| merpan 500 SC [wiadomość #69006] |
nie, 15 styczeń 2012 19:31  |
8312345 Wiadomości: 20 Dołączył(a): styczeń 2010 |
Początkujący |
|
|
|
używał go ktoś?
[Uaktualnione dnia: nie, 15 styczeń 2012 19:33]
|
|
|
|
|
|
| Odp: merpan 500 SC [wiadomość #69037 (odpowiedź na #69036) ] |
pon, 16 styczeń 2012 01:16   |
Melolontha Wiadomości: 1852 Dołączył(a): styczeń 2009 |
Maniak |
|
|
|
ncode... A może właśnie Ty wiesz i nam wyjaśnisz o co w tym wszystkim / z tą rejestracją / chodzi ? Bo jeżeli substancja czynna ta sama, jej skuteczność np. na parcha taka sama, karencja, prewencja, ewentualny wpływ na zdrowie zwierząt i ludzi, takie same, to... Bo wnioski moim zdaniem z punktu widzenia sadownika, nasuwają się same... I niebezpieczne jest tu moim zdaniem co innego... To przyzwyczajanie się obywateli, że prawo / zwłaszcza głupie / należy omijać i łamać... Pozdrawiam ! P.S. A poza tym nie wiem czy się nie przesłyszałem... To ten sam preparat może mieć inną cenę w zależności od tego komu jest sprzedawany ? Toż to jakaś dyskryminacja... Może jeszcze nie rasowa, ale co najmniej... No właśnie, jaka ?
[Uaktualnione dnia: pon, 16 styczeń 2012 01:25]
|
|
|
|
|
| Odp: merpan 500 SC [wiadomość #69093 (odpowiedź na #69049) ] |
wto, 17 styczeń 2012 11:37   |
tomek74 Wiadomości: 127 Dołączył(a): kwiecień 2009 |
Zaawansowany |
|
|
Taka czy inna formulacja, taka lub inna nazwa handlowa. Co za różnica. Grunt, że kaptan jako substancja czynna ma rejestrację. jak da się to kupić taniej to dlaczego z tego nie korzystać, a i wygodniejsze w stosowaniu. Takich przykładów jest trochę co nie ma rejestracji na sady, a ma na zboża np: antywylegacze (Ethrel drogi), kiedyś Kapitan zamiast Punchu (trzeba go było dać dwa razy więcej i był w bańkach 20l, ale kupowałem też w litrowej flaszce).
Tomek
http://sp8uft.bloog.pl/
|
|
|
| Odp: merpan 500 SC [wiadomość #69094 (odpowiedź na #69038) ] |
wto, 17 styczeń 2012 12:35   |
ncode Wiadomości: 5 Dołączył(a): maj 2011 |
Nowy |
|
|
| yanodark napisał(a) dnia pon, 16 styczeń 2012 08:12 | Koledzy ,zarejestrowanie środka na nowa odmianę kosztuje,co było z mospilanem wcześniej można było go stosować na wiele upraw a teraz?Jeśli by zarejestrowali merpan500sc na jabłonie i zostawili niższą cenę to kto by kupił merpan 50wp czy 80wg
|
Dokładnie, zarejestrowanie środka na daną odmianę kosztuje i gdyby został zarejestrowany jako śor sadowniczych to musieliby podnieść cenę żeby im się to zwróciło, a tak jest on zarejestrowany jako śor rolniczych i jego cena jest na razie niższa. Co nie oznacza, że jak zobaczą, że sadownicy zaczynają go stosować to nie zarejestrują go i podniosą cenę. I takich środków pewnie jest więcej, dlatego jak ktoś ma czas to warto się zaopatrzyć w program ochrony roślin rolniczych i porównywać substancje czynne, a na pewno jeszcze znajdzie się oszczędności na innych środkach.
Pozdr.
|
|
|
| Odp: merpan 500 SC [wiadomość #69107 (odpowiedź na #69094) ] |
wto, 17 styczeń 2012 18:53   |
yanodark Wiadomości: 239 Dołączył(a): grudzień 2011 |
Zaawansowany |
|
|
|
Kiedyś ,sie pytałem przedstawiciela firmy ŚOR,czym różni się unix z chorusem bo substancja czynna taka sama.Powiedział oficjalnie że substancje pomocnicze mają inny skład a nie oficjalnie że to samo tylko rejestracja kosztuje.Gdy zyska rejestracje na jabłonie grusze to automatycznie zdrożeje,to rolnicy pryskający zboża go nie kupią.Z merpanem 500sc jest chyba podobnie .Jaka jest różnica w cenie z 50 wp na dzis.
[Uaktualnione dnia: wto, 17 styczeń 2012 18:54]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|