Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: SlawekS

user name
Imię i nazwisko:
Sławomir XYZ
Login:
SlawekS
Kiedy dołączył do portalu:
30.12.2006 12:22
Liczba wpisów na forum:
298
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
91
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2966

Ostatnie posty użytkownika

przechowywanie drzewek 17.11.2017 08:30
rafalgal, 2017-11-16 21:30, napisał:

Czy dobrym pomysłem będzie zadołowanie ich w niesklepionym garażu w mokrych trocinach? z góry dziękuje za odpowiedzi

Niesklepionym? Nie ma dachu? Co z posadzką? Jest chudziak?

Jeżeli będa narażone na mróz, to lepszy piasek niż trociny. Dokladnie wypełnia przestrzeń między korzeniami odcinajac dostęp mroźnego powietrza.

Tak samo z podłożem, lepsza ziemia niż beton, ktory chłonie wilgoć i łatwo o przesuszenie korzeni. Jeżeli jest beton to rozważyłbym rozłożenie folii, oby tylko nie zrobić basenu z wodą ;)

ARiMR - wnioski 'Modernizacja 2016' 03.11.2017 10:32

To napisz pismo, że skoro nie dali odpowiedzi w wyznaczonym terminie, uznajesz, że nie wnoszą zastrzeżeń co do przetargu ;) I zobacz co się stanie ;)

ARiMR - wnioski 'Modernizacja 2016' 03.11.2017 06:22
misial, 2017-11-01 15:14, napisał:

Jak się przedstawia  u was sytuacja z  agencja w sprawie naborow na modernizację które były na początku roku 2016. U mnie umowa podpisana w połowie roku 2017, przetarg się odbył wygrały dane firmy i teraz czekamy już ponad 2 miesiące na odpowiedź  z agencji czy wszystko jest ok i czy można kupować. Na początku grudnia kończy się termin składania wniosku o płatność a drzewka jeszcze nie kupione bo agencja nie daje nic znać. Będzie problem jak przyjdą mrozy ziemia będzie jak skala a agencja powie że jest wszystko ok i można kupić drzewka i je posadzić.  A jak tam Wasze problemy z agencja? Może ktoś już dostał zwrot pieniędzy?

Trzeba było przed podpisaniem umowy przesunąć termin rozliczenia wniosku. Teraz pisz podanie o aneks do umowy (przesunięcie terminu rozliczenia), możesz powołać się na przeciągającą się analizę dokumentacji przetargowej przez agencję. Zwykle jest to zarazerwowane na wypadek siły wyższej, ale może się uda.

Na przyszłość radzę rozsądniej planować inwestycję w czasie. Zresztą zwykle agencja uprzedza przed podpisaniem umowy, żeby ze względu na przeciagającą się ocenę wniosków przeanalizować datę zakończenia operacji.

Korea Płd - ceny jabłek 29.10.2017 08:09

Jakość przy tych cenach jest różna, zależna od partii. Nie problem znaleźć uszkodzenia mechaniczne powstałem przy zbiorze czy też w wyniku żerowania szkodników. Fuji pakowana po 3 sztuki miałą wyraźnie objawy chorób przechowalniczych.

Popularne jest także sprzedawanie jabłek na przydrożnym samochodowym straganie. Bus lub nawet ciężarówka parkowana jest na skrzyżowaniu ruchliwej drogi, często na chodniku i nikt nie widzi w tym problemu. Plandeka unoszona jest do góry i pełni rolę plakatu zachęcającego do kupna. Cała przestrzeń ładunkowa to jabłka ułożone luzem w równiutką pryzmę. Widok w przypadku ciężarówki o długości kilku metrów robi wrażenie. A same jabłka czekają przed samochodem zapakowane w foliowych workach po około 5kg i gotowe do szybkiego handlu.

Czy to potencjalny rynek dla nas?

Transport morski w przypadku najszybszego połączenia Busan-Hamburg to conajmniej 4 tygodnie na wodzie. Doliczając rozładunek i załadunek w porcie, logistykę z Hamburga i w Koreii - robi się około 6 tygodni. 

Mamy bardzo ujemne saldo w handlu zagranicznym. Kupujemy tam sporo maszyn i elektroniki. Argumenty na otwarcie dla nas rynku by się znalazły, ale czy warto...

Korea Płd - ceny jabłek 29.10.2017 07:50

Może kogoś zainteresuje jak wygląda detaliczny rynek jabłek w Koreii Południowej.

W przeciętnym supermarkecie w przeciętnym mieście stoisko z jabłkami ginie wśród przeróżnych owoców morza. Gdy już je znajdziemy, to wybór mamy niewielki - w tym przypadku pomiędzy Fuji a Envy.

Jednostką miary jest sztuka a nie kilogram jak u nas. A ceny wyglądają następująco:

Fuji luzem - 25,57zł za 5 sztuk

Fuji w plastikowym pudełku pakowane po 6 sztuk - 34,95zł

Fuji w plastikowym pudełku pakowane po 3 sztuki - 16,12zł (o dziwo wychodzi taniej niż przy 6 sztukach, ale kaliber wydaje się trochę mniejszy a i jakość dużo gorsza o czym później)

Envy w foliowych torebkach pakowane po 6 sztuk - 22,59zł (niby najtaniej za sztukę, ale kaliber dużo mniejszy niż w przypadku Fuji)

Ostatnie komentarze użytkownika

Trwa "badanie" sadowników. Po co urzędnikom te dane ? 17.11.2017 08:31
Losowanie raczej nie było uzależnione od powierzchni gospodarstwa...
Trwa "badanie" sadowników. Po co urzędnikom te dane ? 16.11.2017 06:56
Dodam jeszcze, że miło by było, gdyby GUS czerpał wzorce z innych firm sondażowych i uczestnik badania otrzymywał w podzięce za swój udział dostęp do szczegółowego raportu z wyników badania. Mają nasze adresy elektroniczne, nic nie stoi na przeszkodzie rozesłać podziękowanie i załączonym raportem.......
Trwa "badanie" sadowników. Po co urzędnikom te dane ? 16.11.2017 06:28
Mnie "wylosowali" drugi raz z rzędu, w poprzednim badaniu też brałem udział. Na innym portalu jest zamieszczony komentarz GUS na temat tej ankiety. W skrócie - wymóg unijny, cel - poznanie struktury nasadzeń i rzeczywistego potencjału plonowania, wyniki chyba dopiero w III kwartale 2018. Nie zgodzę się, że ARiMR posiada 70% informacji. Ma jedynie ogólny zarys danych dla gospodarstw, które korzystały ze wsparcia, a to nie jest cały przekrój sadów. Zresztą to badanie ukierunkowane jest na strukturę odmianową i gęstość nasadzenia, czyli model sadu a agencja dysponuje co najwyżej ogólną powierzchnią. O ile udzielimy rzetelnych informacji i wybiorą reprezentatywną próbę gospodarstw to powinny powstać ciekawe statystyki a w przyszłości być może celniejsze prognozy zbiorów...
Glifosat: Po raz kolejny przegrywa nauka 14.11.2017 17:58
Oj, chyba nie takiej odpowiedzi oczekiwał nasz kolega Artemida...
Czy sadownicy mają następców ? 31.10.2017 14:24
Narzekania, ciągłe narzekania, a ciekawe czy Ci młodzi tak by uciekali do tego miasta, gdyby na mieszkanie i samochód stojący na parkingu musieli zarobić własną pracą na etacie...Póki rodziców stać na solidne wyprawki dla dzieci, nie jest tak źle ;)
B1_Yara_Kielce
B2_Msort
B3_TSW2018
2017_Soldrip
B4
B3
B7_King_Roat

OStatnio na forum