Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Info_karta
2018_Delany

Profil użytkownika: checkmate

user name
Imię i nazwisko:
Onufry Baltazar
Login:
checkmate
Kiedy dołączył do portalu:
15.10.2007 09:41
Liczba wpisów na forum:
264
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
4
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
6
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2667

Ostatnie posty użytkownika

Naprawa baterii suchedniów classic 05.04.2018 20:47

Dzięki za namiar, przydało się

Naprawa baterii suchedniów classic 29.03.2018 06:53

Panowie

Poszukuję namiarów na osobę która ogarnęłaby akumulator w moim elektrycznym Suchedniowie w wersji Classic (stary). Rozłączyło się połączenie przy jednej celi - niewielka rzecz, ale nie daję rady sam tego ogarnąć. Naprawa do wykonania w okolicach Warki. Będę wdzięczny za namiar na jakiegoś dobrego fachowca.

Agrowłóknina/ agrotkanina w malinach polowych 29.03.2017 20:38

Przeglądałem ofertę Agrimpex. Jednak Geocover ma większy wybór jeśli chodzi o agrotkaniny no i korzystniejsze ceny.

Agrowłóknina/ agrotkanina w malinach polowych 25.03.2017 13:35

Farmer4, dzięki za cenne uwagi. A jak z nawożeniem? Nie ma problemu ze staczającymi się w międzyrzędzia granulkami nawozu?

Agrowłóknina/ agrotkanina w malinach polowych 24.03.2017 21:10

Z MF wynika iż plon z włóknina jest wyższy, a owoce większe. Bez wątpienia też mniej problemów ze zwalczaniem chwastów. Być może też mniej kłopotów z ewentualnymi przemarznięciami. Być może też można by liczyć na wcześniejszy i bardziej skoncentrowany w czasie zbiór. Zastanawiam się jednak jakie mogą być minusy zastosowanie takiego ściółkowania i czy na pewno warto ponosić dodatkowy koszt. Z pewnością przy włókninie odpada możliwość sadzenia roślin sadzarką. W przypadku odmian powtarzających trudniej też będzie skosić pędy. Widzę tu wycinanie ręczne lub ostrożne wykaszanie kosą spalinową z odpowiednią tarczą. Ewentualnie skonstruowanie jakiejś maszyny specjalnie do koszenia malin na zagonach. Usuwanie z zagonów skoszonych pędów z kolcami też może być kłopotliwe i może uszkadzać sciółkę...

Ostatnie komentarze użytkownika

Współpraca PIORiN i Służba Celna 27.03.2015 06:23
Jerzy, tej "żaby" nikt nikomu na siłę nie wciska. Każdy sam decyduje co i gdzie kupuje. Prowadzenie gospodarstwa wiąże się z podejmowaniem decyzji i podejmowaniem ryzyka, a także konsekwencji tych decyzji i podjętego ryzyka. Chyba nie jest żadną tajemnicą że jak coś jest o połowę tańsze to należy liczyć się z tym, że może to być podróbka. Naszą decyzją jest czy "wchodzimy w to" czy nie i ewentualne pretensje można mieć co najwyżej do siebie.
Co zrobić z opakowaniami po środkach ochrony roślin? 07.03.2015 12:20
"użytkownicy środków ochrony roślin, sklasyfikowanych jako niebezpieczne, mają obowiązek zwrotu opakowań" A co z opakowaniami po nawozach płynnych i środkach ochrony nie sklasyfikowanych jako niebezpieczne (większość śor)? W sklepach nie zawsze chcą je z powrotem zabierać (bo i z tego co wiem, nie mają takiego obowiązku), a po wprowadzeniu ostatniej ustawy "śmieciowej" odbiorcy śmieci komunalnych też nie zawsze to odbierają - u mnie kiedyś nie odebrali worka wypełnionego plastikowymi opakowaniami po śor (po tych nie sklasyfikowanych jako niebezpieczne) i nawozach.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 08.01.2015 08:10
Jeżeli zawartość forum nie zostanie przeniesiona to diabelnie wielka szkoda. Tam było dużo dużo informacji.
Yara_czeresnie

Ostatnio na forum

instagram