Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: Vura1980

user name
Imię i nazwisko:
Michał Śmiałek
Login:
Vura1980
Kiedy dołączył do portalu:
26.02.2014 10:31
Liczba wpisów na forum:
36
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
2
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
815

Ostatnie posty użytkownika

Słupy do sadu 27.07.2017 20:20

Oczywiście masz rację, jeśli stać cię na dołożenie około 3 tysięcy/ha na słupy to wybierasz słupy strunobetonowe pod siatki przeciwgradowe i jak odłożysz trochę gotówki to montujesz siatki. Jeśl nie masz zamiaru montować siatek to sprawa jest prosta, wybierasz zwykłe betonowe słupy i zapominasz o temacie, w tym przypadku strunobeton nię będzie w niczym lepszy od zwykłych betonowych słupów. Jeśli masz dostęp do tanich słupów drewnianych to jest to rozwiązanie równie dobre, taki dobrze zaimpregnowany słup wytrzyma 30 lat, a kontrukcję na słupach drewnianych stawia sie o wiele łatwiej.

Słupy do sadu 27.07.2017 09:09

Ja proponuję zainwestować dodatkowe kilka złotych i kupić strunobeton albo drewno o wysokości 4,5 lub 5m w zależności od szerokości miedzyrzędzi, tym samym przystosowując kwaterę do montażu siatek przeciwgradowych. Dodatkowo co kilka słupów możemy spiąć kwaterę górą i otrzymamy konstrukcje stabilniejsza niż na jakichkolwiek słupach wolnostojących. Takie rozwiązanie praktykuję u siebie od lat, strunobeton o wysokości 5m nawet nie spięty górą nigdy mi się nie przewrócił. Pozdrawiam. 

Jaki komputer w dominiaku 10.06.2017 11:50

Kolego, u mnie również pracuje dominiak, zakupiłem go ze sterownikiem na czujniku ciśnienia, efekt był taki, że po połowie sezonu zmieniłem go na Araga 180, problemem była przede wszystkim gęstość cieczy. Weźmy na przykład oprysk z dodatkiem glinki kaolinowej, po ustawieniu określonej dawki po wykonaniu zabiegu okazywało się, że przekłamanie wynosiło 20%. Podsumowując uważam, że jeśli chcesz lać do beczki i niczym się nie przejmować to bierz komputer na przepływomierzu elektromagnetycznym.

Jaki komputer w dominiaku 08.06.2017 21:14

W stosunku cena/jakość najlepszym wyborem będzie Bravo 180, tego sterownika od Dominiaka z powodu braku przepływomierza moim zdaniem nie warto brać pod uwagę. Dokładność tego komputera jest tragiczna. Jak brać komputer to tylko taki bazujący na przepływomierzu elektromagnetycznym, a czy to będzie Arag czy Teejet to już kwestia gustu i ceny. Pozdrawiam.

Lukasówka Pigwa S1 04.01.2017 20:49

Kolego jak zadajesz pytanie, to warto je trochę bardziej sprecyzować. Jako, że nie mam konkretnych informacji spróbuję odnieść sie do tematu ogólnikowo. Lukasówka na Pigwie w okres owocowania wchodzi minimanie wczesniej niż na Kaukaskiej, jeśli masz doświadczenie w temacie grusz to jesteś w stanie osiągać dość wysokie plony już w trzecim roku (jako że zadajesz na forum takie pytanie to możesz wykluczyć tą opcję) ale przy standardowym prowadzeniu i zabiegach na owocowanie musisz poczekać około 6 lat. Tonaż jaki uzyskasz z ha jest podobny do plonu z lukasówki na kaukaskiej. Z moich doświadczeń wynika, że grusza na pigwie wcześniej zaczyna wegetację, rodzi to większe problemy związane z przymrozkami, nie wiem jakim dysponujesz stanowiskiem, ale lukasówka na pigwie ma ogromne zapotrzebowanie na wodę (jeśi nie masz nawadniania to szkoda czasu i pieniędzy na zabawę). Podsumowując, jeśli masz bardzo dobre stanowisko i nawadnianie to sadź na pigwie, jeśli nie to zostaje kaukaz który przy odpowiednich zabiegach chemicznych oraz ogranieczeniu wzrostu może być równie dobrą a nawet lepszą podkładką. Kolejnym problemem jest jakośc materiału szkólkarskiego, która przy lukasówce na pigwie jest szczególnie ważna. Aktualnie w polsce kupienie dobrego materiału moim zdaniem jest niemożliwe, natomiast na zachodzie lukasówka jest wogóle niedostępna, to jest jeden z powodów przemawiających za kaukazem dla lukasówki, ktory rodzi mniej problemów i nie potrzebuje aż tak wysokiej jakości materiału.

Pozdrawiam.

Ostatnie komentarze użytkownika

B1_Yara
2017_Soldrip
B4
B3
B7_King_Roat

OStatnio na forum