użytkownik: Gość | logowanie

Jesteś w: Aktualności (2622) > Targi, wystawy, spotkania sadownicze (162)

Czereśniowe (p)okazy

Czereśniowe (p)okazy

To już drugie Letnie Pokazy Czereśniowe które odbyły się 10 lipca w gospodarstwie Macieja Osowskiego w Górach Wysokich, k. Sandomierza który uprawia siedem hektarów czereśni.
Tą imprezę sadowniczą zorganizowało w czasie gdy duże opady deszczu poczyniły ogromne spustoszenia w sadach czereśniowych, zwłaszcza późnych odmian. Ocalały w głównej mierze te uprawy które były chronione wszelakimi osłonami których oferta na rynku jest spora... tylko czy nas sadowników na nie stać ???

W części oficjalnej wystąpił z wykładem Toon Vanrykel – doradca sadowniczy z Belgii , pracujący na co dzień w sadowniczej stacji badawczej PC Fruit. Omówił on Belgijskie doświadczenia w uprawie czereśni karłowych, techniki regulacji wzrostu i owocowania a także sytuację na rynku czereśni w Belgii i Holandii. W dalszej części pokazów prelegent odpowiadał na pytania sadowników w kwaterze czereśni odmiany Kordia – patrz film.

Joanna Klepacz-Baniak przybliżyła nam temat możliwości zwiększanie plonów czereśni poprzez poprawę zapylenia wprowadzając owady do sadów. Pani Joanna naprawdę zebrała i przygotowała całościowo tematykę owadów w sadzie bez których trudno mówić o przyszłości sadownictwa – patrz film

Nie zabrakło jak zwykle firm nawozowych, prezentujących swoje produkty pomocne w uprawie czereśni także maszyn i urządzeń niezbędnych w sadzie jak i w gospodarstwie.

Ale, ale najważniejszy na tych pokazach Gospodarz Pan Maciej Osowski który starał się jak najbardziej spisać i spisał się w swej roli. Goście pokazów nie szczędzili mu pytań odnośnie uprawy, odmian czereśni czy też całego systemu ochrony sadu przed deszczem który w tym roku spisał się na medal zresztą zobaczcie sami – patrz film

Podczas pokazów pogoda sprzyjała, oby nam tak za rok w sadach czereśniowych.

Autor. Robert Bokwa www.hanat.pl

II letnie pokazy czereśniowe II letnie pokazy czereśniowe II letnie pokazy czereśniowe II letnie pokazy czereśniowe II letnie pokazy czereśniowe II letnie pokazy czereśniowe II letnie pokazy czereśniowe II letnie pokazy czereśniowe II letnie pokazy czereśniowe

Popularne tagi:


sadownictwo   rosja   gruszki   ue   maliny   porzeczki   makosz   sadownicy   trsk   truskawka   ceny   ochrona   zbiory   eksport   zsrp   owoce   embargo   truskawki   jabłka   wisnie  


KOMENTARZE
Portal sadowniczy - sadownictwo.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczanych komentarzy
# Melolontha 18.07.2011 22:16
 Obejrzałem z przyjemnością... Myślę, że kiedy Pan  Maciek przestanie zapominać o pozostawianiu kontroli / sam o tym powiedział / w razie wprowadzania do sadu jakichś nowinek, to napisze kiedyś taką książkę o uprawie czereśni, o jakiej się fizjologom nie śniło...  Czego zresztą bardzo mu życzę i...pozdrawiam !
# Sunrise 20.07.2011 21:04

Fajne jest to ufo , które teraz wszystkim pokazał kol.  hanat .  Spojrzałem tylko jednym okiem , bo nie wiem o co w tym wszystkim chodzi . 

 


Zaloguj się aby dodać komentarz   

[drukuj]   [wyślj]