Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
MTAS2017_rejestracja

Profil użytkownika: VincentVega

user name
Imię i nazwisko:
Vincent Vega
Login:
VincentVega
Kiedy dołączył do portalu:
02.04.2007 23:10
Liczba wpisów na forum:
200
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
70
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
6
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2040

Ostatnie posty użytkownika

Studnia głębinowa w sadzie 02.01.2017 14:54
silol, 2016-03-25 19:55, napisał:

Nie od dzisiaj wiadomo, że za studnie też się wezmą.Muszą napykać podatków bo inaczej z czego będą wypłacać 500+.

I co... na tych studniach zbiorą tyle kasy, że wystarczy by sfinansować to 500 plus? Warto czasem pomyśłeć zanim się coś napisze.

Rozstawa drzew przy sadzeniu czereśni 02.01.2017 14:51

Vanda rośnie dość silnie więc gdybym miał się zdecydować na wycięcie co drugiego rzędu to zostawił bym 3,2 x5m. Taka rozstawa jest bardzo dobra a jeśli masz szeroki ciągnik to nawet idealna. Jednak przelicz, czy dzięki mniejszym rozstawom i silnemu cięciu sumaryczny plon nie będzie wyższy? Bo wysoką jakość łatwiej jest uzyskać na drzewkach mniejszych a to w tą stronę trzeba się specjalizować.

Rozstawa drzew przy sadzeniu czereśni 02.01.2017 14:45

Sad wygląda na mocno zagęszczony. Według mnie jest za dużo gałęzi i są za długie. Osobiście nie wycinał bym co drugiego rzędu ale jak wspominałem wcześniej postarał bym się wyprowadzić korony tak aby nie były za gęste i nie miały za długich gałęzie. Teraz jest jeszcze na to czas bo drzewa są młode i najstarsze gałęzie nie ogołacają się u nasady. Wyciąć co drugi rząd zawsze zdążysz - to nic pilnego natomiast doświadczenie jakie zdobędziesz podczas formowania w korony gęstorosnące zaprocentuje w przyszłości. Co do cięcia wiosennego to pamiętaj, że takie cięcie stymuluje drzewa do silniejszego wzrostu dlatego lepiej ciąć latem po zbiorach a nawet przed zbiorami.

Rozstawa drzew przy sadzeniu czereśni 28.12.2016 10:25

Jeśłi wytniesz co drugi rządek to zauważ, że rozstawa bedzie 5x3.8. Duża rozstawa to duże drzewa a duże drzewa to dużo kłopotu. Ja zdecydował bym się na mocne cięcie letnie i pilnowanie by w obecnej rozstawie dało się pracować. Mówisz, że jest tego nie dużo więc dasz radę a doświadczenie jakie zdobędziesz będzie bezcenne i zaowocuje w przyszłości. Jeśłi nie uda się to zawsze można ten co drugi rząd usunąć.

Konstrukcja w czereśniach 10.11.2016 20:39

Kilka lat temu dowiadywałem się w firmie VOEN. Wtedy szacunkowy koszt wynosił ok. 100 tys euro za 1 ha.

Ostatnie komentarze użytkownika

Od dnia 1 stycznia 2017 r. rolniczy handel detaliczny 09.01.2017 18:09
Za chwilę państwo a raczej UE będzie określało gdzie mogę się załatwić i jak często oraz jak długo ta czynność może i powinna trwać. Wygląda na to, że zbliża się koniec Europy w kształcie jakim znamy - i dobrze. Mam tylko nadzieję, że znajdzie się ktoś kto 90% aktów prawnych anuluje i wyrzuci na śmietnik. I ktoś taki dostanie mój głos w wyborach.
Przejmiemy grupę wraz z gospodarstwami członków 07.11.2016 15:13
Turysto, twoje wypowiedzi w znacznej części podsycane są nienawiścią do pisu i jego wyborców. Pomijam tutaj powody tego i co złego ci uczynili jednak weź pod uwagę, że przez to stajesz się MAŁO WIARYGODNY. Tak samo jak niewiarygodne są wypowiedzi na forum sadowniczym każdego, kto swoje wypowiedzi podpiera polityką (bez względu na opcje polityczne - których każdy jest w jakimś stopniu zwolennikiem i przeciwnikiem). Zwracam na to uwagę ponieważ twoje wypowiedzi wzbudzają duże kontrowersje ale nie stricto sadownicze a bardziej przypominające te o TK... Czyżby to jakiś nowy narodowy sport niektórych czujących się pokrzywdzonymi???
Propozycja rekompensat za redukcję sadów ! 23.10.2016 09:03
Dlatego takie "rekompensaty" nie przejdą. Co najwyżej dadzą po 70 euro z hektara za wyrwanie sadu bo po co mają dawać więcej? Utracone dochody? Jakie dochody? Przecież wszyscy płaczą, że dokładają do wiśni czy porzeczek... UE nie jest głupia i odpowie, że skoro dokładacie to nie ma dochodów więc brać co dajemy i cicho siedzieć a jak się nie podoba to nawet tych 70 euro nie będzie. Wtedy wszyscy pokornie wyciągną łapki po jałmużnę na wykarczowanie sadu. Podobnie jest ze spadami. 20 groszy? Przecież to cena poniżej kosztów - nikt nie będzie dokładał i dorabiał pasibrzuchów - prezesów! Ale Henio wozi, Włodek wozi, Józek wozi, wozi też Roman z pod lasu... Kuźwa, to i ja będę woził, przecież nie może się zmarnować!!!! Z innymi owocami też tak jest - truskawka, porzeczka, wiśnia, aronia, agrest...Taka jest mentalność polskiego rolnika.
ZSRP: W sprawie przyszłości sadownictwa w Polsce 20.10.2016 11:49
Jeśli ktoś realnie patrzy na świat to wie, że zniesienie sankcji gospodarczych przez Rosję jest uwarunkowane wcześniejszym zniesieniem sankcji przez UE. Jeśli ktoś realnie patrzy na świat to wie, że UE na razie nie zamierza znosić sankcji i to bynajmniej nie ze względu na agresję na Ukrainę - UE ma głęboko w tyle zarówno Ukrainę jak i Polskę co widać, słychać i czuć. Jeśli ktoś realnie patrzy na świat to wie, że wysuwanie nierealnych postulatów jest tak samo skuteczne jak śliwka na kaca. Jeśli ktoś realnie patrzy na świat to niech liczy na siebie a nie na UE. Nawet jeśli UE zdecyduje się pomóc polskim rolnikom to będzie to pomoc "jak dla ubogiego krewnego" czyli taka na przeżycie jednak gorszym jest to, że będzie to pomoc zapewne spóźniona bo UE to niezwykle zbiurokratyzowana machina, bardzo ociężała i leniwa...
„WIELKA GRA” polskimi jabłkami 21.09.2016 09:04
Kolego łubudubu - odkryj swoją anonimowość i wtedy wypowiadaj swoje poglądy. W przeciwnym razie twoje miejsce jest na forum onetu - tam takich jak ty nie brakuje. ps. dobrze by było dla Forum Sadownictwo by zmoderować ten temat.
B1_Yara
B4_Soldrip
B4_topfruit
B3_Rosa_esklep
Agro_Trus - sadzonki truskawek
B3

OStatnio na forum