Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
W1_BASF_Faban
W2_2017_Info_karta

 

  Przymrozki - oceny sadowników [2] [3] [4] [5] [6]
  Opinie sadowników dotyczące wstępnych / już widocznych strat   w sadach na terenie kraju po przymrozkach w okresie od 17   kwietnia 2017 roku...

 

Profil użytkownika: Vura1980

user name
Imię i nazwisko:
Michał Śmiałek
Login:
Vura1980
Kiedy dołączył do portalu:
26.02.2014 10:31
Liczba wpisów na forum:
32
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
2
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
653

Ostatnie posty użytkownika

Lukasówka Pigwa S1 04.01.2017 20:49

Kolego jak zadajesz pytanie, to warto je trochę bardziej sprecyzować. Jako, że nie mam konkretnych informacji spróbuję odnieść sie do tematu ogólnikowo. Lukasówka na Pigwie w okres owocowania wchodzi minimanie wczesniej niż na Kaukaskiej, jeśli masz doświadczenie w temacie grusz to jesteś w stanie osiągać dość wysokie plony już w trzecim roku (jako że zadajesz na forum takie pytanie to możesz wykluczyć tą opcję) ale przy standardowym prowadzeniu i zabiegach na owocowanie musisz poczekać około 6 lat. Tonaż jaki uzyskasz z ha jest podobny do plonu z lukasówki na kaukaskiej. Z moich doświadczeń wynika, że grusza na pigwie wcześniej zaczyna wegetację, rodzi to większe problemy związane z przymrozkami, nie wiem jakim dysponujesz stanowiskiem, ale lukasówka na pigwie ma ogromne zapotrzebowanie na wodę (jeśi nie masz nawadniania to szkoda czasu i pieniędzy na zabawę). Podsumowując, jeśli masz bardzo dobre stanowisko i nawadnianie to sadź na pigwie, jeśli nie to zostaje kaukaz który przy odpowiednich zabiegach chemicznych oraz ogranieczeniu wzrostu może być równie dobrą a nawet lepszą podkładką. Kolejnym problemem jest jakośc materiału szkólkarskiego, która przy lukasówce na pigwie jest szczególnie ważna. Aktualnie w polsce kupienie dobrego materiału moim zdaniem jest niemożliwe, natomiast na zachodzie lukasówka jest wogóle niedostępna, to jest jeden z powodów przemawiających za kaukazem dla lukasówki, ktory rodzi mniej problemów i nie potrzebuje aż tak wysokiej jakości materiału.

Pozdrawiam.

new holland t3040 16.12.2016 20:46

Kolego który proponujesz Kubotę, tu nie ma nawet co porównywać jeśli chodzi o te dwa ciągniki. Argumentujesz ze w kubocie nie będziesz miał problemu z serwisem, bo sam sobie wszystko wymienisz, a czy w takim razie w T3040 samemu sobie czegoś nie możesz wymienić? Stopień skomplikowania konstrukcji jest praktycznie identyczny w obu ciągnikach. Dodatkowo Kubota zdecydowanie przegrywa pod względem mocy, komfortu w kabinie, ergonomii, uciągu, hałasu, nie wspomnę już o tym, że wygląda jak Władimirec.

Concorde - opis odmiany gruszy 09.12.2016 10:41

U mnie xenia rosła obok dużej starej kwatery konferencji więc zrezygnowałem z oddzielnego zapylacza. W takim układzie xenia owocowała dobrze, po usunięciu kwatery konferencji owocowanie moim zdaniem zostało na podobnym poziomie, dlatego jak teraz bym sadził xenię to posadzilbym bez zapylaczy, a w razie problemów z zapylaniem zawsze można ponasadzać zapylacze. Pozdrawiam. 

Concorde - opis odmiany gruszy 07.12.2016 21:55

Napewno nie polecam żadnej polskiej szkółki, za dwa lata będę wymieniał jedną kwaterę i właśnie jestem na etapie szukania zdrowego materiału, aktualnie szukam wśród belgijskich szkółek.

Concorde - opis odmiany gruszy 07.12.2016 20:58

Z tego co mówią nasi zachodni sąsiedzi to w planowaniu jest trochę lepsza od pigwy s1,  jednak cechuje się gorszą wytrzymałością na mróz. Moim zdaniem nie warto ryzykować zakładania sadu na pigwie q-eline skoro pigwa s1 sprawdza się dość dobrze, szczególnie po cięciu korzeni. W Polsce nie widziałem jeszcze sadu na tej podkładce. 

Ostatnie komentarze użytkownika

B1_Yara
B2_Bayer
B3_SAP_N
B3_SAP
B6_SadBox_kwitnienie
B4
Sękowski-Dereń

OStatnio na forum