Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosiemx_Imidan

Profil użytkownika: checkmate

user name
Imię i nazwisko:
Onufry Baltazar
Login:
checkmate
Kiedy dołączył do portalu:
15.10.2007 09:41
Liczba wpisów na forum:
266
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
4
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
6
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2729

Ostatnie posty użytkownika

rusztowania i słupki do malin 22.06.2018 12:28

Dzięki za konkretną odpowiedź, bardzo przydatne informacje.

Maliny o których piszę już rosną, więc rusztowanie trzeba zrobić. Owoce kieruję wyłącznie na rynek deserowy, więc to trochę inna historia - choć niestety w tym sezonie i ten segment nie wygląda optymistycznie.

Na Polkę wiem że plantatorzy bardzo narzekają, wiedziałem zanim posadziłem, długo by pisać czemu akurat Polka. Natomiast zaskakuje mnie opinia na temat Glen Dee - czemu miałaby być porażką? Przecież to nowa odmiana i z tego co wiem, w Polsce niewiele na jej temat jeszcze wiadomo.

rusztowania i słupki do malin 21.06.2018 13:04

Witam

Planuję postawić rusztowania dla malin, zarówno letnich (szpaler pojedynczy, odmiana Glen Dee) jak i jesiennych (głównie Polka, chcę dać druty po bokach aby pędy nie kładły się w międzyrzędziach). Zastanawiam się, co ile metrów wstawić słupy? Byłyby one betonowe, w letnich być może metalowe. Tu na forum ktoś już o to pytał, polecono mu co 6 - 7 m, w jakimś internetowym artykule znalazłem informację że co 10 m. W praktyce na plantacjach widziałem słupy co ok 6 m, zastanawiam się czemu tak gęsto? W sadach jabłoniowych, które przecież "ważą" o wiele więcej stawia się słupy co 10 m.

Druga sprawa dotyczy wysokości. W letnich myślę że powinny wystawać ponad ziemię do wysokości ok 180 - 190 cm. W Polce górne druty dałbym na wysokości ok 150 cm, więc i słupy moim zdaniem powinny wystawać ponad ziemię niewiele więcej. Co sądzicie o takich pomysłach?

Naprawa baterii suchedniów classic 05.04.2018 20:47

Dzięki za namiar, przydało się

Naprawa baterii suchedniów classic 29.03.2018 06:53

Panowie

Poszukuję namiarów na osobę która ogarnęłaby akumulator w moim elektrycznym Suchedniowie w wersji Classic (stary). Rozłączyło się połączenie przy jednej celi - niewielka rzecz, ale nie daję rady sam tego ogarnąć. Naprawa do wykonania w okolicach Warki. Będę wdzięczny za namiar na jakiegoś dobrego fachowca.

Agrowłóknina/ agrotkanina w malinach polowych 29.03.2017 20:38

Przeglądałem ofertę Agrimpex. Jednak Geocover ma większy wybór jeśli chodzi o agrotkaniny no i korzystniejsze ceny.

Ostatnie komentarze użytkownika

Współpraca PIORiN i Służba Celna 27.03.2015 06:23
Jerzy, tej "żaby" nikt nikomu na siłę nie wciska. Każdy sam decyduje co i gdzie kupuje. Prowadzenie gospodarstwa wiąże się z podejmowaniem decyzji i podejmowaniem ryzyka, a także konsekwencji tych decyzji i podjętego ryzyka. Chyba nie jest żadną tajemnicą że jak coś jest o połowę tańsze to należy liczyć się z tym, że może to być podróbka. Naszą decyzją jest czy "wchodzimy w to" czy nie i ewentualne pretensje można mieć co najwyżej do siebie.
Co zrobić z opakowaniami po środkach ochrony roślin? 07.03.2015 12:20
"użytkownicy środków ochrony roślin, sklasyfikowanych jako niebezpieczne, mają obowiązek zwrotu opakowań" A co z opakowaniami po nawozach płynnych i środkach ochrony nie sklasyfikowanych jako niebezpieczne (większość śor)? W sklepach nie zawsze chcą je z powrotem zabierać (bo i z tego co wiem, nie mają takiego obowiązku), a po wprowadzeniu ostatniej ustawy "śmieciowej" odbiorcy śmieci komunalnych też nie zawsze to odbierają - u mnie kiedyś nie odebrali worka wypełnionego plastikowymi opakowaniami po śor (po tych nie sklasyfikowanych jako niebezpieczne) i nawozach.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 08.01.2015 08:10
Jeżeli zawartość forum nie zostanie przeniesiona to diabelnie wielka szkoda. Tam było dużo dużo informacji.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram