Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: Vura1980

user name
Imię i nazwisko:
Michał Śmiałek
Login:
Vura1980
Kiedy dołączył do portalu:
26.02.2014 10:31
Liczba wpisów na forum:
37
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
2
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
881

Ostatnie posty użytkownika

Jaki komputer w dominiaku 14.12.2017 18:32

Oczywiście w każdej dziedzinie znajdzie się jakiś lepszy wybór, ale w tym przypadku komputer Dominiaka jest znacznie gorszy a przy tym jest też droższy od Araga.

Słupy do sadu 27.07.2017 20:20

Oczywiście masz rację, jeśli stać cię na dołożenie około 3 tysięcy/ha na słupy to wybierasz słupy strunobetonowe pod siatki przeciwgradowe i jak odłożysz trochę gotówki to montujesz siatki. Jeśl nie masz zamiaru montować siatek to sprawa jest prosta, wybierasz zwykłe betonowe słupy i zapominasz o temacie, w tym przypadku strunobeton nię będzie w niczym lepszy od zwykłych betonowych słupów. Jeśli masz dostęp do tanich słupów drewnianych to jest to rozwiązanie równie dobre, taki dobrze zaimpregnowany słup wytrzyma 30 lat, a kontrukcję na słupach drewnianych stawia sie o wiele łatwiej.

Słupy do sadu 27.07.2017 09:09

Ja proponuję zainwestować dodatkowe kilka złotych i kupić strunobeton albo drewno o wysokości 4,5 lub 5m w zależności od szerokości miedzyrzędzi, tym samym przystosowując kwaterę do montażu siatek przeciwgradowych. Dodatkowo co kilka słupów możemy spiąć kwaterę górą i otrzymamy konstrukcje stabilniejsza niż na jakichkolwiek słupach wolnostojących. Takie rozwiązanie praktykuję u siebie od lat, strunobeton o wysokości 5m nawet nie spięty górą nigdy mi się nie przewrócił. Pozdrawiam. 

Jaki komputer w dominiaku 10.06.2017 11:50

Kolego, u mnie również pracuje dominiak, zakupiłem go ze sterownikiem na czujniku ciśnienia, efekt był taki, że po połowie sezonu zmieniłem go na Araga 180, problemem była przede wszystkim gęstość cieczy. Weźmy na przykład oprysk z dodatkiem glinki kaolinowej, po ustawieniu określonej dawki po wykonaniu zabiegu okazywało się, że przekłamanie wynosiło 20%. Podsumowując uważam, że jeśli chcesz lać do beczki i niczym się nie przejmować to bierz komputer na przepływomierzu elektromagnetycznym.

Jaki komputer w dominiaku 08.06.2017 21:14

W stosunku cena/jakość najlepszym wyborem będzie Bravo 180, tego sterownika od Dominiaka z powodu braku przepływomierza moim zdaniem nie warto brać pod uwagę. Dokładność tego komputera jest tragiczna. Jak brać komputer to tylko taki bazujący na przepływomierzu elektromagnetycznym, a czy to będzie Arag czy Teejet to już kwestia gustu i ceny. Pozdrawiam.

Ostatnie komentarze użytkownika

Yara_TSW2018
2017_Soldrip

Ostatnio na forum

instagram