Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Synthos
MTAS2017_rejestracja

Profil użytkownika: artemida

user name
Imię i nazwisko:
Leszek Telatyński
Login:
artemida
Kiedy dołączył do portalu:
19.06.2010 13:11
Liczba wpisów na forum:
159
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
885
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3708

Ostatnie posty użytkownika

Mrozy styczeń 2017r. 07.01.2017 16:52

Trafia się okazja aby zrobić porządna weryfikację tego co już nasadzono i co się poleca do nasadzeń. Mrozy które występują pozwolą ocenić zachowanie poszczególnych gatunkow i odmian  w określonych warunkach terenowych, glebowych, podkładek itp.  Ważne jest aby ktoś to OPRACOWAŁ. Wyniki takiego opracowania mogą mieć duże znaczenie dla planowania dalszego rozwoju sadownictwa. Danych można mieć dużo, dziś, ale potrzebne byłyby te za parę miesięcy /skutki/.   Można powiedzieć, że sadownicy, autentycznie, mogą wpłynąć na bieg wydarzeń w branży. Czy wykorzystają?

Murarka Ogrodowa - tematy połączone 25.11.2016 16:54

Z  murarka to tak jak w starym dowcipie; hebluj synu, hebluj, przjdzie tata to siekierą poprawi. Murarka jest dobra dla producentów ...murarki którzy ją skutecznie promuja. A może tak wziąść pół litra i ... dogadać się z pszczelarzem? 

Dereń jadalny 05.11.2016 08:15

W nawiązaniu do wypowiedzi "borówki" chciałbym zachecić uprawiających /towarowo/ dereń do szerszych wypowiedzi o swoich doświadceniach w kontekście uprawy, zbioru, zbytu, cen, kto skupuje itp... Wydaje mi się ,ze "w kupie" byłoby łatwiej zagospodarować produkcję i ....jeżeli brakuje owoców więcej zarobić.

Dereń jadalny 31.10.2016 16:50

Nie wiem w jakiej części Polski mieszkasz , wątpię by były z czasów Kazimierza Wielkiego bo Jan Sobieski, po przegraniu bitwy /której przyczyną miało być upicie się rycerstwa DERENIÓWKĄ / NAKAZAŁ WYCIĄĆ wszystkie derenie rosnące w Rzeczypospolitej. Jak zostało to wykonane historia milczy...

Dereń jadalny 29.10.2016 06:55

Mam na działce, co prawda jest to roślina z nasion dziko rosnących drzew. Plonuje b. dobrze, nierónomiernie dojrzewa. Sa odmiany które, prawdopodobnie nie mają tej wady i mają większe owoce.  Sądzę, że ważne jest by zapewnić sobie hurtowego odbiorcę przy takiej powierzchni uprawy.

Ostatnie komentarze użytkownika

Embargo kołem ratunkowym dla rosyjskich sadowników ? 20.01.2017 11:53
Kubańcy, po wprowadzeniu BLOKADY mieli do jedzenia tylko ryby i cukier i... przeżyli. Mr Putin trochę korzysta z tamtych doświadczeń, niestety ze szkodą dla naszych producentów żywności. Kartofli i ogórców nie braknie, prawosławni przeżyją. Za parę lat będą mieli też więcej jabłek, własnych jabłek, i wtedy zaimportują te z najwyższej półki. Kto będzie takie miał ten sprzeda...
Rosyjski rynek całkowicie bez polskich jabłek? 20.01.2017 07:02
Mam bardzo podobne zdanie wojusie... I od tego trzeba wyjść rozpatrując dalsze rozwój polskiego sadownictwa. Dużo racji ma też Runner... nic nie wraca do starej formy.
Rosyjski rynek całkowicie bez polskich jabłek? 19.01.2017 14:35
No i rozgorzała dyskusja o sadownictwie... w Rosji. Wiadomo, że nic złego nie można IM uczynić to można... przynajmniej pożyczyć.
Rosyjski rynek całkowicie bez polskich jabłek? 18.01.2017 14:00
Pożywiom, uwidim czy futurystyczna wizja Sympatycznego będzie się sprawdzała. W ciągu wielu lat zaszło wiele modyfikacji w sadownictwie. Zaszło i nastąpiła STABILIZACJA. Dziś następują tylko kosmetyczne zmiany w technologii produkcji i dystrybucji, nic nie zapowiada rewolucji. Ot,coś jak z lotami na Księżyc. Vini, vidi... i chwatit. Sądzę, że prawosławni też to widzą i wyciągają wnioski. To że nie ustrzegą się błędów to pewne ale tam też umieją liczyć.
Rosyjski rynek całkowicie bez polskich jabłek? 18.01.2017 08:46
A kto zapisał że 72 000 ha w jednym kawałku i pod jednym zarządem, z góry zakładając że nieudolnym. Patrzenie na Rosję perspektywą czasów stalinowskich to też kardynalny błąd. Ja też nie wierzę, że za pięć lat średnia wyniesie 50t/ha ale połowa z tego to jest całkowicie realne. Do tych informacji trzeba podchodzić rozważnie analizując rozwój sytuacji a nie emocjonalnie. Emocje są dobre w czasie meczu... byle bez przesady. Szkoda, że sprawę komentują różni mniej lub bardziej utytułowani co nie jest jednoznaczne z odpowiednią wiedzą o czym świadczą bardzo sprzeczne oceny.
B1_Yara
B4_Soldrip
B4_topfruit
B3_Rosa_esklep
Agro_Trus - sadzonki truskawek
B3

OStatnio na forum