Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Regalis_Plus_1
W2_Agrosimex_ASX

Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej
  • „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”

  • Refundacji części (do 80%) kosztów kwalifikowalnych operacji

  • Wnioski od 27 grudnia 2016 r. do 25 stycznia 2017 r. w oddziałach regionalnych ARiMR

Poddziałanie „Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”, operacja typu „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Rolnicy, którzy ponieśli straty w swoich gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej spowodowane przez co najmniej jedną z następujących klęsk żywiołowych (zdarzeń losowych): powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna, będą mogli ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) o pomoc na odtworzenie niektórych zniszczonych składników gospodarstwa. O pomoc mogą ubiegać się rolnicy, posiadający gospodarstwa rolne, w których szkody w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich czy rybach w danym roku kalendarzowym, wynoszą co najmniej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie z trzech lat poprzedzających rok, w którym wystąpiła szkoda. Pomoc przyznaje się rolnikowi, jeżeli szkody wystąpiły w roku składania wniosku o przyznanie pomocy lub w roku poprzedzającym rok składania wniosku o przyznanie pomocy. 30% strat jest podstawą do ubiegania się o wsparcie, jednak pomoc może dotyczyć jedynie kosztów kwalifikowalnych.

Pomoc przyznaje się na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa w formie refundacji części (do 80%) kosztów kwalifikowalnych operacji. W okresie realizacji PROW 2014-2020 maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo rolne lub dział specjalny produkcji rolnej nie może przekroczyć 300 000 zł. Pomoc polega na refundacji części (do 80%) kosztów kwalifikowalnych operacji oraz pomoc przyznaje się na operację o planowanej wysokości kosztów kwalifikowalnych powyżej 20 000 zł.Pomoc może być przyznana na materialne lub niematerialne inwestycje odtwarzające potencjał produkcji roślinnej lub zwierzęcej, np. na odtworzenie plantacji wieloletnich czy sadów, budowę, przebudowę lub modernizację budynków, a także zakup maszyn lub urządzeń rolniczych.

Wysokość poniesionych strat, jakie powstały u rolników na danym terenie, określa komisja powołana przez wojewodę. Protokół z oszacowania szkód należy załączyć do wniosku o przyznanie pomocy. Na tej podstawie wyliczana jest kwota wsparcia, jaką może otrzymać rolnik za szkodę powstałą w danym składniku gospodarstwa, którego dotyczy wniosek o przyznanie pomocy. Jeżeli zniszczony składnik gospodarstwa był ubezpieczony, wówczas wysokość wyliczonego wsparcia będzie pomniejszona o kwotę otrzymaną z ubezpieczenia.

Jeżeli rolnik nie zawarł umowy obowiązkowego ubezpieczenia upraw, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, a będzie ubiegał się o pomoc na odtworzenie plantacji chmielu, sadów, plantacji krzewów owocowych gatunków owocujących efektywnie dłużej niż 5 lat, wówczas wysokość pomocy wyliczonej na podstawie protokołów sporządzonych przez komisje wojewódzkie, będzie pomniejszona o połowę.

Łączny limit środków przeznaczonych na realizację wsparcia w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”, operacja typu „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”, wynosi 215 mln euro.

Wnioski o taką pomoc, dla pierwszego naboru, będzie można składać od 27 grudnia 2016 r. do 25 stycznia 2017 r. w oddziałach regionalnych ARiMR. Bardzo istotne jest, aby ci rolnicy, w gospodarstwach których wystąpiły szkody w 2015 r., złożyli wnioski o przyznanie pomocy do końca 2016 r. Dotyczy to również tych producentów rolnych, którzy będą chcieli wykazywać we wnioskach straty powstałe zarówno w 2015 r., jak i w 2016 r. Oni również powinni złożyć wnioski o przyznanie pomocy do końca 2016 r. Jeżeli natomiast wniosek będzie dotyczył wyłącznie strat powstałych w 2016 r., będzie mógł być złożony w tym roku, bądź w 2017 roku, oczywiście w wyznaczonym przez ARiMR terminie naboru wniosków o przyznanie pomocy.

komentarze (16):

dodaj komentarz
Sympatyczny
Sympatyczny 02.01.2017 12:14 Ciekawy jestem dlaczego ARiMR nie widzi że to jest jedno wielkie oszustwo. W województwie mazowieckim jest to naciągane nawet wtedy gdzie straty są marginalne, natomiast w woj. łódzkim nie chcą tej pomocy przyznać. To jest jakiś skandal. Poprzedni program również były oszustwa i to na całego, nie miał gradu a dostawał kasę
karolkarolkarol
karolkarolkarol 02.01.2017 21:33 Trzeba było głosować na PSL to byś miał, na Mazowszu w każdej gminie, powiecie i innych stanowiskach urzędniczych siedzę i sobie dopłaty ściągają a że przypadkiem inni skorzystają to nasz fart. Nawet teraz jak pis żądzi są w stanie urzędowe imprezy robić partyjne

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 03.01.2017 08:29 Każdy OBYWATEL RP zobowiązany jest do powiadomienia organów ścigania o zaistniałym przestępstwie. Jeżeli masz taką wiedzę podziel się z właściwymi służbami. Portal nie jest taką instytucją. Zatajenie wiedzy o przestępstwie jest również karalne. Fałszywe posądzenie może skutkować konsekwencjami za naruszenie praw obywatelskich o czy przekonał się nawet niejeden VIP.
karolkarolkarol
karolkarolkarol 03.01.2017 09:32 Artemido i ty wierzysz w sprawiedliwość ? Nie tak dawno temu były taśmy i ci co nagrywali zostali skazani a przestępcy się cieszą i walczą o demokracje. Nikt legalnie nie zdobędzie dowodów na czyjąś wine bo by trzeba przestępce uprzedzić o nagrywaniu jego rozmów. Nawet pracowników gazety okradziono ze swoich danych i informatorów a według prawa nie muszą udostępniać. Stara komuna teraz walczy np za 2000 tysiące nie przeżyje a akowcy mieli po 1000 i żyli.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 03.01.2017 09:51 Widzę, że nie doczytałeś do końca co napisałem. A jeżeli, w stosunku do Ciebie sprawiedliwość okaże się skuteczna? Przecież to się zdarza, choćbyś w to nie wierzył...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Sympatyczny
Sympatyczny 03.01.2017 12:15 Nawet jeśli zgłosze to i tak nic im nie zrobią

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

transporter
transporter 05.01.2017 18:46 Ten program jest fikcją i tak naprawdę to tylko stwarza problemy bo zwrot na realnym poziomie to około 10 procent strat ,tak tak 10 % bo jeśli 1 ha sadu nam wyleciało i w protokole mamy wyliczone 1000 tyś złotych w plonie i środkach trwałych to otrzymamy 40 % z wydanych pieniędzy na materiał szkółkarski czyli 3tyś drzewek x 14 zł netto to 42 tyś czyli zwrotu będzie 17tyś minus 2 tyś na wniosek i minus 5 tyś (1000x 5 lat ubezpieczenie tego hektara ) i oczywiście reszty minimum połowę gospodarstwa
Zostaje nam 10tyś złotych .Jeśli zakupimy drzewka za swoje to od razu mamy te 10 tysi oszczędności na samych drzewkach
wania1234
wania1234 05.01.2017 19:34 Dokładnie tak,o wiele bardziej opłacalna już jest modernizacja
Hetmanpolny
Hetmanpolny 06.01.2017 19:42 Nie rozumiem
Runner11
Runner11 06.01.2017 20:42 W modernizacji masz 50 lub 60 procent zwrotu a w przywracanie potencjału tylko 40 %. . Modernizacja możesz robić wszytko. W przywracaniu juz nie..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylwek100
sylwek100 05.01.2017 18:59 Ja nie ubezpieczam, wolę na siatki wydać.Był grad w białej cztery lata temu, i dupa.Wolę siatki.Ale to ja, a reszta niech robi, jak chce.
Sympatyczny
Sympatyczny 16.01.2017 08:22 Ty to musisz być ten jeden ze wstrętnych bogaczy co to ich na wszystko stać. Pomyśl czasem że ludzie nie mają pieniędzy

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Malvin
Malvin 05.01.2017 22:42 ciekawe przy tych cenach skąd będziesz dobierał na te siatki
jacenty82
jacenty82 06.01.2017 09:42 Trzeba policzyć co wyjdzie korzystniej, np. ubezpieczać od gradu czy inwestować w siatki. Podejrzewam że dużej różnicy nie ma.
rewers
rewers 06.01.2017 11:40 Najpierw zainwestować w siatki, a później w ubezpieczenie całej konstrukcji.
W wypadku gradu w gołym sadzie stracony jest najczęściej roczny plon. W wypadku uszkodzenia konstrukcji, jak domino leci cała kwatera.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 06.01.2017 11:32 Siatki tak, pod warunkiem , że będą dotacje na ich wykonanie. Do tego czasu bardziej opłacało się ubezpieczać. Ubezpieczałem przez 10 lat. W tym czasie grad miałem 2 razy. Po zbilansowaniu składek i wypłat z tych 10 lat wyszło na niewielki plus. Wartość utraconego plonu przy tych dwu szkodach była o wiele mniejsza niż suma jaką trzeba by było wydać na osiatkowanie tej powierzchni, koszty amortyzacji oraz koszty pracy przy zwijaniu i rozwijaniu. Do tego dochodzi ryzyko zniszczenia podczas okresu wegetacji na skutek wichur, dużego gradu itp. Według mnie biorąc pod uwagę koszty inwestycji oraz dotychczasowe koszty ubezpieczenia, warto siatkować przede wszystkim borówkę bo tu dochodza straty wyrządzane corocznie przez ptaki, a jeśli chodzi o jabłonie to obecnej sytuacji ekonomicznej w naszych gospodarstwach ewentualnie odmiany za które można uzyskać godziwe pieniądze czyli np Gala czy pochodne Red Delicious.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Majówka z Agrosimex i BASF - cz.I

27 maja 2017 r. w sadzie doświadczalnym BASF w Skowronkach, odbyła się Majówka z Agrosimex...

Zagospodarowanie jabłek przemysłowych

Dopiero przy cenach skupu powyżej 0.40 zł/kg (0.10 euro/kg), produkcja jabłek...

Wstępna prognoza zbiorów [2017] owoców pestkowych

Najwięcej zawiązków owoców na drzewach wszystkich gatunków drzew pestkowych obserwuje...

Przyczyny małego wolumenu eksportu jabłek do Chin

Świętokrzyska Izba Rolnicza wystąpiła do ministra rolnictwa z zapytaniem o przyczynę...

Agrosimex: komunikat owocowy - 24.05.2017

Kolejne zalecenia ochrony i nawożenia sadów jabłoniowych, borówki amerykańskiej oraz...

Sadownicy kontra pogoda – czarna seria zaczęła się już zimą !

Czarna seria zaczęła się już właściwie zimą – bardzo niskie temperatury (sięgające...

B1_Yara
B2_Bayer
B3_Topas_Syngenta
2017_Soldrip
2017_Frusto_Cros250ec
B3
B4
Sękowski-Dereń

Najnowsze komentarze

Zagospodarowanie jabłek...
30.05.2017 01:00 autor: cielmus
Artykuł co najmniej z lutego ubiegłego roku, czuć powiew propagandy i...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
29.05.2017 10:49 autor: RafalSTW
Również nie wierzę w 25%. Co prawda trafiają się drzewa z takim...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 23:16 autor: wania1234
może u ciebie w sadzie, na pewno nie w większości sadów, jabłka lecą na...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 21:37 autor: markos2
co do prognoz zbioru wiśni w tym sezonie 25-30% plonów ubiegłorocznych...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 20:29 autor: sandm
Gm Dwikozy wiśnie może 5% Gm Obrazów wiśnie 5% plonu z ubiegłego roku.
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 16:40 autor: artemida
Prawdopodobnie ta Karolka nie miała zapylacza i ... a minusy? Z zazdrości, z...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 15:02 autor: michu
Wpisałem powyżej co wydaje mi się mam w swoim sadzie i co miałem w 2011....
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 11:14 autor: SlawekS
Poczekaj z tą przerywką, partenokarpiczne jabłka lubią opadać przed...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 10:48 autor: sylit100
wiśni to może będzie tylko 1 tona z hektara ,ale jabłka to trzeba będzie...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 10:30 autor: pit2015
Nie trzeba wchodzić do sadu aby stwierdzić co jest na drzewach ,a jest...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 10:30 autor: pit2015
Nie trzeba wchodzić do sadu aby stwierdzić co jest na drzewach ,a jest...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 10:04 autor: josu20
Właśnie wróciłem z sadu wiśniowego trochę do gąsiora resztę w słoik i...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 08:48 autor: Michal85
Południowo Wielkopolska: Wiśnie: Łutówka 10% normalnego plonu. Myślę że...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
28.05.2017 07:51 autor: michu
U mnie, Wielkopolska Czereśnie - zostanie ok 20-30 %, Śliwy - do 20% , Grusze...
W tym roku czereśnia będzie...
28.05.2017 06:43 autor: KORTEZO
Takiej pogody jaka była w tym roku, nie pamięta wielu starszych ludzi mówi...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 23:19 autor: szampion97
Nie inaczej w okolicach Mogielnicy. Mój ojciec mówi, że nigdy nie widział...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 22:46 autor: rewers
A no widzisz - czyli dezinformacja. Agresty - Invicta 30%, Biały T. - 2% (cyfra...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 22:40 autor: mariush2012
nooo z Maroko będą ściągać, Polak potrafi
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 22:39 autor: mariush2012
nie wiem skąd masz informacje bo ja akurat jestem z Wielkopolski i jest bida z...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 22:02 autor: rewers
Ogólnie patrząc to ten sezon będzie chyba rekompensatą za 2011r. Wtedy...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 21:56 autor: rewers
A gdzie nie było mrozu i kto ma tyle do zaoferowania co Polska?
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 21:46 autor: lutek76
ciekaw jestem czy nie pojawi sie "tani" dostawca owocow z zagranicy ?
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 20:33 autor: rewers
Nie dopisałem, że na początku wypowiedzi o wiśnię chodzi ;)
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 20:32 autor: rewers
Te 30 % ogólnego zbioru w Polsce to chyba Wielkopolska zrobi. Słyszałem że...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 19:44 autor: lutek76
oklice samborca straty w wisniach STRASZNE ! pojedyncze sztuki na duzych...
Na jakich zasadach sadownicy...
27.05.2017 11:43 autor: Darek15
Poseł Maliszewski to jest jedyny w sejmie ,który działa na rzecz sadownictwa...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
27.05.2017 04:18 autor: KORTEZO
Ja właśnie jestem z okolic Magnuszewa, czereśnie i wiśnie pojedyncze sztuki...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
26.05.2017 21:37 autor: Marcin1112
W mnie świętokrzyskie wiśnie to 2 % może będzie na drzewie. Na 20 letnich...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
26.05.2017 21:27 autor: maroni
Wg mojej oceny prognoza wielkości zbiorów wiśni już teraz zawyżona o co...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
26.05.2017 21:16 autor: adi111
Ja wcale nie lepiej czeresni wisni i jablek mam sztuki na drzewach i chyba...
Czy to gra czy już katastrofa ?
26.05.2017 16:29 autor: Turysta
Światem zawsze rządził silniejszy , dziś tą siłą jest pieniądz .Politycy...
Czy to gra czy już katastrofa ?
26.05.2017 14:12 autor: wania1234
Nie tylko UE, cały świat idzie w kierunku dotowania rolnictwa, w że to jest...
Czy to gra czy już katastrofa ?
26.05.2017 13:43 autor: VincentVega
Normalnego rynku nie było nigdy - no może w epoce kamienia łupanego....
Czy to gra czy już katastrofa ?
26.05.2017 13:12 autor: advocatusdiaboli
Nawet jeśli wolnego rynku w rolnictwie nie ma w żadnym kraju ,to nie oznacza...
Czy to gra czy już katastrofa ?
26.05.2017 09:54 autor: Turysta
A gdzie jest ten "normalny " rynek , w którym kraju ???
Szacowanie strat po wiosennych...
25.05.2017 22:41 autor: josu20
Związki red jonaprince na niskim stanowisku popękane plon chandlowy...
Energetyki na bazie jabłek !
25.05.2017 21:01 autor: Turysta
Ciekawem jak sobie poradzą , na mój chłopski rozum energetyk to nie produkt...
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 20:50 autor: KORTEZO
U mnie idared już leci, a wcześniej się cieszyłem że grubieje, jest bardzo...
Wstępna prognoza zbiorów [2017]...
25.05.2017 20:46 autor: KORTEZO
Jest nędza w sadzie i tyle powiem, mam 10ha sadu i należało by znaleźć inne...
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 19:28 autor: SlawekS
Nie podpalaj się, bo rzeczywistość może być brutalna...We Francji...
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 19:09 autor: Green25
Kilka zdań a ile w nich prawdy...Szacun Spartan300 ! Naprawdę mądra...
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 18:55 autor: sylit100
jabłka jednak będą i chyba nawet będą niezłe zbiory ,dopiero teraz jabłka...
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 16:55 autor: wania1234
W tej chwili za niektóre odmiany możesz dostać 3 zł, jak będzie potrzeba...
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 15:38 autor: VincentVega
To odniesienie do komentarza kol. Spartan300
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 15:37 autor: VincentVega
Bardzo mądre słowa.
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 14:30 autor: nikodem24
żeby było 1.5 to będzie dobrze za standardowe odmiany napewno nie będzie 3...
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 14:10 autor: sadownik999
jabłek w tym roku będzie bardzo mało nie tylko w Polsce ale i w Europie...
Czy to gra czy już katastrofa ?
25.05.2017 07:08 autor: jonatansad
może w tym roku to przetwórnie nie będą płacić za przemysł po 20 gr , bo...
Czy to gra czy już katastrofa ?
24.05.2017 22:40 autor: Spartan300
Na normalnym rynku, tzn. na takim w który nie ingeruje polityka; krajowa,...
Czy to gra czy już katastrofa ?
24.05.2017 19:36 autor: delikatess
wiśnie to wymarzły w 99 procentach , jabłek to może trochę będzie ,ale nie...
W tym roku czereśnia będzie...
24.05.2017 11:58 autor: advocatusdiaboli
"Jak tłumaczy, kolosalne różnice przy takiej pogodzie robi nawet to, czy dany...
W tym roku czereśnia będzie...
24.05.2017 11:04 autor: KORTEZO
Dziwne że już są truskawki Polskie, ale z pod osłon to i może, ale...
W tym roku czereśnia będzie...
24.05.2017 09:27 autor: pit2015
Co ja pacze 65zł to taniej niż 15 zł i to dużo,no może sęk w gramaturze ?
Czy to gra czy już katastrofa ?
23.05.2017 08:36 autor: wania1234
Tylko pomoc od ministerstwa pewnie będzie z 200zł do 1ha dla...
Czy to gra czy już katastrofa ?
22.05.2017 23:41 autor: cielmus
"Albo pomoc od ministerstwa albo kasa z embarga" co to w ogóle za nagłówek??...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
22.05.2017 09:05 autor: artemida
Widzę, że ktoś ma niezły ubaw "kształtując" poglądy internautów po przez...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
22.05.2017 08:17 autor: KORTEZO
Teraz było ciepło kilka dni, wegetacja przyspieszyła a zawiązki lecą na...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
21.05.2017 18:55 autor: sylit100
zbiory jabłek będą na pewno dużo mniejsze niż w ubiegłym roku ,są odmiany...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
21.05.2017 15:56 autor: Spartan300
W takim razie skąd wezmą pieniądze na przetrwanie i przeżycie ci z pośród...
Szacowanie strat po wiosennych...
21.05.2017 15:43 autor: Demix
Z szacowaniem szkód lepiej poczekać jeszcze. U mnie Ligol na M9 przemarzła...
Szacowanie strat po wiosennych...
21.05.2017 09:13 autor: artemida
Poseł powiedział; "przez opieszałość rządu ustawa weszła w życie tak...
Szacowanie strat po wiosennych...
20.05.2017 16:37 autor: artemida
Z tego co wiem sprawę wyjaśnił poseł Maliszewski...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
19.05.2017 18:36 autor: siulebule
całe sedno tej wypowiedzi to słowo 'pierdolca". jak ktoś jest z tym długo...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
19.05.2017 17:17 autor: waldus
Green25 ja rozumie że dla ciebie przyjść trzeźwym do pracy i nie na kacu to...
Szacowanie strat po wiosennych...
19.05.2017 08:15 autor: jabuszko77
Ja mam jedno pytanie kto kłamie z tymi ubezpieczeniami dla sadownictwa . Ja...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
19.05.2017 08:04 autor: jabuszko77
ŚWIĘTE SŁOWA
Szkody przymrozkowe w sadach -...
19.05.2017 07:40 autor: jacenty82
Ludzi do pracy brakuje, praktycznie w każdej branży, zarobki też są coraz...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
18.05.2017 19:48 autor: Green25
waldusiu , znam ta firmę i przestań się dalej kompromitować , są owszem...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
18.05.2017 10:54 autor: Lukas23
Tak się składa że zajmuję się sadownictwem, mam dom i gospodarstwo na wsi,...
Rosjanie nie odczuwają wpływu...
17.05.2017 23:18 autor: cielmus
Sankcje najbardziej uderzają w zwykłych ludzi ze wsi a nie w polityków...
Rosjanie nie odczuwają wpływu...
17.05.2017 23:00 autor: marcinbobik
Niech sobie sankcje wprowadza na San Escobar worek wieśniaczy.
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 22:13 autor: michalo1631
Widzę że nie ma co się szarpać Ja tam lubię ten zawód pozwala mi on godnie...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 20:02 autor: maskarada
20 tys. po odliczeniu kosztów dojazdu amortyzacji samochodu itp. a nie że...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 18:43 autor: VincentVega
Gdyby każdy w swoich postach pluł na PIS albo PO, albo PSL to wiesz co by...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 18:39 autor: waldus
Zachęcanie co niektórych do zmiany profesji można porównać do próby...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 15:18 autor: KORTEZO
Przecież jak zmarzło w tym roku, to w tym momencie trzeba dbać osad, aby plon...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 13:47 autor: Fresh
Ja też mam 6 ha ładnego zadbanego sadu i w tamtym roku grad a w tym roku mróz...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 11:24 autor: Turysta
Czyli jest super , to bardzo dobrze , kto zatem co roku wypełnia dziesiątki...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 11:12 autor: Turysta
Dyskusja polityczna aż huczała na głównej , nie raczyłeś zabrać głosu...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 10:53 autor: michalo1631
W końcu ktoś napisał coś mądrego. Ja mam 6 h przeciętnego sadu i poziom...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 09:28 autor: maskarada
Sadownictwo w tym kraju jest na wysokim poziomie i bycie sadownikiem to jak na...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
17.05.2017 08:29 autor: VincentVega
To jest forum SADOWNICTWO ! O polityce i politykach dyskutujemy na Onecie, WP...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 23:49 autor: 15061979
Co niektórzy mają rację panowie z tą pracą w tym sezonie to się może...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 23:09 autor: Turysta
Radek ja nie mam 30 lat , to po pierwsze , nie narzekam na swój byt sadowniczy...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 23:01 autor: Marki
Przestańcie hamletyzować, o wysokości strat realnie bedzie wstępnie można...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 22:48 autor: RADEK30
Jak czytam takie durne wypowiedzi jak Turysta czy walduś to ręce opadają...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 22:48 autor: Turysta
Dziś sytuacja na rynku pracy jest wyjątkowo korzystna .Chyba że nie umiesz...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 22:46 autor: Turysta
Kolego Vega czy raczyłbyś się ode mnie odchrzanić !!! Nie czepiasz się...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 21:58 autor: waldus
Przecież człowiek dobrze radzi po co dokładać do tak nedznego interesu jak...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 20:35 autor: VincentVega
Turysto, przestań już. Idź na jakiś marsz, weź transparent i nie agituj...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 19:33 autor: michu
Wszystko pięknie, mądrze do momentu gdy pisze się o innych. Nie wiem co...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 18:56 autor: Green25
Łatwo Ci mówić rzuć wszystko i idź do pracy...Nawet jak ktoś jest po...
Przymrozki u sadowników [video]
16.05.2017 18:23 autor: KORTEZO
Dlaczego w w temacie o regalisie mój komentarz zawsze jest "Kometnarz oczekuje...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 17:39 autor: Turysta
Rząd """nasz""" to i wymagania wobec niego należy mieć mniejsze , to typowa...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 15:28 autor: Green25
Nie mogę się doczekać raportu jesiennego Pana profesora ,obawiam się że...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 11:28 autor: kacprzak
Niewielkie uszkodzenia na śliwach były po przymrozkach kwietniowych a nawet...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 10:50 autor: janekr
nie chce byc zlosliwy ale Profesor powinien troche bardziej uwazac na slowa.W...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 10:08 autor: robert12
Pan Profesor wyraża jedynie swoją opinię i nie jest jakąś specjalną osobą...
Szkody przymrozkowe w sadach -...
16.05.2017 09:48 autor: olenciusz22
A kto nie będzie ich miał, to jak ma sb poradzić? O tych już pan "profesor"...
Przymrozki u sadowników [video]
16.05.2017 09:40 autor: edeede
nie wiem skąd te filmy ale okolice opola lub. to u nas dobrze trzeba sie...
Przymrozki u sadowników [video]
16.05.2017 02:25 autor: wania1234
Śmieszny artykuł, rozmowa z sadownikami z pod Sieradza, Załuski, Pomorskie,...
Przymrozki u sadowników [video]
15.05.2017 21:56 autor: cielmus
Dziwny artykuł nie odzwierciedlający rzeczywistości......skali zniszczeń
Przymrozki u sadowników [video]
15.05.2017 20:12 autor: advocatusdiaboli
Po prostu ostatnie zdanie stwierdza ,że w normalnych warunkach plony dochodzą...
Przymrozki u sadowników [video]
15.05.2017 17:54 autor: sandm
Przećież to już zagrywka pod tytułem ,,Nie liczcie na dobre ceny''Jabłek i...
Przymrozki u sadowników [video]
15.05.2017 16:13 autor: janekr
dokładnie o czym mowa. Tacy dziennikarze tylko złą robotę robią......
Przymrozki u sadowników [video]
15.05.2017 15:25 autor: KORTEZO
Bym powiedział że wszystkie filmy to nie z tego roku bo realnie kwiatostany...
Przymrozki u sadowników [video]
15.05.2017 14:52 autor: waldus
" Nie będzie zbiorów jabłek nawet w granicach 50t z hektara" 1.42` pierwszego...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
15.05.2017 11:54 autor: artemida
Dodam iż z mojego punktu widzenia wolałbym aby pieniądze wydawane były na...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
15.05.2017 06:49 autor: artemida
Widać, że temat przymrozków "rozgrzał" sadowników. Uważam, że każdy...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
15.05.2017 00:28 autor: napster2354
Ja popierałbym ten program w 100 % gdyby był nieco inny mechanizm dawania kasy...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 21:37 autor: jacenty82
Jestem za tym żeby dawać, ale gotowe usługi a nie kasę do ręki. Niech...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 20:40 autor: VincentVega
Jacenty, skoro był taki czas gdy miałeś małe dzieci, kiedy nie miałeś...
Sezon bez wiz: Ukraińcy...
14.05.2017 20:38 autor: Darek1973
Może i przyjadą tylko ciekawe gdzie będą pracować jak prawie wszystko...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 19:46 autor: jacenty82
Vincent jak ja miałem dziecko i żyłem w biedzie, nie miałem domu, maszyn,...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 18:04 autor: pit2015
A w temacie uszkodzeń mrozowych 09-10-05 jakieś wnioski po lustracji sadów ?Z...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 17:25 autor: artemida
Rząd nie rozkrada, rząd może, lepiej lub gorzej te pieniądze...
Sezon bez wiz: Ukraińcy...
14.05.2017 17:10 autor: Winiarek
To już nie długo na naszym rynku będzie jeszcze więcej tanich oprysków z...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 13:43 autor: VincentVega
Jacenty - piszesz bzdury! Tak tak... chyba nie jesteś rodzicem i nie wiesz...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 12:58 autor: zbi123
Gdzie widzisz te dopłaty dla wsi bo danie młodemu 100 tys aby został na wsi...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 10:38 autor: jurol
Nie było w tej nowej Polsce rządu który by nie powiększał długu,sprawa...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 10:18 autor: zandarski
Artemida nie nasz rząd, tylko nasze rządy. Nie bronie tu Pisiorów. Trzeba by...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 09:53 autor: lukasz7604
Żelazna Dama nie przewidziała że RZĄD MOŻE ROZKRAŚĆ TO CO ZABIERZE INNYM.
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 09:06 autor: artemida
Jest jedno podstawowe prawo ekonomiczne które mocno eksponowała Żelazna Dama;...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 08:47 autor: jacenty82
Masz rację, zasługa 500+ to że " BEZROBOCIE JEST NAJNIŻSZE W CHISTORJI "
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 08:21 autor: Jancyk
Jacenty pier.. farmazony bez pokrycia. Jak 500+ promuje nieróbstwo jak obecni...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
14.05.2017 00:53 autor: pit2015
powinny być.......kiełbasa wyborcza............
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 22:56 autor: jacenty82
Jak może być dobry program który promuje nieróbstwo, a nie zachęca do...
Opryskiwacz Ślęza bez kosza
13.05.2017 22:01 autor: Klepka
Atrakcyjna tzn jaka?
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 20:39 autor: VincentVega
Dodam tylko, że w Polsce marnuje się co roku dziesiątki miliardów złotych i...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 20:32 autor: VincentVega
Napster - sam napisałeś, że w tej rodzinie piło się od zawsze... Jak 500+...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 20:32 autor: ringu26
Witam żeby było jasne ja do Pana artemida nic nie mam zapytałem tylko z...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 20:20 autor: artemida
Pisz swoje poglądy i niech je wspierają, choćby plusami, Ci którzy będą je...
Pogoda nie oszczędziła upraw !...
13.05.2017 20:12 autor: Green25
Wiem znakomicie lutek 76 bo jestem w bardzo podobnej sytuacji ,w sadzie mam...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 20:09 autor: artemida
Czy ktoś uwierzy? Jeżeli w tym temacie będę musiał udowadniać że nie...
Pogoda nie oszczędziła upraw !...
13.05.2017 19:30 autor: lutek76
green25 wiesz zeby sprzedac jablko po 60-70 gr to trzeba je jeszcze miec u mnie...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 19:25 autor: SlawekS
Wyłącz wreszcie te "Fakty" i odłóż "Wyborczą" ;) Hmmm, co do PSL: -...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 17:49 autor: guferr2
Zejdźcie już z Artemidy. Nie jest nachalny politykowaniem w swoich postach,...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 17:11 autor: Green25
Napewno ten pan posiada patent na nie omylność i głoszoną przez siebie...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 15:38 autor: decosta
Nie masz większych problemów?
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 15:38 autor: LaakiLuk
Mutammute skoro ja wstawiałem masowo minusy to jaki osobnik frustrat nastawiam...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 14:47 autor: mutemute
Osobnik o nicku "LaakiLuk" to frustrat który dzisiaj masowo "plusował" swą...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 14:20 autor: decosta
Jeżeli 500+jest źle wykorzystywane to gmina może zmienić na inną formę...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 14:20 autor: ringu26
Witam chciałbym zapytać Pana artemida jakie to patenty, bardzo jestem ciekaw i...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 13:29 autor: zandarski
Wtrącę się do sprawy PSL. Uważam ich za nierobów, podobnie jak PO, PIS,...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 12:33 autor: napster2354
Bardzo możliwe że dużo szczekam i na niskim poziomie ale w ten sposób...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 12:22 autor: artemida
Od kiedy jestem na tym portalu wielu ocenia nie to co podaję ale na jakim...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 10:37 autor: Spartan300
Uzupełnienie, na przymrozki na szczęście politycy wpływu, nie mają i...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 10:27 autor: Spartan300
,,My tu gadu gadu a tam Niemcy gruszki rwią " tak mawiali starsi ludzie w moich...
Zagospodarowanie jabłek...
13.05.2017 08:58 autor: przemek1
tak jak pisze kolega ,należy zapytać gdzie się podział smak naszych...
Przymrozki 9/10 maj 2017r.
13.05.2017 08:17 autor: VincentVega
LaakiLuk - żenujący to wprawiający w zakłopotanie lub prezentujący niski...
2017_Regalis_Plus