Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Synthos
W2_2017_Info_karta

Profil użytkownika: rewers

user name
Imię i nazwisko:
Sławomir Wójcicki
Login:
rewers
Kiedy dołączył do portalu:
21.10.2016 20:23
Liczba wpisów na forum:
55
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
19
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
303

Ostatnie posty użytkownika

Jakie opryski od chwastów 20.02.2017 17:07
Jacia, 2017-02-20 13:31, napisał:

Witam jakie skuteczne opryski stosujecie do zwalczania chwastów jednoliściastych i dwuliściastych i na tak zwane (choinki) umnie np niedziała oprysk STOMP pryskałem już kilka razy i nic niedziałało

Pierwsza sprawa - te tzw. choinki to podejrzewam, że chodzi o skrzyp polny. więc w stompie możesz go utopić i tak nic mu nie będzie.

Druga sprawa - Stompu absolutnie nie wolno mieszać z glebą. Pieniądze wyrzucone w błoto. 

Na skrzyp to systematyczne co roczne stosowanie  chwastoksu z glifosatem. Po paru sezonach jest zamęczony bo na tym polega jego zwalczanie.

Program Ochrony Roslin Sadowniczych 2017 15.02.2017 21:01

Mam ale nie przed sobą. Możesz czekać na bezpłatne wydanie w internecie lub zrujnować się i wydać 14,55 w sklepie ogrodniczym - tyle ja zapłaciłem. 

W skrócie powiem Ci, że trochę środków wyrzucili, trochę dołożyli.

Jak będziesz miał równie ważne tematy  to śmiało pisz i zakładaj nowe wątki, ktoś życzliwy lub uszczypliwy odpisze.

A !!!   I nie używaj opcji edytuj bo wątek stanie się  nieczytelny, a w końcu post pod postem to Twój znak rozpoznawczy.

Pozdrawiam   - Uszczypliwy!

Jak zwalczyc powój ? 15.02.2017 12:41
fcbarcelonacule, 2017-02-15 12:24, napisał:

Ale jak to robisz ? malujesz pedzlem ? Czy to nie jest dziwne ? :D A Starane uszkadza maliny ?

Co dla Ciebie jest takie dziwne? Pędzel w ogrodnictwie? To normalne narzędzie jak każde inne jak i samo malowanie. W sklepach dostępne są specjalistyczne mazaki do herbicydów, ale jak komuś czapka z głowy nie spada przy nachylaniu i malowaniu to może zastosować zwykły pędzel. 

Piszesz, że wolisz pielić. To nie wiesz, że powój jest chwastem trwałym korzeniącym  się bardzo głęboko i że zawsze odrośnie? Jedno ruszenie motyką to jedna roślina pomalowana. Co łatwiejsze i pewniejsze w zastosowaniu?

Maluje się środkiem stężonym. W mazakach jest to chyba 1 :3.

ISEKI TG6490 z ładowaczem 13.02.2017 21:19

No właśnie jak się ten napęd hydrostatyczny zachowuje? To jest napęd z pompy olejowej/hydromotoru? Nie ma problemu podczas upałów?

Ciekawy ciągnik wypuścił Yanmar. 50KM ze skrzynią vario. 

Rozsiewacz BogBalle L1 Base czy warto ? 30.01.2017 19:58
Wydaje mi się czy jest strasznie szeroki? Jeśli jeździsz po drogach publicznych to bez świateł będziesz miał problem, pisałem gdzieś, że warto dopłacić. Z kolejnej nadstawki bym zrezygnował. Rexio podniesie, ale stabilności w jeździe miał nie będziesz. Ja swojego Motyla ładuję max 750 kg, bo na dołkach przednie kółka potrafi podrzucić, ale najgorsze są skręty na pochyłym. Jeśli masz pola równe i w obejściach to możesz ładować tonę, ale na dalsze dojazdy to trochę dużo. Ja mam zwężony ciągnik na 140, przy 150 na pewno jazda będzie bardziej komfortowa.

Ostatnie komentarze użytkownika

Sadowniczy problem numer jeden 17.02.2017 10:46
I tak zaraz znajdą się bauery twierdzący, że musimy jak najszybciej przyjąć hordę pracowitych nachodźców, bo nie będzie miał kto przemysłu pozbierać.
Kleszczów największym zagłębiem plantacji jagody kamczackiej ? 27.01.2017 08:18
zaorla - z tego co się słyszy to sadownicy mogą się przejechać na tych nowych super smacznych jagodach. Już ponoć przemysł kręci nosem i wolałby właśnie tą gorzką Jolantę, a także stare Czelabińskie, Sinogłaski i inne. Oczywiście z kolei te odmiany nie mają szans jako produkt bezpośredniej konsumpcji. To trochę jak w porzeczce czarnej - jak hodowla poszła w kierunku smaku to straciły wartości przerobowe i przetwórcy kręcą nosem. Na czym to porównanie jagody i borówki polega? Przecież nikt nie myli tu gatunków. Ludzie patrzą z punktu ekonomii i tu upatrują analogii. A raczej chcieli by tą analogię zobaczyć.
Tesco: Nieidealne owoce nie są gorsze ! 26.01.2017 20:38
Nie upatrywałbym jakiś szczytnych celów w akcji promocyjnej Tesco. Należy zadać pytanie kto zarobi, a kto straci. Może i węszę spisek, ale oby nie okazało się, że w przyszłości większość partii towaru będzie przyjmowana z "defektem" w konkurencyjnej cenie. Obok w ramach kontrastu postawi się piękny niczym modelka towar z Francji, Włoch, Belgii, Holandii... No cóż, w większości klient zasugeruje się efektem wizualnym. Za pewne na tym smacznym zdeformowanym towarze będzie duża reklama z napisem "Polskie jabłko, marchew etc.", tak aby klient ostatecznie mógł przekonać się o bylejakości polskiej produkcji.
Kleszczów największym zagłębiem plantacji jagody kamczackiej ? 26.01.2017 17:55
Zgadzam się, że dofinansowanie to taki pierwszy gwóźdź do trumny. Szybki rozwój nasadzeń to szybki koniec marzeń o wysokiej opłacalności. Jeśli chodzi o rozwój borówki to trzeba nadmienić, że w czasach jak ją wdrażano nie było czegoś takiego jak internet i telefon komórkowy, czy też szereg konferencji naukowych promujących uprawę. Wtajemniczone było wąskie grono ludzi studiujących na wyższych uczelniach rolniczych. Obecnie mamy tak szybki przepływ informacji, że coś co rozwijało się przez dziesięciolecia, dziś osiągnąć może apogeum w 2-4 lata. Uprawa borówki wymaga także większej wiedzy oraz specyficznej gleby i wysokich nakładów, co również przyczyniło się do "wolniejszej" ekspansji. Wracając do tematu jagody to nasadzenia są ogromne i bez dofinansowania, więc tym bardziej takowe wydaje mi się zbędne. A Fundacji z Kleszczowa jak już to radziłbym zainteresować rolników uprawą jagody i założeniem plantacji, a nie hodowlą.
New Golden Delicious made in USA 25.01.2017 18:57
A już myślałem, że forum ożyje, widząc Twój nick. Rozwiałeś me nadzieje. Niestety, ale dla tego forum ratunku już nie ma. I pomyśleć, że sam admin zgotował sobie taki los. Najpierw nie reagował, a jak już zareagował to wedle sobie tylko znanych kryteriów. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę!
B1_Yara
B4_Soldrip
Agro_Trus - sadzonki truskawek
Sękowski-Dereń
B3

OStatnio na forum