Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Synthos
W2_2017_Info_karta

Profil użytkownika: artemida

user name
Imię i nazwisko:
Leszek Telatyński
Login:
artemida
Kiedy dołączył do portalu:
19.06.2010 13:11
Liczba wpisów na forum:
162
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
907
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3941

Ostatnie posty użytkownika

Piękna z Boskoop 18.02.2017 08:01

Z tego co się orientuję to nie ma Red Szara Reneta w odróżnieniu od Red Boscoop.  Może odezwie się jakiś pomolog, bieglejszy w temacie...

Jak założyć pasiekę 30.01.2017 09:54

Z pytań które zadajesz widać, że nie masz podstawowej wiedzy o pszczelarstwie. Pomima że piszesz iż nie ma w okolicy pszczelarzy z którymi "można  pogadać o interesie" to jednak namawiałbym do takiej drogi. Jest to kierunek postępowania bardzo popularny w Niemczech, gdzie pasieki są nieduże. Oczekiwnie na odpowiedzi na pytania które zadałeś  prowadzą do niespójnych informacji które niczego nie wyjaśnią. Możesz otrzymać szereg sprzecznych rad - i co wybierzesz?  Po prostu - nie da się nauczyć pływać "na sucho".  Jest to dziedzina zbyt trudna aby polegać tylko na encyklopedycznej wiedzy która nie w każdych warunkach się sprawdzi. Sugerowałbym zajrzeć na portal SPP Polanka.

Morele na podkładce Węgierka Wangenheima 29.01.2017 14:56

Nie sądzę aby temat był nieznany ale nie ma ochotnych aby się podzielili obserawcjami. A szkoda...

Mrozy styczeń 2017r. 07.01.2017 16:52

Trafia się okazja aby zrobić porządna weryfikację tego co już nasadzono i co się poleca do nasadzeń. Mrozy które występują pozwolą ocenić zachowanie poszczególnych gatunkow i odmian  w określonych warunkach terenowych, glebowych, podkładek itp.  Ważne jest aby ktoś to OPRACOWAŁ. Wyniki takiego opracowania mogą mieć duże znaczenie dla planowania dalszego rozwoju sadownictwa. Danych można mieć dużo, dziś, ale potrzebne byłyby te za parę miesięcy /skutki/.   Można powiedzieć, że sadownicy, autentycznie, mogą wpłynąć na bieg wydarzeń w branży. Czy wykorzystają?

Murarka Ogrodowa - tematy połączone 25.11.2016 16:54

Z  murarka to tak jak w starym dowcipie; hebluj synu, hebluj, przjdzie tata to siekierą poprawi. Murarka jest dobra dla producentów ...murarki którzy ją skutecznie promuja. A może tak wziąść pół litra i ... dogadać się z pszczelarzem? 

Ostatnie komentarze użytkownika

Luty 2017: Sytuacja na rynku jabłkowym 23.02.2017 09:04
Ja też to uważam za CUD(?) czyli, dla mnie, rzecz której nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć. Ja nie piszę "dla plusów" bo co mi z nich(?), tylko przedstawiam SWOJE ZDANIE. Może ktoś robi to w dobrej wierze jak minister który pozwolił rżnąć/rąbać/piłować co tylko rośnie.
Luty 2017: Sytuacja na rynku jabłkowym 22.02.2017 13:22
Pani Wando, po to są portale, komentarze, po nich wnioski i oceny. Każdy ma do tego PRAWO. Skąd ten wtręt o zwierzętach??? Jak nie chcę kogoś oglądać w TV to .... przekładam kanał, bo taka jest MOJA wola.
Luty 2017: Sytuacja na rynku jabłkowym 22.02.2017 07:06
Ten PAN /czyli profesor Makosz/ ma wiedzę opierając się o dane handlowe i przekazuje ją TU i TERAZ. Komentujący te informacje kierują się jedynie obserwacjami i własnymi odczuciami co jest mało miarodajne. Nie ma obowiązku czytać a tym bardziej wierzyć... Wolna wola.
Pszczoły do wynajęcia 21.02.2017 07:47
Ilość rodzin pszczelich gwałtownie rośnie jak zbliżają się wybory władz w organizacjach pszczelarskich. Właśnie trwa w Polskim Związku Pszczelarskim. Problemy z zapylaniem /nie z pszczołami/ należałoby rozwiązać kompleksowo, przy jakimś OKRĄGŁYM STOLE przy którym zasiedli by pszczelarze, sadownicy, rolnicy, samorządowcy i... może ktoś jeszcze. Na razie to każdy widzi pszczelarstwo/ pszczoły wtedy kiedy są dla niego ważne a później są niechcianym balastem przeszkadzającym w NORMALNEJ(???) działalności. Ktoś powinien to próbować koordynować? Kto? Minister który pozwala rżnąć/ rąbać lipy???
Za mało darmowych jabłek 03.02.2017 08:30
I tak to jest, nawet w tym bałaganie każdy próbuje wyjść na swoje; jeden odda, drugi weźmie za darmo i sprzeda, trzeci tanio kupi, od niego znowu ktoś kupi i ... Logicznie rzecz biorąc - gdzie TU jakaś logika "a jednak się kręci" jak powiedział pewien astronom...
B1_Yara
B4_Soldrip
Agro_Trus - sadzonki truskawek
Sękowski-Dereń
B3

OStatnio na forum