Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Bellis_BASF
W2_Agrosimex_ASX

Profil użytkownika: jacenty82

user name
Imię i nazwisko:
Piotr P
Login:
jacenty82
Kiedy dołączył do portalu:
04.03.2015 21:49
Liczba wpisów na forum:
320
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
215
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2677

Ostatnie posty użytkownika

Skup borówki 15.08.2017 17:26

Zgadza się ceny wzrosły o te 3 zł od tych minimalnych w wysypie, od momentu gdy w sieciach były promocje, więc trochę cienko. W tym tygodniu pewnie dojedzie mniej towaru na zachód, więc może wreszcie będą jakieś wzrosty. Niestety z roku na rok będzie coraz trudniej, z ceną i z siłą roboczą.

Skup borówki 14.08.2017 09:26

Cisza w temacie.

Ten tydzień powinien przynieść wyraźne wzrosty cen, które jak się okazuje są  bardzo różne. Liderami w dołowaniu cen są grupy jabłkowe, które albo są bardzo zachłanne albo nie potrafią handlować tym towarem, albo jedno i drugie. I to one właśnie zniszczą borówkę. Oferowanie cen praktycznie po kosztach produkcji w połowie sierpnia, w trudnym roku to delikatnie mówiąc przesada. Z drugiej strony skąd dobierają dostawców czyli frajerów?

Smak Borówki 02.08.2017 13:09

Tu raczej o to chodzi żeby nawożenie było kontrolowane, odpowiednie proporcje składników podawane systematycznie, z odpowiednią ilością wody dostosowane do fazy  jakiej rośliny się znajdują.

Gradobicie 26.07.2017 22:58

Jak pusczają nowe przyrosty to dobrze, rośliny rozkrzewią się.

Heavy - siatki zrobione po gradzie, ale w następnym roku gradobicie było na innej kwaterze tej nie przykrytej, drobny ale gęsty, ciężko było znależć owoc bez obicia. Taki to już jest biznes, dlatego podziwiam tych którzy twierdzą, że sprzedająć borówkę po 8zł/kg zrobią kokosy.

Gradobicie 25.07.2017 21:29

U mnie grad był po koniec maja, więc było sporo czasu na wybicie nowych przyrostów i w następnym roku wszystko było w miarę ok, tylko niewielki spadek plonu. Teraz jest końcówka lipca, więc jest mniej czasu, ale pędy teraz zaczynają grubieć więc powinno to zalać, jak było dobre nawożenie to powinny jeszcze wybić przyrosty a na nich pąki na przyszły rok. Poniżej zdjęcie robione rok po gradzie na roślinach w 3 roku.

Ostatnie komentarze użytkownika

Tanie jabłka przemysłowe 22.08.2017 18:32
Uparty niuniu jesteś...Słowo klucz "Patriota", rusz swoimi szarymi komórkami. Jeżeli dalej masz problem i skoro jesteś konserwatystą to możemy go załatwić w bardzo prosty tradycyjny sposób. Wskaż datę i miejsce wyjdziemy z gołymi klatami na świeżą trawkę, damy sobie po razie i będzie po problemie. Jestem jak to określiłeś lewakiem i takie rozwiązania są wbrew moim przekonaniom, ale mogę zrobić wyjątek i dostosować do starych metod rozwiązywania konfliktów pomiędzy samcami.
Tanie jabłka przemysłowe 21.08.2017 23:12
A Ty znowu swoje... Nudzi Ci się najwidoczniej. Co do nauki to masz rację, nie mam na nią czasu, dziś wstałem o 6 śniadanie zjadłem o 15, godzinę temu skończyłem pracę. Jak masz czas to trać go na durne komentarzy polityczne, wyzywaj innych od lewaków, ale z tego chleba nie będzie.
Tanie jabłka przemysłowe 21.08.2017 16:11
Nie denerwuj się. Powołujesz się na źródła które w nazwie mają słowo "niezalezna" , a prezentują jeden front polityczny. Mieszanie do tej sprawy KODu jest bez sensu, bo nie ma z tym nic wspólnego. Musisz wiedzieć żę nigdy się na jakiś tam KOD nie powoływałem i nie mam z nim nic wspólnego więc strzelasz ślepakami. Zachowaj zdrowy rozsądek, włącz myślenie. Wykształcenie nie jest równoważne z umiejętnością logicznego i samodzielnego myślenia. To na tyle bo nie mam czasu na politykę, Tobie też proponuję zająć się robotą, dzień dwa samodzielnej pracy w ciszy z dala od ludzi jest jak wędrówka w górach, reset gwarantowany.
Tanie jabłka przemysłowe 21.08.2017 07:05
Vincent zmień źródło informacji, to że ktoś używa domeny niezalezna.pl nie oznacza że jest niezależny. Sprawdź kto wydaje, kto jest w zarządzie tej spółki, nie daj sobie robić wody z mózgu. Swoją drogą domenę utrzymują w OVH SAS, France.
Prognosfruit: prognozowane zbiory jabłek w 2017 r. 14.08.2017 13:23
Dokładne szacunki, na podstawie sytuacji w całej Polsce czy jednej wsi, gminy?
B1_Yara
2017_Soldrip
B3
B4
Sękowski-Dereń

OStatnio na forum