Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Synthos
W2_2017_Info_karta

Profil użytkownika: SlawekS

user name
Imię i nazwisko:
Sławomir XYZ
Login:
SlawekS
Kiedy dołączył do portalu:
30.12.2006 12:22
Liczba wpisów na forum:
200
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
44
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1619

Ostatnie posty użytkownika

Cena za cięcie [zimowe] sadów 2016/17 18.02.2017 09:34

Miałem okazję porozmawiać ostatnio z zawodnikami ekipy z okolic Sandomierza.

Stawka 110zł za dniówkę 8h (w tym 30 minut płatnej przerwy). 

Ekipa dość duża - 15 osób. Zalatwiają około 1 hektara dziennie. Akurat Ci dwaj, których przepytywałem, oddelegowani do cięcia głównie z platformy. Może to trochę usprawiedliwać poniższe odpowiedzi ;)

Ja: Co umiecie ciąć?

Oni: Wszystko, co trzeba. Bez różnicy. Ale głównie tniemy jabłonie.

Ja: Wiecie co to "klik"? Słyszeliście o czymś takim?

Oni: Cisza....

Ja: Jaką odmianę dzisiaj harataliście?

Oni: Po chwili zmieszania... A kto tam wie. Po prostu tniemy, po co nam to wiedzieć ;)

Drzewka - zagraniczne szkółki 15.02.2017 11:18

To ma sens jedynie w przypadku nowości, którymi nasze szkółki jeszcze nie dysponują.

Ciekawi mnie fakt, że ludzie traktują dotacje w stylu "łatwo przyszło, łatwo poszło" i płacą wiecej, niż zdecydowaliby się zapłacić bez dotacji.

Popieram poprzednika - wystarczy 2 lata wcześniej się zastanowić i dostępnośc drzewek z Polski nie będzie problemem, każda szkółka przygotuje je pod indywidualne zamówienie. ale jak ktoś się budzi parę miesięcy przed terminem zakladania kwatery, to cóż poradzić ;)

Kary za zakup produktów rolnych bez umowy 07.02.2017 20:24
Grand, 2017-02-07 20:10, napisał:

Tak samo odbiorcy, przetwórnie, tłocznie, powinny mieć przed sezonem zakontraktowane np. 50-70% surowca i to by ustabilizowało rynek. 

Wszystko napisane mądze, tylko szkopuł w tym jednym słowie - "POWINNY". To nowe prawo nie wymusza na odbioracach zakontraktowania dostaw przed wznowieniem wegetacji/siewem, czyli będą mogli skupować po cenie dnia z opcją podpisania umowy w dniu dostawy. Sytuacja rolnika nie ulegnie zmianie, bo po co odbiorca ma negocjować wcześniej, skoro może go wydoić w szczycie sezonu...

Kary za zakup produktów rolnych bez umowy 06.02.2017 20:49

Ten gniot ma chyba swoje źródło w Brukseli...Pasuje jak ulał do całej reszty dokonań Parlamentu Europejskiego.

Nie wniesie nic, poza dodatkową papierologią. Przy wystawianiu faktury sprzedaży trzeba będzie sprefabrykować umowę...

Czy pomoże choćby w uregulowaniu terminów płatności? Wątpie.

Nadal dotowac grupy a obcinac indywidualnym sadownikom dotacje- wasze opinie 26.01.2017 12:27
wania1234, 2017-01-26 11:54, napisał:

SlawekS

Prezes ARR wiadomo, że nie ma takich kompetencji, ale chyba dobrze wie jak będzie wyglądała polityka ministerstwa w tej kwestii

Poprzedni rząd zrobił przepisy krajowe dla PROWu na postawie dyrektyw UE, które są tylko ramami, dają sporo przestrzeni dla rządu, Pis może teraz przpeisy krajowe zmieniać co zresztą robi, np przy inwestycjach odtwarzająych potnecjał, przy braku ubezpieczenia zmniejszono pomoc o 50%, więc nie można zwalac nowego PROWu na stara ekipe, bo nowa może całkiem sporo w tej kwestii

A z całą resztą wypowiedzi trudno sie nie zgodzić

Może i coś wie, a może rzuca tylko utartymi sloganami. Zrzeszanie nie jest złe w samo sobie, ale tylko na zdrowych zasadach. Może nadzór ARR pozwoli uzdrowić sytuację, bo widzimy do jakich patologii doprowadzily urzędy wojewódzkie. Niech dotują, ale uczciwe grupy, a nie prywatne folwarki.

Może całkiem sporo? Raczej to tylko teoretyczne możliwości. W sytuacji gdy naciska napięty harmonogram wydatkowania środków, nie mogą sobie pozwolić na wywrócenie programu do góry nogami. Wprowadzenie drobnych zmian trwa miesiącami....I do takich można zaliczyć przesuwanie środkow pomiędzy latami, obniżanie progów dla mlodych rolników czy też uszczelnianie modernizacji przed "pseudo-ekologami". Za opóźnienie dopłat bezpośrednich chcieliście ich zlinczować, mimo że przygotowanie położyła poprzednia ekipa. Łatwo przewidziec co by się działo w przypadku opóźnienia realizacji PROWu.

A może to nie wina tej czy tamtej ekipy, tylko słabość sadowniczej wspólnoty, która nie potrafi skutecznie lobbować swoich interesów w ministerstwie i przegrywa z innymi branżami.

Ostatnie komentarze użytkownika

Problemy Grupy Sadowniczej „Owoc Sandomierski” 20.01.2017 11:51
Podobno zapłacili....po 0.01 zł/kg. "Ryba zawsze psuje się od głowy"
Zyski sadowników uzależnione od przetwórców ?! 04.01.2017 16:49
Miałem o to samo zapytać? Odgrzewanie materiału sprzed pół roku...Może chodzi o to, aby ośmieszyć KUPS i te ich zapasy z którymi weszli w sezon 2016/2017. Były widocznie aż tak duże, że w ciągu sezonu musieli podnieść ceny skupu o 80-90%...
MR odpowiada na wniosek dot. rosyjskiego embarga 22.12.2016 06:31
Załatwiać po cichu? Jaki by to nie był rząd i opozycja, byłby raban na całą unię, włącznie z groźbami kar, że Polska załatwia coś tylnymi drzwiami. W innych krajach potrafią oddzielić politykę zewnętrzną od sporów wewnętrznych. Nasza historia pokazuje, że spory wewnętrzne przysłaniają często interes narodowy, doprowadzając nawet do utraty niepodległości....Nic tak nie cieszy naszej konkurencji, niż fakt, że Polacy skaczą na siebie "na noże".
Rozdano 42 tony jabłek 20.11.2016 14:11
Otóż statystyczna Halinka z Ferdkiem kupują oczami, dlatego jabłka wizualnie piękne wypierają z uprawy/handlu te brzydkie, ale smaczniejsze. Parafrazując Twoje słowa - "Zastanawiamy się, po co ktoś takie odmiany kupuje, płaci za taki marny smak. Cóż, klient nasz pan." ;) Mogłaś też trafić na Idareda, który zmieniałby trochę postać rzeczy. Ale tylko trochę, bo przecież sama piszesz, że miały trafić za granicę, a nie na Twój stół, tylko to embargo trochę zamieszało.....
Amerykańskie prognozy zbiorów jabłek w Europie 09.11.2016 17:13
Naprawdę? Przecież oni nawet nie przewidzieli kto zostanie ich prezydentem ;)
B1_Yara
B4_Soldrip
Agro_Trus - sadzonki truskawek
Sękowski-Dereń
B3

OStatnio na forum