i nektary będą...
Ciekawe jaka będzie reakcja KUPS... Czy...
ORLEN: Razem napędzamy...
Powodzenia... jeżeli ktoś wierzy... Wójt...
ORLEN: Razem napędzamy...
Orlen będzie napędzał polskie rolnictwo...
Soki i nektary będą...
warto sprawdzić...
Soki i nektary będą...
Moim zdaniem raczej jest to sprawiedliwe,...
instagram

Advertisement